Puhkus Hispaanias on tõeline pidupäev, täis uskumatut õnne, lõbusid ja vaimustust, mille iga hetk sööbib teile mällu kustumatult.

Hispaania
Hispaania

Armastatud Hispaania

Hispaania on Euroopa kõige mägisem maa, mis hõivab suurema osa Pürenee poolsaarest. Põhjast piirneb riik Prantsusmaa ja Andorraga, läänest – Portugaliga, lõunast – Gibraltariga. Põhjast uhub seda Biskaia laht, idast – Vahemeri, läänest – Atlandi ookean. Hispaania on kuuma kliimaga maa, kuulus oma heatujulisuse ja külalislahkuse, temperamentsete elanike, eredate värvide ja kuumade tunnete poolest. See on suurte kunstnike ja poeetide kodumaa, kes said inspiratsiooni selle kordumatust ilust; see on kirgliku flamenko ja korrida kodumaa, legendaarsete südamemurdjate Don Juani ja Carmeni kodupaik. Puhkus Hispaanias muutub tõeliseks sündmuste, vaatemängude ja tunnete keeriseks: siin vaimustute Püha perekonna (Sagrada) toredatest lossidest, teete jalutuskäike muinasjutulistes Madridi aedades ja parkides, külastate ühte parimat Euroopa muuseumi, kus asuvad suurte kunstnike El Greco, Goya, Botticelli, Tiziani ja Rembrandti maalid.

Sagrada Familia Cathedral
Sagrada Familia katedraal

Tegelikult kujutabki kogu Hispaania endast ühte tohutusuurt ajaloomuuseumi lahtise taeva all, mis on ümbritsetud kaunite mererandade ja kuurordivööndiga, millest paljusid peetakse parimaiks Euroopas. Hispaania meelitab igal aastal maale rohkesti turiste. Ja see ei juhtu juhuslikult. Tema Vahemere äärsed supelrannad, arhitektuuri mälestusmärgid, majasteetlikud mäed – kõik see avaldab muljet isegi kõige nõudlikumale külastajale. Hispaania, kus puhkus paistab silma oma mitmekesisusega, on paljutahuline ja turistidele huvipakkuv maa. Isegi kõrvuti asuvad provintsid on üksteisest väga erinevad, rääkimata linnadest, mis asuvad maa eri paikades. Võib matkata mägedesse või mõnuleda rannaliival, aktiivse puhkuse harrastajad võivad külastada Ibizat ja tantsida seal öö läbi. Võib külastada arvukaid Hispaania kuurorte, nagu Tenerife, Platja de Aro, Blanes ja paljusid teisi, ja te ei kahetse! Puhkus Hispaanias mõjub hästi ka oma hea kliima tõttu. Suvel tõuseb õhutemperatuur maksimaalselt 30 kraadini, talvel aga ei lasku alla 10 kraadi. Kui pooldate talipuhkuse mõnusid, siis Hispaania mägisuusatajate kuurordid on valmis lahkelt teid vastu võtma.

Hispaania rahvusroad on kuulsad üle ilma. Nad rahuldavad ka kõige pirtsakama gurmaani maitse. Tuntud kogu maailmas on samuti andaluusia ja kataloonia veinid. Muidugi ei ole Hispaania mõeldav ilma korridata. Kui te kavandate puhkust Hispaanias, siis kindlasti lülitage oma programmi härjavõitlus: see on Hispaania visiitkaardiks ja ilma seda nägemata jääb ettekujutus maast poolikuks. Puhkus Hispaanias sobib nii päikese käes mõnulejatele kui ka ajaloohuvilistele. Kõikjal rõõmustavad silma arvukad muistsed mälestusmärgid; iidsed linnad, lossid ja palju muud.

 

Täiendav info

  • Riigikeel: hispaania
  • Pealinn: Madrid
  • Rahvaarv: 46 030 109 inimest
  • Rahvuslik valuuta: euro
  • Usk: katolik
  • Ajavöönd: -1
Parc Guell, Barcelona, Spain
Parc Guell, Barcelona, Hispaania

Madrid

Madrid on Hispaania pealinn, mis asub 300 kilomeetri kaugusel merest Mansanarese jõe kaldail 650 meetri kõrgusel platool. See on maailma üks ilusamaid linnu, millel on kolossaalne kultuuri- ja kunstipärand. Siin saavad võhivõõrad ruttu sõpradeks, aga armunud leiavad teineteise. Siin on loomulikult sulandunud tänapäeva ärikeskused ja keskaegne arhitektuur, parimad Euroopa ööklubid, suurimad autletid (outletid) ja toredad pargid.

