Ühendatud Araabia Emiraadid on riik, mis asub Araabia poolsaarel, Pärsia ja Omaani lahtede kaldal.

Kuldne AÜE

Pealinnaks on Abu-Dhabi emiraat. Peale selle kuulub riigi koosseisu kuus emiraati: Shardzha, Dubai, Fudzheira, Adzhman, Ras Al Haima, Umm Al Quwain. Reisid Emiraatidesse – need on lõputud liivarannad, mis on aasta läbi päikselised; otse ranniku ääres asuvad hotellid; kõrge teeninduskultuur, mis meelitab siia „laisa“ puhkuse nautijaid.

Kõrghooned Dubais öösel
Kõrghooned Dubais öösel

Tänu mandrilavale (šelfile), mille vastu löövad üles lained, võib Pärsia lahes supelda isegi tugeva lainetuse ajal. Rannikul asub palju sukeldumiskeskusi, selleks spordiks on siin väga sobivaid kohti. Abu Dhabi ja Ras Al Haima vahel võib näha viitteist põhjalastud laeva, läänerannikul – väga ilusaid koralle ja hulganisti unikaalseid kalu: angerjaid, papagoikalu; Korfakkani lähedal – uppunud autodest tehtud tehisrahnu, aga Araabia poolsaare jalamil – veealuste karide all elusevaid haisid, delfiine, kilpkonni, raikalu ja barrakuude. AÜE reisid läbivad ühendriigi seitsmest nelja populaarsemat emiraati, milleks on Abu-Dhabi, Dubai, Shardzha ja Fudzheira.

Aktiivne puhkus Emiraatides – see on eelkõige sõit kõrbesügavusse: seal korraldatakse rallisid džiipidel, mootorrataste võidusõitu barhanidel (liivakünkail), sõitu suuskadel ja laudadel mööda liivanõlvu. Maha magada ei tohi ka päikseloojangut kõrbes, öist krabijahti, kaamelisõitu ja hobusõitu. Ühendatud Araabia Emiraatides viibimise ajal tuleb kindlasti korraldada idamaine õhtusöök, kus on koos traditsioonilised araabia rahvustoidud, kaljaan, aga õhtu pidulikuks lõpetamiseks – sütitav kõhutants.

New Downtown Dubai
Dubai uus kesklinn

Täiendav info

  • Riigikeel: araabia
  • Pealinn: Abu Dhabi
  • Rahvaarv: 4798491 inimest
  • Rahvuslik valuuta: AÜE dirhem
  • Usk: islam
  • Ajavöönd: +1/+2

Abu-Dhabi

Abu-Dhabi on riigi ametlik pealinn, emiraatide administratiivkeskus ja presidendi emiraat. See on seitsmest emiraadist kõige suurem. Emiraat avaldab muljet oma ülimoodsate linnaosade ja iidsete idamaiste traditsioonidega. Ühendriigi samanimeline pealinn on üks maailma luksuslikemaist linnadest, kus roheliste haljasalade külluse tõttu on keskmine temperatuur poolteist kraadi madalam kui ümbritsevas kõrbes.

Tulnukat rabab ootamatu rohelus Abu-Dhabis. Hämmastavalt puhtad tänavad, suurepärane kaldaäärne, sajad purskkaevud, taimede ja parkide küllus, suur arv mošeesid, idamaa turg – kõik kokku tänapäeva kosmopoliitiline Abu-Dhabi.

Abu Dhabis on talvel pehme kliima, puhtad supelrannad, luksusliku teenindusega hotellid. Hotellides on külastajate käsutuses basseinid, jõusaalid ja fitnesskeskused. Pakutakse isegi soome sauna ja aurusauna. Enamus emiraadi hotelle on koondunud pealinna. Esindatud on maailma kõik tuntud hotelliketid. Siin on alati eeskujulik teeninduskultuur, mugavad toad, restoranides mitmekesine menüü. Abu Dhabi laht on suurepärane koht igat liiki allveespordiks: nii moodsaks purjelauaga sõiduks kui ka võidusõiduks purje- ja mootorpaatidel. Regulaarselt viiakse läbi regatte traditsioonilistel kaluripaatidel, sõudjate võistlusi puust arbadel. Puhkus Abu Dhabis tähendab ka kunstlikult loodud saare Lulu külastamist, kust avaneb kauneim vaade uuele laguunile. Linna teiselt poolt võib aga imetleda veel teist sama ilusat vaatepilti – punaseid liivaluiteid. Abu Dhabi on turismi- ja kaubanduse-, spordi- ja puhkekeskus. Linna peamiseks vaatamisväärsuseks on Al Husni loss, mida tuntakse ka Vana või Valge kantsi nime all.

