Portugal eraldab Pürenee poolsaart koos Hispaaniaga, aga läänest ja lõunast uhub seda maad Atlandi ookean.

Kaunis Portugal

Pikk rannajoon, päikseline kliima ja portugaallaste lõõgastav elurütm teevad maa väga ligitõmbavaks puhkuse veetmiseks. Maa eriline ligitõmme seisneb selles, et tänase Euroopa osaks olles on Portugal säilitanud oma territooriumil eraldi suletud maakohad − anklaavid, kus aeg on seisma jäänud ja kus tänaseni on au sees iidsed traditsioonid.

Portugal
Portugal

Riigi pealinn Lissabon, mis asub läänekaldal, on ere ja tegus, ülerahvastatud linn, mida ümbritsevad rahutud kuurordid. Kuid sõites vaid mõne miili põhja või lõuna poole, avastate enamuses maalilise maastiku, mis on täis keskaegseid külasid ja linnakesi, kus elu pole viimaste sajandite vältel kuigipalju muutunud.

Portugal säilitas kaua − peaaegu XX.sajandi keskpaigani tugeva koloniaalriigi staatuse, mis kajastub kohalikus kultuuris ja arhitektuuris. Näiteks traditsiooniline sentimentaalne fadoo muusika, mida loetakse üheks Portugali visiitkaardiks, on pärit Aafrikast. Fadoo muusika ja laule võib sageli kuulda Lissaboni kohvikutes.

Porto, Portugal
Porto, Portugal

Tänane Portugal − see on kaunid mereäärsed kuurordid, väikesed linnad ja asulad, oliivisalud, viinamarjaväljad, nisupõllud.

Maa kompaktsus võimaldab kergelt saada oma külastuskäigu ajal parima osaliseks, mida üks reis võib pakkuda: nautida liivarandu, maalilisi maastikke, tutvuda huvitava ajaloo ja vaatamisväärsustega, maitsta rahvusroogi, osaleda meelelahutustes, näha kohalikku käsitööd, kaasahaaravat ööelu, külalaatu, kasutada suurepärased võimalusi sportimiseks. Meeldejääv on kohalike elanike soe vastuvõtt. Portugal on kahtlemarta maa, mida tasub enda jaoks avastada.

Täiendav info

  • Riigikeel: portugali
  • Pealinn: Lissabon
  • Rahvaarv: 10 735 765 inimest
  • Rahvuslik valuuta: euro (€)
  • Usk: katolik
  • Ajavöönd: + 2

Madeira saar

Atlandi ookeanis, üsna ligidal Euroopa südamele, asub Portugali edelaosas Madeira saar. Madeira on nii saare kui ka autonoomse arhipelaagi nimetus. Saar nimetati Madeiraks (metsarikkaks) seepärast, et saar oli kaetud puutumatu, neitsiliku metsaga. Arhipelaag on tuntud oma sõbralike inimeste, erakordse loodusliku ilu ja pehme kliima poolest. Madeira saar on kustunud vulkaani tipp. Saare kaljuharjad ja järsakud pruunikaskollasest tumedast basaldist lõpevad püstloodis otse Atlandi ookeani vetepiiril, mis on nii sügav, et suured haid ujuvad sageli ranniku lähedale.

Madeira on aken Euroopast troopikamaailma. Nendes unikaalsetes paikades võib nautida igavese kevade kliimat ja viibida metsiku looduse keskel. Siin on imeline rahu ja vaikus üleva päikselise valguse ja kaunite värvidega.

Madeiral on vulkaaniline pinnas, taimed ja lilled lõõmavad nagu Gogeni paletilt tulnud olevused. Saarel kasvab kõikjal igasuguseid lilli.

Enamus turiste peatub Funshalis, saare peamises sadamalinnas. Funshal on vana koloniaallinn kaunite botaanikaaedade ja parkidega, suurepäraste kaupluste ja restoranidega. Oma nimetuse sai linn tänu siin külluses kasvavale fenhelile (foeniculum). Linna südames asub Toomkirik, üks Madeira arhitektuuri aardeist. Mõne kilomeetri kaugusel Funshalist on aga tüüpiline kaluriküla Kamara de Lobush, mis omal ajal inspireeris Windston Churchilli selle kaunist loodust maailma. Kamara de Lobush on üksiti „poncha“ kodumaa — sidrunimahla, mee ja pillirooviina segu, mida võib maitsta kohalikes tavernides. Madeira kuulus vein on tunnistatud üheks maailma paremaks. Veini valmistatakse kogu saarel ja käibel on ütlus „Madeira vein – see on eluviis“.