Madrid on Hispaania kõige eredam linn, kus trallitatakse öö läbi ja elatakse täiel rinnal. Madridi lähiümbruses asuvad sellised tähtsad ajaloo- ja kultuurikeskused, nagu Alkala de Enares ja El Eskorial. Jalutuskäigud mööda Madridi on äärmiselt sisukad. Siin on palju ajaloolisi mälestusmärke.

Hispaania monarhid ostsid kokku kuulsaid maalikogusid ja neid hoitakse nüüd Prado muuseumis, mis on üks parimaid pildigaleriisid maailmas. Madrid on üks neist kohtadest Euroopas, mis tänu meelelahutusärile meelitab ligi tohutul arvul turiste. Elu ei vaibu siin ei päeval ega ööl.

Costa Dorada

Costa Dorada asub Vahemere kaldal ja ulatub alates Barcelonast kuni Tarragoni provintsini. See on Vahemere-äärne ala, mille nimetus tähendab „Kuldset randa“. Sellise nimetuse sai see imetaoline paik kohalike randade kuldse helgiga liiva tõttu, mis sädeleb päikese kiirtes imeliselt. Costa Dorada on üks Hispaania suurepärasemaid puhkekohti. Igal aastal meelitab ta siia sadu tuhandeid turiste oma ebatavaliste maastike, pehme kliima, värske mereõhu, unikaalsete looduskaitsealade ja kohaliku ajaloo iidsete mälestusmärkidega.

Näiteks on Tarragona Costa Dorada südameks, üksiti Ibeeria poolsaare üks vanemaid linnu ja samanimelise provintsi pealinn. Linna lähistel võib tänaseni näha rohkesti ajaloolisi mälestusmärke suure Rooma impeeriumi valitsemisaegadest.

Ükskõikseks ei jäta ka Costa Dorada supermoodsad meelelahutuskeskused. Tänu unikaalsele geograafilisele omapärale ja pehmele vahemerekliimale on saanud see paik tõeliseks paradiisiks aktiivse puhkuse harrastajatele. Siin on kõik tingimused allveespordiks, nagu sukeldumine ja vindserfing, samuti on Costa Doradas palju tenniseväljakuid, golfiplatse, ratsaspordiklubisid. Kalamehed leiavad samuti võimaluse oma hobiga tegeleda. Aquapolise veepargid La Pinedes ja Aqualeon Tarragoni lähedal kutsuvad samuti esile head emotsioonid igas vanuses külastajate hulgas. Peale sportliku puhkuse on Costa Dorada ideaalne koht perepuhkuseks, sest seal on madal meri ja palju meelelahutusi.

Costa del Sol

Costa del Sol on kõige lõunapoolsem Vahemere rannik Hispaanias, mis ulatub Malaga linnast Gibraltari väinani. Tõlkes tähendab selle kuurordiregiooni nimetus “Päikese randa”. Costa del Soli kuurorte loetakse kõige prestiižikamateks ja noobliteks kogu Hispaania rannikul. Paljud kuulsused, aristokraadid ja suurkompaniide omanikud on valinud Costa del Soli oma residentsi asukohaks.

See on Hispaania Riveira flamenko-stiilis lumivalge liivaga supelrandade, kõrgete mäeharjade, männimetsade ja rohkete meelelahutusasutustega. Kogu rannikualal on tunda Andaluusiale omast atmosfääri, mida loetakse Hispaania üheks rikkalikuma kultuuri ja ajalooga autonoomiaks, kus on selline kordumatu koloriit tänu sajandeid kestnud traditsioonidele.

