Gruusia – ainulaadne riik, mis omab kolossaalse turismi potentsiaaliga.

Ainulaadne Gruusia

Gruusia – ainulaadne riik, mis omab kolossaalse turismi potentsiaaliga – pikaldane Musta mere kallas, umbes 300 mäe-, mere-, vesiravi- ja mudakurorti, üle 10 tuhat arheoloogia-, ajaloo-, arhitektuuri- ja kunstimonumenti, millest enamik lihtsalt ei oma analooge, samuti rohkearvulised loodusmonumendid. Ja kõik on keskendatud väikese territooriumis, asustatud südamliku ja algupärase rahvaga, mis on nii vanaaegne, kui see maa. Unikaalne loodus, ajaloo ja arhitektuuri monumendid, vaimustav gruusi kook ja aromaatsed veinid – need eelised teevad Gruusia puhkust tõesti huvitavaks.

Kaukaasia mäed peidavad puutumatu töö ääre turistidele, kes armastavad äärmise puhkust. Siin saab supelda mägijões või suusatada mööda mäesuusatamistrassi. Tänu arvukase looduserikkuse ja ravikurordi, Gruusia puhkus õiglaselt saab nimetada tervisele kasulikuks.

Täiendav info

  • Riigikeel: gruusia keel
  • Pealinn: Tbilisi
  • Rahvaarv: 4 469 200 inimest
  • Rahvuslik valuuta: lari
  • Usk: õigeusklik
  • Ajavöönd: +1
Panoramic View of Tbilisi in Georgia
Panoraamvaade Tbilisile Gruusias

Tbilisi

Tbilisi ( „Tbili“ – soe, linna lähedal on soojad allikad) – üks kõige vanadest maailma linnadest, siin elasid inimesed juba IV-III sajandil eKr. Väljavenitatud peenikese ribaga Kuri jõeorus (Mtkvari) ja külgnevate mägede nõlvadel, Tbilisi täht-tähelt on täis ainulaadse rahvusliku koloriiti. Pealinna Ajaloo tuumik on Vanalinn, mis asub Mtatsminda mäejalami kõrval ja täis ehitatud 2.-ja 3.-korrulise kivi- ja tellismajadega, millel on tunnuslik „ Tbilisi arhitektuur“, galerii ja graveerimise puurõduga, mis rippuvad üle kitsaste tänavate. Ligi kõik hooned siin kujutavad endast ajaloolised ja kultuursed monumendid, just need kujundasid kuuluse Gruusia õue kujundit, korduvalt tehtud kuulsaks kirjandusteoses.

Tbilisi on üks kõige monumendirikkalikumatest linnast maailmas. Monumendid annavad linnale erivärvingut. Ja loomulikult, varjulised tänavad ja pealinna turud, sõna-sõnalt varjatud rahvusliku värvinguga.

Mtsheta

Mtsheta on Gruusia iidne pealinn oma kuuluse Dzvari kloostriga( „Rist“, 585-604 a.) – tõeline kristluse kujunemise sümbol Gruusia maal. Pärimuse järgi, Dzvari oli ehitatud üle puuristi, asetatud mäel, Kuri ja Aragvi St. Nina(austatud pühavaim) jõgide ühenemise kõrval. Veel üks paeluv keskus linnas on üks peamistest katedraalitest Gruusia õigeusu kirikutest – hiigelsuur katedraal Svetitshoveli („Elustav sammas“). Kaasaaegne pühamu on püstitatud Gruusia esimese kristluse kiriku kohal(IV). Mtshetast Lääne poole on Shio-Mgvime kehtiv klooster(IV), mis sai gruusia kloosterite taassünni keskuseks pärast NSV liidu lagunemist.

