Kuuba on rummi, sigarite, salsatantsu... ja ilusate naiste maa.

Hämmastav Kuuba

Kuuba riik asub Kariibi meres. Kuubal on kauneimaist kaunim erksinine taevas, türkkiis-sinine meri, ääretud lumivalged supelrannad, imelised ja keevalised inimesed. Siin pole üksnes saareriigi eksootika, siin on ka palju kultuuri- ja ajaloolisi vaatamisväärsusi. Huvitavad eksursioonid mööda maad annavad võimaluse tutvuda sellega, kuidas on kulgenud selle keeruline ajalugu, täis dramaatilisust ja võitlust vabaduse eest.

Tänapäeval saab Kuubas näha oma silmaga, kuidas see maa elab: on ju see ainuke sotsialistlik riik Lääne poolkeral. Kuuba on rummi, sigarite, salsatantsu… ja ilusate naiste maa. Saare muretu elu meelitab siia igasuguseid rändureid ja seiklejaid. Kuuba – mu arm…

Cuba
Kuuba

Täiendav info

  • Riigikeel: hispaania
  • Pealinn: Havanna
  • Rahvaarv: 11 239 000 inimest
  • Rahvuslik valuuta: peeso (CUP)
  • Usk: katolik
  • Ajavöönd: – 6
Havana, Cuba
Havana, Cuba

Varadero

Kuuba lääneosas, Montanza provintsis asuv kuurort on Lääne poolkera hoogsalt arenev turismikeskus. Kaunid valge liivaga rannad, Kariibi mere unikaalne floora ja fauna, eksootilised maastikud — kõik see ühtib siin arenenud infrastruktuuriga, hotellide, restoranide ja lõbustuskeskustega. Elu pulbitseb Varaderos ööpäev läbi. Päeval on turistid hõivatud rannaliival peesitamise, seiklusteotsijad aga jahisõitude, süvavee kalapüügi ja ekskursioonidega Kuuba kõige eksootilisematesse paikadesse.

Õhtuti meelitavad turiste ööklubid, diskoteegid ja restoranid, mille poolest Varadero nii kuulus on. Aktiivse puhkuse harrastajaid ootavad arvukad alleveeujumis- ja spordikeskused, basseinid, jahid, kaatrid ja paraplaanid. Samuti on Varaderol palju looduslikke vaatamisväärsusi, näiteks muinasjutulised meresügavused ja karid oma asukatega, Ambrosio koopad kaljujoonistega, Varadero park joonistega. Nautige salsa ja tša-tša sütitavaid rütme, suurepärast rummi ja kuulsaid kuuba sigareid!

Cayo Largo

Kuuba lõunaranniku lähedal asuvat saart loetakse ideaalseks kohaks pulmade pidamiseks ja mesinädalate veetmiseks. Ta asub otse Kariibi mere südames. Lumivalge liivaga 125 kilomeetrit supelrandu, kristalselt puhas vesi ja ürgne süvavete maailm — kõik see teeb Cayo Largo suurepäraseks mereäärseks kuurordiks. Cayo Largo sobib suurepäraselt mõõdukaks rannapuhkuseks kaugel kärarikastest kuurortidest, samuti veespordi ja romantiliste matkade armastajatele.

Saare läheduses asub rohkesti värvikaid korallrahne, mis meelitavad ligi sukeldujaid, akvalangi ja lestadega ujumise viljelejaid kogu maaailmast. Cayo Largo del Sur on tsivilisatsioonist kõige isoleeritum kuurort Kuubal. Kuid mis peamine − kui mujal on sombune ja pilves, siis Cayo Largo kohal on alati selge taevas: kõikjal võib meri mässata, aga Cayo Largot uhuvad ikka Kariibi mere rahulikud lained.

Olgin

Olgin on üks Kuuba idapoolsemaid provintse. Siin on imekspandavalt ilus rannik, tõelised troopilised tihnikud ja kõige kõrgema klassi hotellid. See on koht, kus Kuuba kunagi avastati. Provintsi samanimelist linna nimetatakse ilupuiestike linnaks − see upub troopiliste puude rohelusse. Olgini provintsis asuvad Kuuba kauneimad supelrannad, millest kõige tuntumad on Gvardalavaka, Playa-Esmeralda, ja Playa-Peskero. Playa-Esmeralda ehk Pärmutrirannik on kuulus oma imeliselt puhta pärlmutterkarva mere ja regiooni parimate supelrandadega.

Olgini provints on rikas looduslike vaatamisväärsuste poolest. Siin asub kuus koske, nende seas ka Guayabo kosk, mis on Kuuba suurimaks. Võib külastada Aleksander von Humboldti nimelist rahvusparki ja looduskaitseala Cayo Saetía saarel. Olginit soovitatakse respektaabliks puhkuseks ja romantilisteks matkadeks.

Varadero Beach, Cuba
Varadero rand, Kuuba

Cayo Guillermo

Cayo Guillermo on väike troopiline saar Jardines-del-Rey arhipelaagi koosseisus Kuuba põhjarannikul. Selles kuurordis on säilitatud unikaalne ökosüsteem tänu suhtelisele isolatsioonile tsivilisatsioonikeskustest. See on parim koht metsiku looduse armastajaile. Siin võib näha kookospalme, sadu liike haruldasi linde, sh suurt roosade flamingode kolooniat. Saarest mitme kilomeetri kaugusel kümne kilomeetri suurune korallirahn − siin elutsevad haruldased kalad ja mereasukad, mis teeb need kohad tõeliseks

Mekkaks veealuse jahi harrastajatele. Supelrandu sellel saarel loetakse parimateks Kuuba arhipelaagis: siin on peenim liiv, väga puhas meri ja vaikus, mis valitseb ümberringi, kõik see vallutab nende südame, kes sellele saarele saabuvad. Vesi on siin nii puhas, et meenutab kaldaäärset hiigelsuurt akvaariumi, kuhu saab vaadata tänu saarel asuvale allveeujumise keskusele.

Uudiskiri

Albamare infolehed tutvustavad Teid uutele kuumadele sihtkohtadele ja annavad teada soodsatest puhkusereisidest. Olge reisiuudistega kursis ja tellige oma postkast!