Linnadest paistavad silma järgmised: turistidest tulvil Torremolinos vanade supelrandadega; meeldiv Benalmadena; Michas, mida eriti armastavad turistid pildistada ja kus saab sõita eeslitega; Marbella – Vahemere pärl elava keskväljaku ja hästisäilinud vanalinnaga. Puhates mingis Costa del Soli kuurordis, võib tutvuda paljude huvitavate Andaluusia linnadega. Teil tekib mulje, nagu oleksite uuesti avastanud enda jaoks Hispaania. Kliima on siin soe ja pehme, päikseliste päevade arv aastas tunduvalt suurem kui Hispaanias tervikuna, supelhooaeg Costa del Solis kestab palju kauem kui maa teiste regioonide kuurortides. Costa del Sol on tõepoolest unikaalne kuurort, siin võib näha palju huvipakkuvaid ja unustamatuid paiku, aga mis peamine – avastada enda jaoks mitmekülgne Hispaania sütitavate tantsude ja lõbusate pidustustega, kus suures aus peetakse traditsioone.

Kanaari saared

Kanaari saared on Hispaania troopikaparadiis. Mandril elavatel hispaanlastel assotsieeruvad need lõbusa ja sooja puhkuseveetmisega kogu aasta vältel, samuti nagu tuhandetel välisturistidel, kes valivad Kanaari saared aastaringse puhkuse kuurordiks. Kanaaridel on seitse saart, mis asuvad kõigest saja kilomeetri kaugusel Aafrika rannast.

Aasta keskmine õhutemperatuur Kanaaridel on +22 С. Paljusid turiste meelitab Kanaaridele looduse kordumatu mitmekesisus, suurepärane ilm kogu aasta läbi, toredad supelrannad ja võimalus harrastada veealust sporti. Erilise võlu annavad Kanaari saartele troopikametsad, vulkaanilised kivimid, liivaluited ja hingematvalt kaunid maastikud. Pehme kliima on kujundanud ka Kanaari elanike lahke iseloomu. Rahvustoidud ja kanaari tavad on pärit mitmest kultuurist ja epohhist. Aafrika lähedus, samuti Euroopa ja Ameerika koosmõju on mänginud olulist rolli Kanaari saarte tänase olme kujunemises. Kanaari saarestikus on seitse saart ja mõned saarekesed. Igaüks neist on omamoodi ebatavaline ja huvipakkuv, kuid ligitõmbavamad puhkajatele on järgmised: Tenerife – Kanaari saarestiku suurim ja kaunim saar, alates eelmise sajandi 50-ndaist on see sõna otseses mõttes turistide poolt okupeeritud. Seda saart loetakse puhkuseparadiisiks. See on üks Kanaaride tihedamini asustatud saari ja neist kõige popim: igal aastal lendab siia kokku üle kümne miljoni turisti. Gran Canaria on üheks arhipelaagi enamkülastatavamaks saareks. Aastas käib siin üle kolme miljoni turisti. Saar asub arhipelaagi keskpaigas. Lanzarote laavade, kraaterite ja vulkaanide saar – Isla del fuego ehk Tulesaar, nagu nimetavad seda hispaanlased. Unikaalne oma ilult „kuumaastik“ on saarel tekkinud sagedaste vulkaanipursete tagajärjel. Fuerteventura on üks aafrikapärasematest Kanaari saartest, mis asub kõigest saja kilomeetri kaugusel Aafrika rannikust. Siin on lõputuna näivad supelrannad ja kristalselt puhas liiv. Saarel on kahtlemata kõige paremad ja pikemad supelrannad kogu Atlantikas. Suurem osa selle rannajoonest (340 km) on valge liivaga supelrand, mis on enamasti tsivilisatsioonist veel puutumata… La Gomera saart hindavad turistid eelkõige selle ürgse looduse pärast. Maastikud hämmastavad järskude nõlvade rohelusega, mida läbivad paralleelsed looklevad terrassid. Selline Gomera reljeef on alati takistanud suhtlemist asunduste vahel ja paljud saare paigad on säilitanud oma neitsilikkuse. Kõige enam avaldab muljet üllatavalt tihe taimkate saare keskel kiltmaal, kus uttu mattunult seisab tuhandeaastane loorberipuumets.

