Egiptus - unustamatu puhkusereis

Egiptus – unustamatu puhkusereis

Egiptus
Egiptus

Egiptus on üks suuremaid araabia riike Aafrika kirdeosas. See on Päikese maa nõidusliku kõrbe ja Punase mere veealuse maailma ebatavalise iluga. Vaaraode maa, sügavalt aafrika-hõnguline. Parimad puhkusereisid Egiptusesse meilt!

Tänane Egiptus pakub kogu maailma turistidele huvitava reisiprogrammi ja toreda puhkuse hästisisustatud rannakuurortides Vahemere – Euroopale kõige lähema troopilise mere – kaldal, mis on soe nii suvel kui ka talvel, ning on mõne viimase aastaga saavutanud uskumatu populaarsuse.

Siin on olemas kõik tingimused allveeujumise harrastajatele, aga mere floora ja fauna on kaunimaid kogu maailmas. Suurepärane kliima, soe merevesi, liivased supelrannad, kvaliteethotellid, igat liiki ekskursioonid, pulbitsev eksootika – see kõik teeb puhkuse Egiptuses unustamatuks

Täiendav info

  • Riigikeel: araabia
  • Pealinn: Kairo
  • Rahvaarv: 80,271 miljonit inimest
  • Rahvuslik valuuta: Egiptuse nael
  • Usk: islam
  • Ajavöönd: +1

Kairo

Egiptus - Kairo
Kairo

Kairo on Aafrika kontinendi suurim linn, mis on neelanud endasse mitu erineva epohhi linna – iidse Heliopolise ja Egiptuse Babüloonia, keskaegse Fostati. Kairot nimetatakse „Tuhandete minarettide linnaks” ja „Idamaa väravateks“.

Sellesse on koondunud egiptuse tsivilisatsiooni kuuetuhandeaastase kultuuri saavutused. Kairo – see on kõrghooned ja villad, minaretid ja kellatornid, palmid ja neoontuled, kärarikkad turud ja arvukad suveniiriputkad turistidele. Hiigellinn, kus elu pulbitseb ja samaaegselt kulgeb kiirustamata, kus voolab majasteetlik igavene Niilus. Niilusega kaheks jaotatud ja liivaga ümbritsetud Kairos on koos vana ja uue Egiptuse ajalugu.

Kairo linn on kolme suure kontinendi – Euroopa, Aasia ja Aafrika – kohtumispaik. Egiptuse pealinn Kairo elab pingelist ärielu päeval ja öösel. Arvutud vilkuvad tuled valgustavad tänavaid. Dünaamiline linn pakub igaühe maitsele midagi: ajalugu, vaatemänge, sporti, šoppamist – või lihtsalt võimalust jalutades nautida iidse ja tänase Kairo atmosfääri.

Luksor

Egiptus - Luksor
Luksor

Luksor tähendab tõlkes araabia keelest “losse” ja asub Ülem-Egiptuses Niiluse idakaldal seitsesada kilomeetrit Kairost lõuna pool. Luksor on väike linn ja üksnes turistid elavdavad seda. Kuid pärast Kairo tunglemist ja kaootilisust on vaikne, pastoraalne ja hubane Luksor kõige veetlevam koht Egiptuses.

See on üleilmne arheoloogiline keskus ja maailma kõige suurem muuseum lahtise taeva all. Pole kusagil ilmas teist sellist linna, kuhu oleks koondunud nii rohkesti iidseid mälestusmärke. Siin tunnetad eriti tugevalt Egiptimaa iidsust, elustuvad pärimused ja legendid. Luksor – see on reis vaaraode jälgedes, Iidse Egiptuse ajaloo- ja kultuuriaustajate unistus. Linn asub Niiluse kallastel ja jaguneb paremaks kaldaks – „elavate linnaks“ ja vasakuks kaldaks – „surnute linnaks“. Täna võib Luksori nimetada Egiptuse kõige populaarsemaks turismikeskuseks.

