Tere tulemast Sloveniasse: Väike riik suurte avastuste jaoks!

Ilus Sloveenia

Sloveenia on võluv maa Kesk-Euroopas, kus loodusilu kohtub ajalooliste linnade ja kultuuripärandiga. See sihtkoht pakub reisijatele mitmekesiseid kogemusi.

Avastage Bledi järve maagiline ilu, mille ümber kõrguvad Alpide mäed. Võtke paadisõit järvel ja külastage Bledi lossi, et imetleda panoraamvaateid. Kui olete seiklushimuline, matkake Juliani Alpide rahvusparkides või avastage Postojna koobas – üks maailma suurimaid koopaid.

Ljubljana, Slovenia
Ljubljana, Sloveenia

Linnad nagu Ljubljana, Sloveenia pealinn, võluvad teid oma ajaloolise arhitektuuri ja boheemlasliku õhkkonnaga. Jalutage vanalinnas, kus leiate väljakud, kohvikud ja kauplused, ning külastage Ljubljana kindlust, et nautida vaateid linna kohal.

Sloveenia köök on tõeline kulinaarne nauding. Naudige traditsioonilisi roogasid, nagu kraški pršut (kohalik sink), kranjska klobasa (slovaki vorst) ja štruklji (rullbiskviit). Ärge unustage proovida ka maitsvaid veinisorte, mida toodetakse Sloveenia veinitootjate poolt.

Sloveenia uhkustab ka oma looduskaitsealadega, nagu Triglavi rahvuspark, kus leiate maalilised järved, kosked ja mägijõed. Olge osa ökoturismist ja matkake läbi roheliste metsade või naudige jalgrattasõitu ühel paljudest matkaradadest.

Tulge ja avastage Sloveeniat, kus loodus ja kultuur sulavad kokku. Me tervitame teid siin avatud südame ja unustamatute elamustega.

 

Sloveenia Vabariik asub Kesk-Euroopa lõunaosas. Piirneb Itaalia, Austria, Ungari ja Horvaatiaga. Riigil on väljapääs Aadria merele.

Põhjas paiknevad Ida-Alpide mäeharjad – Pohorje, Karavanka, Savinski Alpid, Juliani Alpid Sloveenia kõrgeima mäetipu – 2863 meetri kõrguse Triglavi (Terglau) mäega. Maa lõunapiirkonna hõivab Dinaari mäestiku põhjapoolne osa. Lauskmaa on üksnes läänes, Aadria mere rannikul ja maa idaosas.

Valdava osa elanikkonnast moodustavad sloveenid. Sloveenias elab kaks miljonit inimest. Elanikkonna enamus räägib inglise, itaalia, saksa ja vene keelt.

Sloveenias on kolm kliimavööndit: mõõdukas-kontinentaalne, alpiaasade ja vahemerekliima. Kliimavööndite segunemine on loonud eeldused arvukate ravimikrokliima keskuste moodustamiseni. Suvel on õhu keskmine temperatuur +25 kraadi, talvel – 0 kraadi, Aadria mere rannikul talvel umbes +7 kraadi. Parimaks ajaks puhkuse jaoks mägedes loetakse prioodi septembrist maikuuni. Suvi kestab tavaliselt juuni algusest oktoobri lõpuni. See on suplushooaeg siinsetel meredel ja järvedel. Mäesuusatamise hooaeg algab detsembris ja lõpeb aprillis.

Sloveenia on huvitava ajalooga maa, täis kohti, mis pakuvad turistidele erakordselt suurt huvi.

Soca River, Slovenia
Soca jõgi, Sloveenia

Sloveenia peamiste vaatamisväärsuste, ajalooliste ja kultuurimälestusmärkide, kaubanduskeskuste kirjeldus

Iga ajalooepohh on vajutanud oma pitseri Sloveenia arhitektuuri ja kunsti stiilile. Rohkearvuliste ajalooliste paikade külastamine annab piisava ettekujutuse maa huvitavast ajaloost. Sloveenia linnad on paljuski alal hoidnud keskaja koloriidi. Valdavas osas on kitsad tänavad kahekorruseliste ehitistega, säilinud on iidsed linnamüürid, raekojad, arvukad lossid. Ljubljana on tähelepanuväärne vanalinna osa kolme sillaga, millest üks viib Raekoja juurde (1718 ), mis on ehitatud barokkstiilis purskkaevu ja kahe avatud siseõuega. Küngastikul kõrgub vanaaegne loss ja Ljubljana kirik, milles on säilinud vanad freskod. Huvitavad on Linnamuuseum, Rahvusmuuseum, Rahvusgalerii, Linnagalerii, kaasaegne Kunstigalerii, Püha Kirilli ja Mefodi kirik. Mariboris on kaunis kirik ja loss, ehitatud XII.sajandil. Piranis asub huvitav meremuuseum, raekoda ja kohtuhoone, Püha Georgi kirik (1344), Koperis – Gooti katedraal (XV.sajand) ja Pretori loss (1452).