Siin on palju huvitavaid: kuppelkirik(VI s.),söögisaal, suur kirik (1123 a.), samuti rohkearvulised nunna- ja mungakongad ümbruskonna mägide koobastel. Pühamuid ja kloostreid saab nimetatada iseloomilikuks ja huvitavaks vaatamisväärtuseks riigis. Siin, väikesel territooriumil, keskendatud usu- ja ajaloomonumentide higelsuur kogus, lisaks sellele, kohaliku ehitamise kultuuri püstitamisel on ainulaadsed arhitektuuri tunnusjooned. Paljude aastate jooksul pühamud olid mitte ainult palvepüstitamiseks, vaid religiooni- ja kunstikolleks, samuti rohkearvulistest vallutajatest katseks, seetõttu nende välimuses on segatud kirikumonumendi vormid ning kindlustuseelemendid. Lihtsad ja ranged vormid, Gruusia kirikud piiratult kirjutatud ümbritseva maastikku ja eralduvad oma koonuskuppeliga

Kutaisi

Borjomi on ka oma mineraalveega kuulus, mis asub maalilises Kuri orus. Siin Te võite nii ravida ja puhata õivases looduses, kui ka näha viimase vene imperaatori suvilat,Timotes Ubani kloosterikeskust, suurepärasi parke, palju sanatooriume ja head koduloomuuseumi. Lähedal on unikaalne Borjomi looduskaitseala, mida arvestatakse mitte ainult rohkearvuliste taimestiku ja loomastiku varjupaigaks, kui ka parimaks ökoloogiaturismiks Kaukaasias.

Bakuriani Ainult 37km Borjomist, Trialeti mäeaheliku põhjanõlvades, on kunagi kuulus Bakuriani mäekuurort, kus peale mäesuusatamistrassi, on ka suurepärane ümbritsevate mägide taimestik ja harva ühendamisega kliimatingimused, mille tänu ilmus siin isegi Botaaniline aed. Aga mis on seotud kohaliku maastikuga, siis seda saab nimetada kõige kaunimaks maailmas. 1902. aastal ehitati kitsajoonelist raudteeliini Borjomi – Bakuriani, mis teenib suusatimise spordi harrastajatele ja rohkearvuliste turistidele tänapäevani. Kahe tunni jooksul väike vedur mõnede vagunidega sõidab Borjomist Bakurianisse, aga ümbritsevad maastikud on nii maalilised, et rongi sõitmine hakkab olema omapäraseks vaatamisväärtuseks.

Ahaltsihe

Vanaaegne linn, mida ehitati samanimelise kindluse ümber 12. sajandil ja oli Ottomani impeeriumi kontrollitud pikaajaliseks. Säilitasid mošee, medese varemed, ja teised huvitavad keskaegsed hooned. Peale selle, kindluse sees tegutseb „ Džavahetija muuseum“, mis hoiab suure ja huvitava arheoloogija leidude, piltide ja antiiksete vaibade kogud. Tänapäeva Ahaltsihe on tähtsam transiitpunkt Gruusiast Türgisse, aga üle piiri minek „Vale“ on ainult 10km kesklinnast lõunasse asutud.

Georgia
Gruusia

Gori

Gori on Kuri ja Liakhi jõgide ühenemisel maalilises Kartli orus asutud, ja on VI sajandist tuntud. Siin on palju huvitavaid vaatamisväärsusi. Need on Ajaloo-rahvateaduslik muuseum, S.A. Kamo ja I.V. Stalini, keda mälestuse kohalikud elanikud endiselt austavad, maja-muuseumid, Goritsihe jõulise keskaegse kindluse varemed(Vi s.), samuti Goridžvari vesiravikuurort. Linna peaväljakul, valitsuse elegantse hoone ees kõrgub Staalini suur pronksifiguur, üks neist, mis maailmas säilitasid. Tasub külastada värvingu raudteejaama hoone, mis on ka kaunistatud Staalini büsti ja portreega.

Musta mere kallas

Regiooni pealinn – Batumi linn, kus on huvitavad Suveteater, tuntud “ Laulavad purskaevad“, delfinaaarium, Mereäärne park palmisaluga, lisaks sellele on ka suurepärane Gruusia teaduste akadeemia rahvuslik botaanikaaed, kuhu sisalduvad rohkem, kui 5000 subtroopiliste kliima liiki. 24km linnast on üks Kaukaasi parimatest kuurortidest – Kobuleti, mis on oma mineraalvee ja „Sakartvelo“ kardioloogijasanatooriumiga tuntud. Ka „Roheline mõis“ ja „ Mahindžauri“ kuurordid on toredad.

Uudiskiri

Albamare infolehed tutvustavad Teid uutele kuumadele sihtkohtadele ja annavad teada soodsatest puhkusereisidest. Olge reisiuudistega kursis ja tellige oma postkast!