Cala Santanyi, Mallorca, Spain
Cala Santanyi, Mallorca, Hispaania

Mallorca

Mallorca on Baleaaride saarestiku suurim saar, kus asub ka regiooni pealinn – Palma de Mallorca. Kuurorditurism on Mallorca peamiseks elutegevuseks. Saarel on moodsate hotellide lai võrgustik, mis tagab külalistele esmaklassilise mugavuse, saarel on väga eriline ja värvikas loodus. Tänu soodsale vahemerekliimale kuulub Mallorca kuurortide hulka, mida turistid külastavad aastaringselt.

See saar, mille looduskaitsealade arv ületab 40, on riikliku kaitse all kui üks ökoloogiliselt puhtamaid Vahemere kuurorte. Sellise tähelepanu valitsuse poolt on saar pälvinud looduslike tingimustega, tänu millele võivad saare elanikud kiidelda oma kõige pikema elueaga kogu Hispaanias.

Imelised omadused, mis selles looduse muinasjutulises nurgakeses on isegi õhul, avastati juba XIX.sajandil, kui saar muutus tolle aja kuulsaimate inimeste meelispuhkepaigaks. Järsud kaljurahnud, mis on kattunud täielikult männimetsaga, looduskaitsealad, majasteetlikud mäeharjad ja vapustavad supelrannad meelitavad ka täna rohkesti turiste, kelle kulka kuulub, muide, ka Hispaania kuninglik perekond! Nähtavasti armastavad hellitatud hispaania infandid eriti saare pehmet kliimat: siin ei ole kunagi kurnavat kuumust. Mallorca on suurepärane igas mõttes ja ei anna alla teistele kuurortidele ka vaatamisväärsuste poolest. Nii kunstihuvilised kui ka teisedki kristalselt puhast liivaranda nautivad puhkajad võivad teha matka näiteks Alcudiasse. See keskaegne linnake on tänaseni ümbritsetud võimsa kindlusemüüriga, mis varem kaitses kohalikke elanikke kutsumata külaliste eest, tänapäeval aga, vastupidi, meelitab siia rohkem turiste.

Alcudia lähedal asuvad Vana-Rooma linna Pollencia varemed, aga idapoolses osas võib käia Del-Draki koobastes. Kes armastavad helgemaid ekskursioone, neil tasub külastada saare iidsete kuningate vapustavat Almudaina lossi. Mallorcal on hästi välja arendatud infrastruktuur. Moodsate hotellide võrgustik, euroopalik mugavus ja esmaklassiline turistide teenindamine teevad puhkuse tõeliselt kuninglikuks.

Ibiza

Ibiza on Baleaaride saarestiku suuruselt kolmas saar, mis asub Vahemeres ja kuulub Hispaaniale. Päike ja meri ei ole sugugi peamine faktor, mille nimel tuhanded turistid igal aastal siia suunduvad. Ibiza on üle ilma kuulus oma tantsuõhtute ja diskoteekidega. Saare samanimeline pealinn ja San Antonio linn on kõige popimad noortekeskused. Kuid peale ööklubide on Ibizal rohkesti muid huvitavaid kohti: selle hambulisel ebatasasel rannikul on kümneid muinasjutulisi valge liivaga supelrandu, varjulisi lahesopikesi, valgete majakestega asundusi, mis on peitunud järskude kaljude vahele, rohelise taimkattega künklik maastik, mida kaunistavad viigi- ja oliivipuud. Eredad värvid, valged majakesed, pidevalt paistev päike ja täielik vihmade puudumine on muutnud saare tuhandetele turistidele ihaldusväärseks paigaks.

Muide, isegi suvel võib Ibizal leida suhteliselt vaikseid kuurorte, eriti saare põhjaosas, kus turistid veedavad toreda nädala või paar oma lastega. Ibiza, mida sageli nimetatakse „Valgeks saareks“selle omapärase arhitektuuri tõttu, ei saa jätta kedagi ükskõikseks: see kärarikas, koloriitne, väga värvikas saar jätab kõigile kustumatu mulje.

Uudiskiri

Albamare infolehed tutvustavad Teid uutele kuumadele sihtkohtadele ja annavad teada soodsatest puhkusereisidest. Olge reisiuudistega kursis ja tellige oma postkast!