Dahab

Egiptus - Dahab
Dahab

Dahab tähendab araabia keelest tõlgituna „kulda“. See „kuld“ meelitab ka praegu rohkesti turiste. Dahab asub sellel kohal, kus Akaba laht on maksimaalse laiusega – umbes 30 kilomeetrit lai. Selge ilmaga on Dahabist hästi näha Saudi Araabia mägised kaldad. Tänane Dahab on üks kultuslikemaid sukeldujate ja vindserfingi harrastajate seas.

Siia püüavad tulla tuhanded inimesed, nagu omal ajal valgusid kokku seiklejad ja kullaotsijad. Dahabi supelrannad on liivased, aga lahtede taevasinine vesi rõhutab veelgi liiva kuldset helki. Dahabi elu keskpunktiks on kaldaäärne tänav väikeste kaupluste, restoranide ja kohvikutega, mis asuvad merele nii lähedal, et lamamistoolil mahla niristades võib jälgida kogu supelrannas toimuvat. Kui päeval kulgeb elu siin mõõdukalt, siis õhtuti lööb kõikjal kihama. Siia kogunevad lõbusad päevitunud inimesed, suitsetavad piipu ja jagavad oma päevaseid muljeid. Dahabis pakutakse turistidele rohkesti mitmesuguseid ekskursioone: meresõit mootorjahil Dahabi akvatooriumis, safari džiipidel mägedesse beduiinidega, ekskursioon Püha Katariina õigeusu kloostrisse, safari kvadranneritel, mitme rahvuspargi ja looduskaitseala külastamine jpm.

Nuweiba

Egiptus - Nuweiba
Nuweiba 

Nuweiba on Egiptuse kuurort, mis asub Siinai poolsaare idakaldal. Territoorium on jaotatud kolmeks: Nuweiba-Tabarin, kus seniajani elavad beduiinid, kus on ehitatud arvukalt hotelle ja hästi arenenud infrastruktuur. Nuweiba linn on kuurordi keskuseks ja Nuweiba- Maizena on sadamaga ärikeskus ja kaluriküla.

Kuurort asub seal, kus Akabi laht piirneb kõrbeavarustega. Palju aastaid tagasi oli Nuweiba üheks põhiliseks palverändurite sadamaks, kust usklikud alustasid oma teekonda Mekkasse.

Kuurort sobib suurepäraselt vaikseks perekondlikuks puhkuseks mere ääres. Palju meelelahutusi leiavad siin veespordi harrastajad. Peale selle kujutab Nuveiba endast sobivat ekskursiooni alguspunkti mööda Siinaid. Vahemaa Püha Katariina kloostri ja Moissei Mäe vahel on 110 kilomeertrit. Seega on Nuweibis kõik olemas selleks, et muuta oma puhkus meeldejäävaks. Kohalike maastike ilu, kuurordielu rahulik rütm ja arenenud infrastruktuur võimaldab turistidel veeta toreda puhkuse. Peale selle avavad kohalike sukelduskeskuste instruktorid teile imepärase veealuse maailma rikkaliku fauna ja korallidega, mis rabavad oma hiilgavate vormide ja värvidega. Peale selle on kuurordi asukoht väga sobiv nende silmis, keda huvitavad Egiptuse vaatamisväärsused. Kui te viibite korra Nuweibis, tahate siia kindlasti tagasi tulla. Seda enam, et iga aastaga muutub kuurort aina täiuslikumaks.

Hurghada

Egiptus - Hurghada
Hurghada

Hurghada on tõlkes „Idamaa tütar“, tunnustatud turismikeskus Punase mere rannikul. See on üks neist tuntud mereäärsetest kuurortidest, kus aastaringselt paistab päike, kus on lõputud liivarannad, mida uhab mahe ja soe meri, kus on suurepärased kliimatingimused, mis annavad võimaluse aastaringselt tegeleda serfingu ja daivinguga.

