Vietnam on veetlev puhkusekoht Kagu-Aasias.

Hämmastav Vietnam

Sellel maal on uskumatu looduskaunisus, rikkalik kultuuripärand ja külalislahked inimesed. Külastajad saavad nautida liivarandu, maalilisi mägesid, viljakaid riisipõlde ja hingekosutavat loodusmaastikku.

Hanoi, Vietnam
Hanoi, Vietnam

Vietnam pakub palju ainulaadseid ja huvitavaid kohti, mida külastada. Alates hämmastavast Ha Longi lahest koos oma kuulsate karstisaartega kuni ajaloolise Hoi Ani linnani, kus saate sukelduda vana maailma atmosfääri. Iidne Hue linn oma suurepäraste paleede ja templitega on riigi ajalooline ja kultuuriline keskus.

Vietnam on kuulus ka oma rikkaliku köögi poolest. Gastronoomiline elamus on siin võrreldamatu ja saate nautida gurmeeroogasid, nagu pho, bansho ja värsked mereannid.

Lisaks saavad reisijad sukelduda Vietnami ainulaadsesse kultuuri ja tavadesse, külastades traditsioonilisi külasid ning osaledes tseremooniatel ja pidustustel.

Vietnam pakub erinevaid meelelahutusvõimalusi alates lõõgastavast puhkusest rannas kuni aktiivse turismini, nagu jalgratta- ja mootorrattareisid, matkamine ja sukeldumine.

Meeldiv kliima, sõbralikud inimesed ning mitmesugused kultuurilised ja looduslikud vaatamisväärsused teevad Vietnamist ideaalse sihtkoha unustamatuks puhkuseks.

 

Vietnam piirneb Kambodža, Laose ja Hiinaga ning selle kaldaid uhub Lõuna-Hiina meri. Oma 80-miljonilise elanikkonnaga on Vietnam kõige tihedamini asustatud Kagu-Aasia maaks. Vietnamis on muljetavaldavad ajaloolised mälestusmärgid ja suurepärane loodus; kliima, mis annab võimaluse tulla siia igal aastaajal; soodsa hinnaga ja kvaliteetne teenindamine.

Vietnami kultuur on väga omapärane, sest Vietnamis on ühte sulanud filosoofia ja religiooni neli suuremat suunda — konfutsianism, daoism, buddism ja kristlus. Just need kujundasid vietnami rahva vaimuelu.

Halong Bay, Vietnam.
Halongi laht, Vietnam.

Puhkus Vietnamis on väga mitmekülgne, kuna Te võite näha nukuteatri etendusi, hinnata vietnamlaste tantse ja muusikat, tutvuda siidtikandi maalidega, külastada maa vaatamisväärsusi, suurepäraselt veeta aega kõrge teeninduskultuuriga hotellides, tutvuda vietnami rahvusroogadega.

Täiendav info

  • Riigikeel: vietnami
  • Pealinn: Hanoi
  • Rahvaarv: 84 238 000 inimest
  • Rahvuslik valuuta: dong(VND)
  • Usk: budistlik
  • Ajavöönd: +8

Saigon (Ho-ši-min)

Saigon (Ho-Ši-min) on Vietnami lõunaosa pealinn. Ametlikult loetakse Vietnami pealinnaks praegu põhjapoolset Hanoid, kuid tegelikult on Saigon Vietnami Sotsialistliku Vabariigi (VSV) turismi ja majanduselu pealinn. Siin töötab ja elab kaks korda rohkem inimesi kui Hanois, siin ehitatakse hoogsasti palju uusi moodsaid elamukomplekse, meelelahutus- ja ärikeskusi, siin on avatud arvukalt restorane, baare, võõrastemaju ja massaažisalonge.

Nimelt just sellepärast valib enamus välisturiste oma Vietnami-reisil kohustuslikuks punktiks Saigoni. Ho-ši-min on kiirelt arenev tööstus-, äri- ja kultuurikeskus. Palju avakohvikuid, turge, kioskeid, kauplusi ja lihtsalt teeserval istuvaid kaubitsejaid. Linn pulbitseb, see on täidetud kiire edasitormleva eluga. Ho-ši-min (Saigon) on tähelepanuväärne oma Ben Tani turu, Sõjareliikviate muuseumi, Taasühinemise Palee ja Pagoda Gia Lam´iga.

Asian Woman Carrying Rice Seedlings
Aasia naine, kes kannab riisiseemneid

Fantjet

Fantjeti linn (või Fanitijet, nagu vahel seda nimetatakse) on Lõuna-Vietnami provintsi Bin Chuani pealinn. See asub Lõuna-Hiina mere kaldal. Rannikuvöönd Fantjeti ja Myi Ne külakese vahel, mis asub sellest kahekümne nelja kilomeetri kaugusel, on praegusel momendil Lõuna-Vietnami kõige populaarsemaks rahvusvaheliseks kuurordiks. Lapsed teevad liusõitu kohalikelt liivaluidetelt, nagu liumägedelt.

Rannik upub kookospalmide rohelusse. Hotellid, mis on ketina rivistunud Fantjeti rannajoonel, võistlevad omavahel pargidisaini peenuses ja arhitektuurilises rafineerituses. Mõned hotellid kujutavad endast ühe- või kahekohaliste bungalode rivi väikeste õlgkatustega terrassidega palmide ja lillede keskel. Fantjeti linnas on mitmeid unikaalseid vaatamisväärsusi, seepärast on kõige huvitavamaks turistidele linnaekskursioon, mis annab täieliku ettekujutuse vietnamlaste elust ja tavadest. Linnas on hästi arenenud kalatööstus. Koht on tõesti unikaalne ja kuurordi asukoht pole valitud juhuslikult.

Uudiskiri

Albamare infolehed tutvustavad Teid uutele kuumadele sihtkohtadele ja annavad teada soodsatest puhkusereisidest. Olge reisiuudistega kursis ja tellige oma postkast!