Tere tulemast Marokosse: Eksootiline pärl Põhja-Aafrikas!

Pärl – Maroko

Maroko on võluv maa, kus idamaise kultuuri ja maaliliste maastikega sulavad kokku. See riik pakub reisijatele unustamatuid kogemusi.

Marokos saate avastada kaunite mägede, kõrbeliivade ja kaunite rannikualade ilu. Külastage võluvaid linnu nagu Marrakech, kus mürisevad basaarid, maalilised paleed ja suured väljakud. Tutvuge vanade medinade kitsaste tänavatega ning avastage kohalikud käsitöötraditsioonid ja kulinaarsed naudingud.

Kui olete seiklushimuline, siis ärge jätke kasutamata võimalust külastada Sahara kõrbe. Võtke osa kaamelisafarist ja nautige päikeseloojangut liivaluidete keskel või veetke öö beduiini telkides, kus teid ootab tähistaeva all imeline kogemus.

Maroko köök on tõeline maiuspala, kus võite proovida maitsvaid tajine-ehk hautatud roogasid, mille maitseid on mõjutanud Aafrika, Araabia ja Vahemere rikkalik kultuuripärand. Nautige vürtside rikkust ja kohalikku münditeed, mis ergutavad teie maitsemeeli.

Jamaa El Fna, Marrakesh, Morocco
Jamaa El Fna, Marrakesh, Maroko

Marokos on ka rikkalik ajalugu ja kultuuripärand. Külastage Fezi vanalinna, mis on kuulus oma suurepärase arhitektuuri ja iidsete medinade poolest. Tutvuge kohalike käsitöömeistritega, kes valmistavad kauneid keraamikatöid, vaipu ja ehteid.

Maroko on maa, kus traditsioon ja modernsus kohtuvad, luues ainulaadse atmosfääri. Avastage maalilised basaarid, maitsestage oma reisid kohaliku muusika ja tantsuga ning nautige sooja külalislahkust, mida marokolased pakuvad.

Tulge ja avastage Marokot, kus mõistatused saavad lahenduse ning unistused muutuvad tõeks. Tervitame teid siin avatud südame ja sooja naeratusega.

 

Maroko Kuningriik asub Aafrika loodeosas Atlandi ookeani ja Vahemere rannikul. Naaberriigid on Mauritaania edelas ning Alžeeria idas ja kagus (piir Alžeeriaga on kinni). Vahemere rannikul on ka kaks Hispaania enklaavi Ceuta ja Melilla. Atlandi ranniku vastas on Kanaari saared ning põhja pool teisel pool Vahemerd on Hispaania

Maroko on äärmiselt huvitav turismisihtkoht eeskätt kultuurilistest vaatamisväärsustest huvitatule. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Marokost koguni 9 kultuurilist objekti. Need on Maroko põhjaosas asuv Fèsi vanalinn, maa keskosas asuv Marrakechi vanalinn, põhjarannikul asuv Tétouani (Titawini) vanalinn, läänerannikul asuv Essaouira (Mogadori) vanalinn, põhjaosas asuv Meknes’i ajalooline linn, maa läänepoolses keskosas asuv portugallaste linn Mazagan (El Jadida), põhjaosas asuv Volubilise arheoloogiline koht, Maroko keskosas asuv kindlusküla Ait-Ben-Haddou ning Maroko põhjaosas Atlandi ookeani rannikul asuv Rabat kui ajalooline linn ja moodne pealinn. Lisaks on Marokos võimalik kohata põnevat kultuuri, sest see riik asub erinevate kultuuride piirialal ning ühendab endas berberite, araablaste ja nigeri-kongo rahvaste kultuuripärandit.

Teisalt on Marokos ka küllaldaselt meeliköitvat loodust. Tugevaid positiivseid elamusi suudavad pakkuda nii Atlandi ookeani rannikualad (sh kaunid ja mitmekesised rannad), Sahara kõrbe liivaväljad kui ka Kõrg-Atlase mäestik. Just Marokos (maa edelaosas) paikneb Atlase mägede ja kogu Põhja-Aafrika kõrgeim tipp – merepinnast 4167 m kõrgusel asuv Jbel Toubkali mäetipp.

Kui eeltoodule juurde lisada Maroko poliitiline stabiilsus, suhteliselt madalad hinnad, madal kuritegevus ja lähedus Euroopale, siis pole imekspandav Maroko järjest suurenev populaarsus Euroopast pärit turistide seas. Viimastel aastatel on Marokot aastas külastanud enam kui 9 miljonit välisturisti. Selle näitajaga ollakse Aafrikas Egiptuse järel teisel kohal.

Chefchaouen, Morocco
Chefchaouen, Maroko

Täiendav info

 • Riigikeel: araabia ja berberi keeled
 • Pealinn: Rabat
 • Rahvaarv: 32 382 000 in.
 • Rahvuslik valuuta: dirhem (MAD)
 • Usk: islam
 • Ajavöönd: -2
View on old city of Essaouira in Morocco
Vaade Essaouira vanalinnale Marokos

Miks Maroko ja Agadiir

Maroko on turismimaana aasta-aastalt ühe enam populaarsust kogunud nii kultuuri-, loodus- kui ka rannapuhkuse sihtkohana. Agadiri peetakse Maroko euroopalikuimaks linnaks, mis ehitati üles turismi jaoks sobiva infratruktuuriga pärast 1960.a. linna maatasa teinud maavärinat.

Siit leiate kõik vajaliku okeaaniäärse puhkuse veetmiseks: heatasemelised hotellid, kohvikute ja restoranidega täidetud rannapromenaadi, spa-keskused, ööklubid, kasiinod, jahisadama ja golfiväljakud.

Agadirist on lihtne minna tutvuma eheda Marokoga – Lõuna-ja Kesk-Maroko ajaloolised linnad, mäed, kõrb ja oaasid on kõik bussisõidu kaugusel.

 • Agadir on hästi väljaarendatud euroopalik kuurort
 • 7 km pikkune lai liivarand ja head rannapuhkuse võimalused
 • Maroko rikas ajalugu, põnev araabia ja berberi kultuuriruum
 • Meeldejäävad looduselamused
 • Aktiivne ja mitmekesine ööelu

Uudiskiri

Albamare infolehed tutvustavad Teid uutele kuumadele sihtkohtadele ja annavad teada soodsatest puhkusereisidest. Olge reisiuudistega kursis ja tellige oma postkast!