Kuumus Hurghadas on kergesti talutav tänu Egiptuse kuivale kliimale ja pidevalt puhuvale tuulele merelt, mis võimaldab siinsel rannal viibida kogu päeva isegi kõige kuumematel kuudel aastas. Kalda läheduses asuvad kuulsad korallikaljud. Rikkalik vee-alune maailm avab siin oma hiilguse, ja seda isegi allveeujumise uustulnukaile. Pimeduse saabudes ootavad turisti ka muud kiusatused: diskoteegid, kasiino, purskkaevude imeilus värvimuusikašõu, mugavad restoranid ja kohvikud, kus võib maitsta nii liha- kui ka kalašašlõkki, nii idamaa kui euroopa rahvusroogi. Paljudes hotellides esinevad õhtuti tantsijannad ja rahvaansamblid. Hurghadal on head võimalused kõige mitmekesisemaks reisiprogrammiks: võid sõita Kairosse, Luksorisse, korallisaartele, valida džiibisafari. Puhkus Hurghadas meeldib eriti lastele: kuurordi väikeste külastajate jaoks on ette nähtud hulk meelelahutusi, alates arvukatest veeparkidest ja lõpetades meeletult huvitavate sõitudega korallisaartele. Kõige peamine aga on see, et kõik Hurghada supelrannad on liivarannad, merreminek on sujuv ja turvaline.

El Gouna

Egiptus - El Gouna
El Gouna

El Gouna on mereäärne kuurort, mille ehitas 1991.aastal Egiptuse miljonär Samih Saviris, mis asub 30 km Hurghadast põhja poole Punase mere ranniku ääres. Kuurort El Gounat nimetatakse tihti „Punase mere Veneetsiaks“, sest enamus El Gouna hotelle on ehitatud väikestele saartele, mis on omavahel ühendatud sildade ja kanalitega.

Mööda kanaleid kurseerivad väikesed paadid, mis annavadki El Gounale sarnasuse Veneetsiaga. El Gouna on ehitatud väikse riigi põhimõttel, mis on isoleeritud muust maailmast. Seda on tehtud selleks, et siiasõitnud saaksid unustada kõik muu ja lihtsalt puhata. El Gouna hotellide elanikud saavad sõita tasuta mikrobussidel ja kaatritel, mis kurseerivad üksikute hotellide ja Cafri keskuse vahet. El Gouna territooriumil on olemas kõik vajalik täisväärtuslikuks kõrgklassi puhkuseks: isoleeritud supluskohad ja oma peenusega hämmastavad hotellid, luksuslikud golfiväljakud ja peadpööritav safari mööda kõrbet, meelelahutusprogrammid kogu perele ja maruline ööelu noortele ja energilistele. Linna territooriumil on mitu ööpäevaringselt valvatavat sissepääsu, mis teeb teie siinviibimise turvaliseks ja komfortseks. El Cafri saar on El Gouna südameks. El Cafri on ehitatud traditsioonilise egiptuse kultuuri stiilis – siseõuede, lõputute alleede ja võlvidega. Kairos keeb elu päeval ja ööl: puhkajate käsutuses on arvukad kauplused, restoranid ja kohvikud, mis pakuvad kohalikke ja euroopa toite, kinoteatrid ja diskoteegid. Kuid võrreldes naabruses asuva kärarikka Hurghadaga on siin vaikne ja rahulik. El Gounas on rahvusvaheline kogukond: siin räägitakse kõigis maailma keeltes – nii inglise, saksa, prantsuse, itaalia kui ka araabia keeles. Avastage enda jaoks Punase mere pärl!

Makadi Bay

Egiptus - Makadi Bay
Makadi Bay

Makadi Bay on uus perspektiivne turismirajoon Punase mere kaldal 20 kilomeetrit Hurghadast lõuna poole. Makadi Bei on üks kõige väärikamatest kuurortidest rannikul ning paistab silma oma eraldatusega asustatud punktidest ja korallirandadega. Kuurort on põhiliselt orienteeritud rahulikuks puhkuseks, samuti puhkuseks lastega.

