Sri Lanka saart (endise nimetusega Tseilon) võib liialdamata pidada unikaalseks kohaks maakeral. Saart uhuva smaragdrohelise ookeani vesi on soe ja päike paistab siin aastaringselt, kuldse liivaga randadel aga ei näi lõppu tulevatki. Tohutu suurt, eredat ja vilka eluga saart India ookeani Bengaali lahe ääres nimetatakse vahel Indiaks miniatuuris. Loodusliku ilu mitmekesisus, külalislahked ja väga sõbralikud elanikud, kvaliteetne ja veel mitte eriti kallis teenindus. Tänapäeval, kui reisid Sri Lankale on kättesaadavad kui mitte just kõigile, siis paljudele, saame ise oma silmaga näha ja hinnata neid „India ookeani pärli” võlusid.

Sri Lanka on saar, kus on alati suvi ja valitseb hea meeleolu, kus ei kiirustata, kus inimesed on lahked ja sõbralikud, kus kookospalmide kerget sahinat rikuvad vaid ahvide huiked džunglites ja ookeani raugematu kohin. Kuidas küll seda imelist India ookeani saart pole nimetatud! India pisaraks ja Kauniks saareks, Idamaa pärliks ja Drahma saareks, kuid ka kõige vaimustavamaid epiteete jääb väheks andmaks edasi vaimustust, mis haarab igat rändajat, kes vaevalt on astunud sellele maale.

Tõepoolest, kui jumalad juba kedagi armastavad, siis nad ei koonerda. Pole ju see maatükk kes teab kui suur! See on saareriik India ookeanis, asudes ekvaatorist põhja pool ja mitte kaugel India lõunarannikust, millest on eraldatud Manari ja Polksi lahega.

Suurem osa saarest on lauskmaa, lõunaosa on mägine. Mäenõlvad on kaetud lopsakate metsadga, neid mööda voolavad tormised jõed. Sri Lankal on üle tuhande kilomeetri supelrandu, mis meelitavad oma pehme liiva, kookospalmide, korallikaride ja kirevate kalakestega. Uppunud laevad kutsuvad suure huvi esile merepõhja sukeldujate hulgas. Laguunides on loodud elukeskkond mereloomadele ja -lindudele, samuti suurepärased tingimused veespordiks. Novembrist märtsini puhuvad põhjatuuled, seepärast vaikset merd ja sobivat ilma tasub sel ajal otsida saare lääne- ja lõunakaldal. Aprillist oktoobrini puhub läänemussoon, siis leiate vaikset vett ja pilvitut taevast idarannikul.

Täiendav info

  • Riigikeel: singali
  • Pealinn: Kolombo
  • Rahvaarv: 20 064 800
  • Rahvuslik valuuta: ruupia (LKR)
  • Usk: budistlik
  • Ajavöönd: +7

Negombo

Negombo on populaarne kuurort turistide hulgas, mis asub umbes 12 km kaugusel Kolombo linna Bandaranaike lennuväljast. Negombo pakub huvi nii suurepäraste supelrandade kui ka huvitava ajaloo ja kultuuri poolest. Siin võib teha kõige tõelisema matka ajas tagasi: näha hollandi forti, puutumatut loodust, kohaliku rahva pidustusi, koloriitset kalaturgu.

Beruvala

Beruvela, mis asub 50 km kaugusel Kolombost, on esimeseks supelrannaks ketis (lähimaks pealinnale), kulgedes sajaviiekümne kilomeetri ulatuses piki saare edelarannikut. Mitme viimase aasta jooksul on Beruvelis ehitatud uusi hotelle, arendatud turismimajandust. Supelda võib lahes aastaringselt. Puhkuseks on siin kõik vajalikud tingimused olemas: taevasinised veed, kaunid liivarannad, palmid.

Aktiivse turismi harrastajatele korraldatakse ekskursioone mitmete arhitektuurimälestiste, kirikute, rahvusparkide ja kaitsealade juurde.

Koggala

Kogalla оn üks tuntumatest kuurortidest, asukohaga Kolombost lõuna pool. Rannikul töötavad veealusespordikeskused kogenud instruktoritega ja avatud on need oktoobrist märtsini.

Kalutara

Kalutara on kuurordivöönd saare edelatannikul, tuntud oma spordiklubide poolest. Ideaalne koht neile, kes harrastavad sellist veesporti, nagu purjelaua sõit, veealune ujumine, veesuusad, mere põhjas seiklemine ja veealune jaht, purjesport.

Uudiskiri

Albamare infolehed tutvustavad Teid uutele kuumadele sihtkohtadele ja annavad teada soodsatest puhkusereisidest. Olge reisiuudistega kursis ja tellige oma postkast!