Kõrvuti näitusekompleksiga asub Al Musaffahi teel nn kultuuri- ja etnograafiaküla, kus on taastatud maa erinevate alade traditsioonid ja eluolu. Abu Dhabis pakutakse hulganisti huvitavaid ekskursioone: te võite sõita kaameli seljas ja lennata helikopteriga, sooritada kõrbesafari koos ööbimisega tähistaeva all ning sõita erilistel suuskadel mööda liivaluiteid, elada kaasa kaamelite võidujooksule ja võtta osa eksootilisest öisest krabijahist, tulistada eliitses laskeklubis šeihi pihta ja püüda Pärsia lahe vetes kalu. Mineviku, tänapäeva ja tuleviku ühtesulamine avaldub mošeede, muuseumide, tänaste supermarketite, idamaiste turgude, suurte õppeasutuste, kultuuri- ja kunstikeskuste rahulikus kooseksisteerimises.

Jumeirah Palm Island In Dubai top view
Jumeirah Palm Island Dubai pealtvaates

Dubai

Dubai on hästi tuntud Idamaa kaubanduskeskus. See on jaotatud kaheks suureks osaks kanaliga, mis ka tänapäeval on tavaliste araabia transpordilaevade sadamaks. Üleilmselt tuntud Kuldne Turg demonstreerib väärismetallide ja kalliskivide pimestavat ilu, rõõmustades teie silma. Siinne kliima ja esmaklassilised spordirajatised teevad emiraadi ideaalseks kohaks neile, kes eelistavad aktiivset puhkust. Harva võib mõni teine maa kiidelda selliste sportlike lõbustustega, nagu ÜAE. Eelkõige muidugi on kõik vee- ja veealuse spordi liigid: alates purjelauaga sõitmisest kuni allveeujumiseni.

Igal aastal toimuvad Dubais küllaltki tähelepanuväärsed spordisündmused (populaarsete spordiliikide hulgas on golfimäng, tennis, ratsavõistlused), auhindadeks suured rahasummad. Dubai Dzhumeira rajoon on ideaalne rannaliival päevitamiseks – see on kilomeetritepikkune liivarand paljude kõrgklassi hotellidega, sh seitsmetärnise Bursh el Arabi ja kuuetärnise Jumeira Beach´iga. Kõrval asub veepark Wild Wadi kahekümne nelja veeatraktsiooniga. Dubais on võimalus tegeleda mitut liiki spordiga: lennu-, jalgratta- ja purjespordiga; alpinismi, kalapüügi, jahi, veesuuskade ja kardisõiduga; püssi- või vibulaskmisega, samuti biljardi ja keeglimänguga. Samal ajal avastavad eksootikajanulised spordiharrastajad enda jaoks Dubais ka uusi võimalusi. Kohalikud reisibürood pakuvad sõitu liivasuuskadel või kaamelil. Mööda pole mindud ka perepuhkusest. Linnas on palju parke ja mänguväljakuid lastele. Perepuhkuseks on huvitav temaatilise veepargi Wild Wadi külastus. Park hõlmab 12 aakrit – tõeliselt hiiglaslikud mastaabid sellise veevaese riigi jaoks, nagu ÜAE. Kõrvuti veepargiga asub veel üks ligimeelitav koht väikestele turistidele – park Jumeirah Beach: siin on samuti veeatraktsioonid, mänguväljakud, varjulised piknikulauakesed ja suletud basseinid. Dubai on unikaalsete šoppamisvõimalustega linn – ainult siin võib kohata sellist arvu supermoodsaid kaubanduskeskusi, kus maailmakuulsa kaubamärgiga kaupu saab osta madala hinnaga, üksnes siin toimub igal aastal märtsikuus kuulus ostufestival. Kõikjal – alates vanadest turgudest ja lõpetades nooblite kaubanduskeskustega − võivad turistid teha palju ülisoodsaid oste. Neile, kes armastavad öösel jalutada mööda Dubaid, on avatud rohkearvuliste eri stiili ja tavadega baaride, restoranide ja klubide uksed (millest enamus asub hotellides).

Uudiskiri

Albamare infolehed tutvustavad Teid uutele kuumadele sihtkohtadele ja annavad teada soodsatest puhkusereisidest. Olge reisiuudistega kursis ja tellige oma postkast!