Tšehhi Vabariik on Kesk-Euroopas asuv riik

Imeline Tšehhi Vabariik

Selle pealinn on Praha, mis on tuntud oma ajaloolise arhitektuuri ja Charles’i silla poolest. Tšehhi on tuntud ka oma kaunite losside ja kindluste poolest, nagu Praha loss ja Český Krumlovi loss. Riik pakub külastajatele mitmekesist kultuuri, rikkalikku ajalugu ning maalilisi maastikke. Lisaks sellele on Tšehhi kuulus ka oma õllekultuuri poolest, kus saab nautida maitsvaid kohalikke õllesorte.

Prague, Czech Republic
Praha, Tšehhi Vabariik

Tšehhi on ka suurepärane sihtkoht matkamiseks, pakkudes maalilisi mägesid ja rahvusparke, nagu Böömimaal asuv Šumava rahvuspark. Üldiselt on Tšehhi Vabariik kaunis ja mitmekesine riik, kus on palju avastamist ja nautimist igale külastajale. Tšehhimaa on üks Euroopa ilusamaid maid, asudes otse Euroopa südames. See on kontrastide maa, kus esineb slaavilikku omapära, keskaegset peenutsemist ja lahedat kaasaegsust. Tšehhi kuulub maailma kümne külastatavama riigi hulka: on ju sellel maal kõik, mida ihkab turisti rahutu hing: vanalinnad originaalse omaaegse arhitektuuriga, mäeahelikud, looduskaitsealad, unikaalsed terviseveed.

Beautiful Prague,Czech Repubblic.
Ilus Praha, Tšehhi.

Puhkus Tšehhis on eelkõige linnade imepärase arhitektuuri nautimine. Seda maad nimetatakse õigusega „losside ja kindluste linnaks”. Tšehhis on üle kahe tuhande unikaalse arhitektuuriansambli. Puhkus Tšehhimaal hämmastab oma mitmekesisusega. Asudes Euroopa südames, pakub see maa turistidele suurepärast arhitektuuri, tervisekeskusi ja kõrgema klassi mäesuusatamise trasse. Tšehhimaa looduse rikkus ja relfeefi iseärasused soodustavad siin ka aktiivset puhkust.

Muidugi on Tšehhimaa peamine aare Praha: linn, mis on sajandite vältel kogunud arhitektuuri šedöövreid ja keskaegseid legende. Sellesse linna sõidetakse nautima uskumatut ilu, kitsaste sillutatud teede õdusust, erilist vabaduse atmosfääri ja lõputut pidupäeva. Prahat loetakse maailma üheks kaunimaks pealinnaks. Linn on ilus igal aastaajal, kuid eriti jõulueelsel ajal ja kevadel, kui kõikjal õitseb ja õilmitseb, kui see on täis muusikat. Praha võlub oma muinasjutulisusega. Sellist külluslikku kirevat ja eri stiilide arhitektuuri, mis on omavahel harmooniliselt ühinenud, vaevalt te kusagil mujal leiate. Praha muinasjutulisus ilmneb eriti õhtuti, kui tühjavõitu tänavatel süüdatakse laternad ja need muutuvad justkui lastenäidendi dekoratsioonideks. Puhkuse ja ravi tagavad teile Tšehhi parimad kuurordid. Puhas mägismaa õhk, tervistav kliima, suurepärased kliinikud, laitmatu teenindamine, lõbustused − Tšehhimaa kuurortides on kõik, mida vajate tervenemiseks ja puhkuseks.

Täiendav info

  • Riigikeel: tšehhi
  • Pealinn: Praha
  • Rahvaarv: 10 548 500 (2011)
  • Rahvuslik valuuta: kroon (CZK)
  • Usk: kristlik
  • Ajavöönd: Kesk-Euroopa aeg
Czech Switzerland
Tšehhi Šveits

Karlovy vary

Karlovy Vary on üheks Tšehhimaa tuntumatest kuurortidest, mille asutasid Rooma keiser ja Tšehhi kuningas Karl IV aastal 1358. Linn on ümbritsetud metsaga kaetud küngastega ning asub orus, Tepla ja Ohře jõe ühinemiskohal. Üks külmaveeallikas ja 12 mineraalveeallikat voolavad maa alt välja, kusjuures nende temperatuur on alates 30 kuni 72 kraadi. Neid kasutatakse seedetrakti haiguste, luude ja liigeste ning ainevahetushäirete ravimiseks.

Kuurordikeskuses on sanatooriumid, pansionaadid, hotellid ja kolonnaadid looduslike terviseveeallikatega. Linn on ehitatud astmeliste terrassidena, mis annab sellele erilise, haruldaselt maalilise ilme. Kaunid pargid ja promenaadid rohkearvuliste elustavate allikatega annavad linnale erilise elegantsuse. Karlovy Vary on kuurort inimeste jaoks, kes oskavad hinnata ilu ja rahu, kes oskavad näha välise lepitava rahulikkuse taga loovate emotsioonide ja tunnete juubeldavat mässamist.

Marianske Lazne

Mariánské Lázně – suuruselt teine puhkekoht Lääne-Tšehhis: imeilus kuurort asub edelas 48 kilomeetri kaugusel Karlovy Varyst. Looduse ilu, suurepärased luksuslikud hotellid ja mis peamine − terviseveed − on tõstnud selle kuurordi maailma paremate kuurortide hulka. Kuurort on ümbritsetud metsadega, kus on rohkesti turistidele mõeldud matkaradu, mis viivad huvitavate kohtade ja vaatamisväärsuste juurde. Peaaegu kõik majad ja sanatooriumid on ehitatud itaalia uus-renessansi stiilis.

Väike mugav linn rõõmustab inimesi laulva purskkaevu ja toreda kolonnaadiga aastast 1889, mille ümber on koondunud linna ajalooline keskus. Linnas on umbes 40 terviseveeallikat, mis annavad positiivse efekti ainevahetushäirete ravimisel. Marianske Lazne on linn-kuurort, mis on spetsialiseerunud neeruhaiguste, kuseteede, luude ja liigeste, hingamisteede neuroloogiste häirete, ainevahetuse, endokriinsete haiguste ja vähktõve raviks.

Uudiskiri

Albamare infolehed tutvustavad Teid uutele kuumadele sihtkohtadele ja annavad teada soodsatest puhkusereisidest. Olge reisiuudistega kursis ja tellige oma postkast!