Makadi Bay laht kuulub aastaringsete kuurortide hulka, kus suplushooaeg ei lõpe kunagi. Allveeujumise harrastajatele on arvukad korralide karid, milleni võib jõuda otse kuurordi suplusrannalt. Egiptusesse puhkusele sõites pole midagi paremat, kui valida kuurort Makadi Bay. Siin võite nautida täielikku rahu. Kuurortlinna piiride taga on vaid meri, kõrb ja mäed. Teenuste kõrgtase, hubasus ja idamaise külalislahkuse südamlikkus aitavad suuresti kaasa rahuliku puhkuse nautimisele eemal suurlinnade kärast ja argiaskeldustest.

Soma Bay

Egiptus - Soma Bay
Soma Bay

Soma Bay on väike kuurort Punase mere rannikuäärses lahes. Ta asetseb maalilistes vaiksetes lahesoppides 30 кilomeetri kaugusel Hurghada lennuväljast Abu Soma poolsaarel. Unikaalse Abu Soma poolsaare territooriumilt, mis kolmest küljest on ümbritsetud veega, avaneb maaliline merepanoraam.

Soma Bays paistab päike aastaringselt, seepärast kestab kuurordihooaeg nii talvel kui suvel. Kaugus käratsevast linnast, vaikus ja lahke meri meelitavad siia kõiki, kes armastavad üksindust ja soovivad olla eemal praeguse elu kiirest rütmist. Soma Bay kuurordis on tallaso-teraapia keskus, mis on suurim riigis. Selle keskuse teenuseid võivad kasutada kõik kuurordi puhkajad. Kuurort Soma Bay on huvipakkuv kõrgklassi puhkuse harrastajatele. Isegi kõige nõudlikum klient ei leia teeninduses ühtki viga. Kui te tahate veeta oma puhkuse luksuslikult, siis on Soma Bei selleks just sobiv koht.

Safaga

Egiptus - Safaga
Safaga

Safaga on kuurortlinn, mis asub 53 kilomeetri kaugusel Hurghadast. See on meretranspordi- ja reisisadam. Linnas asub üks vanimatest Punase mere sadamatest, mis loodi juba Egiptuse keisri Sahuri ajal kauplemiseks ja Punase mere uurimiseks.

Palju aastaid oli Safaga sadam elava kauplemise keskuseks, nüüd aga on linn, mis on ääristatud taevasiniste lahtede, pikkade liivarandade ja ilusate saarekestega, muutunud populaarseks turismikuurordiks ja kuulsaks Punase mere äärse Riviera spordikeskuseks. Safaga kuurort on rohkem ette nähtud rahuliku ja mõõduka puhkuse harrastajatele eliithotelli mugavates sviitides. Suurepärased liivarannad, läbipaistev meri, kerge rannikutuul – siin on kõik vajalik vaikseks puhkuse veetmiseks. Mõnedes Safaga rajoonides on eriti peen liiv, mida loetakse raviliivaks ning mille unikaalsed omadused aitavad ravida mitmeid luustiku ja lihaste haigusi, ka psoriaasi. Kuna siin on laugjas merepõhi ja sujuv sisseminek merre, meeldib Safaga inimestele, kes tulevad Egiptusesse perepuhkusele lastega. Linn on sobivaks lähtepunktiks sõiduks idamaisesse kõrbesse, et vaadata Mons Claudianuse kivimurde, kus Rooma imperaatorid kaevandasid kõrgkvaliteetset graniiti oma monumentaalsete rajatiste loomiseks.

Uudiskiri

Albamare infolehed tutvustavad Teid uutele kuumadele sihtkohtadele ja annavad teada soodsatest puhkusereisidest. Olge reisiuudistega kursis ja tellige oma postkast!