Azoori saared

Azoori saared on unikaalne nurgake Atlandi ookeainis, suurepärane koht puhkuseks neile, kes on väsinud linnakärast, kes otsivad rahu ja vaikust koos uute ja eredate muljetega. Azoori arhipelaag koosneb üheksast saarest, mis on Portugali mandriosast 1500 km kaugusel. Need on Euroopa kõige läänepoolsemaks punktiks. Azoori saartel võib ühitada puhkuse rannaliival, ökokturismi ja aktiivse puhkuse (veealune jaht, sukeldumine akvalangi ja maskiga, kalapüügi jm). Aastal 1995 said Azoorid Euroliidu preemia ürgse looduse säilitamise ja ökoturismi arendamise eest.

Kohalikud maastikud hämmastavad varjundite rohkusega: õitsvad asalead ja hortensiad, sinine ookean, taevasinised järved, kustunud vulkaanide must hangunud laava ja küngaste rikkalik rohelus. Arenenud turismi infrastruktuuri − viietärniste hortellide ja meelelahutuskompleksi puudumine võimaldab nautida vaikust ja ümbritsevat ilu segamult, aga kõrgetasemeline teenindus ning kohalike elanike külalislahkus teevad puhkuse mugavaks ja meeldivaks.

Azoori saarte peamine vaatamisväärsus on selle loodus. Siin võib näha kraatreid, vulkaanilisi järvi, koski, kuumavee- ja väävliallikaid, looduslikku parki (San-Migelil, Azooride arhipelaagil on vulkaaniline päritolu, seepärast on reljeef kõigil saartel mägine ja siin võib näha suursuguse iluga järvi kustunud vulkaanide kraatrites, maa seest väljapurskavaid kuumaveeallikaid ja koopaid. Azoori saartel on säilinud palju kultuurimälestusmärke. Kuue sajandi jooksul, mil siin on viibinud portugaallased, on palju juhtunud ja kõik need sündmused on jätnud endast jälje kloostrite, kabelite ja kantside näol, samuti säilinud tänavate ja isegi linnade nimetustes.

Algarve-Portugal
Algarve, Portugal

Algarve

Algarve on Portugali kõige lõunapoolsem provints 200 kilomeetrise rannajoonega, mida uhuvad Atlantika veed lõunast ja läänest, on kaitstud mägedega põhjast ja piirneb Hispaaniaga idast. Algarve on Euroopa muinasjutuline nurgake, kus valitseb lõputute liivarandade lepitav rahu, kuhu justkui jookseksid kokku rannaäärsed valged majakesed, ja mis vahetuvad vaimustavalt lõõmavpunaste grottidega, mis sarnanevad hiiglaslikele merekarpidele; järsud kaljud, mille vastu ookeani lained purunevad tuhandeiks kildudeks, sädeledes kuldselt ja paitavalt. Siinne puhkus on pigem rannaliival päevitamine perioodiliste väljasõitudega: kujutab ju Algarve endast pidevat rannajoont, mis ulatub idast läände alates Monte-Gordust kuni Lagushani.

Tänane Algarve on rahvusvaheline turismikeskus, mille majandus areneb kiirelt. See on armastatud turismimarsruut nii päikese- kui ka merearmastajatele, samuti neile, kes keset südatalve unistab lilledest ja kevadisest soojusest. Algarve on sobiv koht aktiivseks puhkuseks ja rannaliival päevitamiseks. Siin on populaarsed golfimäng, tennis ja kõik veespordiliigid, samuti ratsasõit ja kergejõustik.

Uudiskiri

Albamare infolehed tutvustavad Teid uutele kuumadele sihtkohtadele ja annavad teada soodsatest puhkusereisidest. Olge reisiuudistega kursis ja tellige oma postkast!