Blendi loss on endine piiskopi residents. Ptui (Pettau) linnas on säilinud rooma varemed, see on traditsiooniliste karnevalide koht. Sloveenia kõige kõrgema mäetipu Triglavi (2863 m) juures paikneb rahvuspark, mille territooriumil asuvad mäesuusatamise kuurordid Bohinži, Bovets ja Kranjska Gora. Balneoloogilised kuurordid Rogaška-Slatina, Portorož, Tšatež.

Bled Island in Lake Bled, Slovenia
Bledi saar Sloveenias Bledi järves

Täiendav info

  • Riigikeel: sloveeni
  • Pealinn: Ljubljana
  • Rahvaarv: 2 040 800 inimest
  • Rahvuslik valuuta: euro (EUR)
  • Usk: katolik
  • Ajavöönd: =eesti aeg

Portorož

Portorož on kõige populaarsem kuurort Sloveenias. Asub Aadria mere rannikul. Võluv linnake kulgeb piki mereranda. Ühelt poolt külgneb see väikese asulaga Lucia, kus elab kohalik rahvas, aga teise otsaga sulandub otse keskaegsesse linna Pirani – Sloveenia Aadria mere pärlisse.

Portorož on kõige nooblim Sloveenia kuurort, meenutades prantsuse Riveirat. Samasugused supelrannad ja luksuslikud hotellid, mis õhtuti säravad eredates tuledes, samad toretsevad kabrioletid, mis sõidavad teist mööda; luksusjahid, mis suunduvad horisondi taha.

Selle kuurordi unikaalsus on ka selles, et siin funktsioneerib talassokeskus. Keskus on avatud Palace-hotellide baasil. Siin kombineeritakse ravimisel viit ravifaktorit: termomineraalvett, merevett, soolast vett ja muda, klimaatilisi tingimusi (suur rummi ja joodi sisaldus õhus).

Rogaška Slatina

Rogaška Slatina asub Sloveenia idaosas 228 meetrit üle merepinna. Kaugus Ljubljanast on 108 km. Tänu unikaalsele mineraalveele ja suurepärasele asukohale loetakse seda kuurorti üheks ilusamaks, kuulsamaks ja professionaalselt paremini ettevalmistatud ravikeskuseks Euroopas. Esimesi meenutusi mineraalvee raviomadustest Rogaškas võib leida kroonikas aastast 1141. Kõrvuti raviprogrammidega pööratakse kuurordis suurt tähelepanu spordile ja matkale.

Mineraalvesi „Donat Mg“ aitab ravida mitmeid haigusi, nagu näiteks südameveresoonkonna-, maksa-, sapipõie-, kõhunäärme-, närvisüsteemi- ja maohaigusi, mõjub soodsalt liigse veresuhkru, samuti kõrgvererõhu korral. „Donat Mg“ mineraalvee ravikuur koos spetsiaalse teraapiaga on asendamatu kõhukinnisuse, täidluse, ülemäärase maohappe ja kõrvetiste juhul. „Donat Mg” mõjub leevendavalt stressiseisundis organismile, vaimse ja füüsilise ülepingutuse korral, kui magneesiumi vajadus on erakordselt vajalik, samuti stressivastase programmina.

Moravske Toplice

Moravske Toplice asub Sloveenia kirdeosa kõige kaugemas piirkonnas – Prekmurjes, seal, kus mäed lähevad sujuvalt üle Pannoni lauskmaaks, 60 km kaugusel Sloveenia suuruselt teisest linnast Mariborist ja 5 km kaugusel linnast Murska Sobota (Olsnitz). Aastal 1960.aastal tehti siin, Moravce küla juures kaevandustöid nafta leidmiseks, kuid nafta asemel avastati neli raviveeallikat vaba ja seotud süsihapu gaasi kõrge sisaldusega. Puuriti ka vastav puurauk, mida mööda termomineraalvesi pöördub tagasi maapõue.

Aastal 1963 omistati Sloveenia Vabariigi Meditsiinikomitee määrusega kuurordile loodusliku raviasutuse staatus . Uus kuurort hakkas tormiliselt arenema. Aastal 1981 ehitati hotell “Termal”, aastal 1991 – hotell „Aida”, 2000.aasta juunis – termaalkompleks “Terme 3000” üldpindalaga 5000 ruutmeetrit.

Kuurortravi baasiks Moravske Toplices on haruldane oma keemiliselt koostiselt hüpertermaalne kloriid-hüdrokarbonaatvesi kõrge joodisisaldusega, mis tuleb 1175 kuni 1467 meetri sügavuselt. Vee temperatuur väljumisel on 72 kraadi. Hüdrokarbonaatvetel on harva selline temperatuur, järelikult on siinsel veel täiendavaid raviomadusi – ja selles seisneb Moravske Toplice unikaalsus…

Uudiskiri

Albamare infolehed tutvustavad Teid uutele kuumadele sihtkohtadele ja annavad teada soodsatest puhkusereisidest. Olge reisiuudistega kursis ja tellige oma postkast!