Vali reis Filipiinidele – see on unustamatu!

Filipiinid lipp
Filipiinid

Vapustavad Filipiinid

Filipiinide kuurordid on leidnud kindlalt tee Idamaad armastavate turistide südamesse. Need on üheks ligimeelitavamateks puhkekohtadeks tänapäeva turistile, kes on ära hellitatud Vahemere ja muinasjutulise Euroopaga. Veealune seiklemine (diving) Filipiinidel ja puhkus rannaliival meelitab siia turiste igast ilmakaarest. Filipiinid tähendavad lumivalgeid liivarandu ja läbipaistvat merevett. Siin leiate eest euroopaliku teeninduse kõrgklassi hotellides, palju SPA-salonge, rahvalikke pidustusi ja festivale, naeratusi ja lahke vastuvõtu.

Muidugi ei mahu puhkus Filippinidel kaugeltki igaühe aastaeelarvesse, ja seda põhiliselt väga kauge vahemaa tõttu. Kuid kui te siiski saate endale selle maa külastamist lubada, siis meie arvates – eksootilisemat ja meeldivamat kohta romantiliseks puhkuseks maakeral ei leidu!

Filipiinid on suuruselt teine arhipelaag maailmas, asudes Vaikse ookeani lääneosas ja on Malaisia arhipelaagi üheks osaks. Arhipelaagi naabrid on Taivani saar (põhjas), Ida-Malaisia ja Borneo (edelas) ja Indoneesia (lõunas). Filipiinid asuvad 7107 saarel. Saarte vahel on arvukalt sisemeresid ja lahtesid. Saared paiknevad kolme grupina – põhjapoolne saar Luson ja selle läheduses olevad saared, keskne grupp Visajan (umbes kuus tuhat saart) ja Lõuna-Mindanao seda ümbritsevate saartega. Suuremad saared on Lusson, Mindanao, Negros, Leite, Panai, Mindoro, Palavan, Samar.

Kliima on troopiline – kuum ja niiske, aasta keskmine temperatuur +26,5 С. Filipiinidel on kolm aasta-aega: taginit (tag-aravi) – kohalik suvi, kõige kuumem aasta-aeg (märtsist maini), tagulan – vihmaperiood (juuni–november) ja tai-laming – jahe „talv” (detsember–veebruar). Maist oktoobrini puhub saartel edelamussoon – habakat, aga novembris–aprillis kuivad tuuled – amihan. Enamus mägiseid saari on vulkaanilise päritoluga ja kaetud tiheda troopikametsaga. Maal on küllaltki palju tegevvulkaane.

Täiendav info

  • Riigikeel: filipino
  • Pealinn: Manila
  • Rahvaarv: 88 570 000 inimest
  • Rahvuslik valuuta: peeso (PHP)
  • Usk: katolik
  • Ajavöönd: +9

Luson

Luson
Luson

Lusoni saar on Filipiinide arhipelaagi suurim saar ja suuruselt maailmas seitsmeteistkümnendal kohal. Pindala suurus üle 104000 ruutkilomeetri, siin elab ligi 40 miljonit inimest, keda nimetatakse lusoniteks. Saarel on riigi kaks suuremat linna – pealinn Manila ja Filipiinide kõige suurema elanikonnaga Keson. Lusoni loodusega tutvumiseks tasub suunduda Kesoni rahvusparki või Zambale piirkonda, kus on Sagada koopad.

Manila lähedal asub veejuga Magdapio, mille vood langevad alla saja meetri kõrguselt. Huvitavad on samuti arvukad saared: näiteks Banahao on palverännakute kohaks ja seitsmeteistkümne ususekti pühaks paigaks, Taali saart aga loetakse kõige väiksemaks tegevvulkaaniks maailmas. Ja lõpuks: kustunud vulkaani kraatris Hideni orus on rajatud erilised basseinid, kuhu koguneb vesi maa-alustest allikatest.

Negros

Negros
Negros

Negros on suuruselt kolmas Filipiinide arhipelaagi saar, asudes selle keskpaigas. Varem oli Negrose nimi Buglas (saare pärsimaalaste keeles „ära lõigatud“). Arvatakse, et ammu aega tagasi oli Negros suure maismaa osa, hiljem aga osutus sellest äralõigatuks jää-aegse maakoore tektooniliste nihete või merepinna tõusu tõttu. Saare esimesteks elanikeks olid mustanahalised hõimud, kes kuuluvad negriitode etnilisse gruppi.

Nimelt sellepärast nimetasid aastal 1565 saarele saabunud hispaanlased selle Negroseks. Tänapäeval on Negros üpris populaarne turismisaar, eelkõige sukeldujatele ja nendele, kes hindavad rahulikku puhkust rannaliival, odavamat ja mugavat elamist, matku mööda lopsakaid džungleid ja tutvust metsiku loodusega.

Mägiretke harrastajaile tasub proovida alistada Kanlaoni vulkaani, mis asub saare põhjaosas. See on üks aktiivsematest Filipiinide vulkaanidest ja Negrose kõrgeim mäetipp. Peale selle on saarel võimalus mägironimiseks ja parvetamiseks mägijõgedel, võite näha ühte paljudest lubjakivikoobastest.

Negros sobib eriti hästi neile, kes oma silmaga tahavad näha troopilise looduse ilu ja nautida selle suursugusust. Mõne kilomeetri kaugusel Dumaguete linnast asub kõige tuntum kohalik veejuga – Kazaroro – kõrgusega umbes 36,5 meetrit. Džunglitihnikuis elutseb palju eri liiki ahve, kes ilmutavad suurt huvi turistide vastu, oodates neilt maiuspalasid. Idapoolse Negrose pärliks on vapustavalt ilusad järved-kaksikud Danao ja Balinsasaio, mis asuvad iidsete vulkaanide kraatrites.

Põhiline osa kuurordi meelelahutustest – diskoteegid, ööklubid, spordikeskused, golfiväljakud ja SPA-salongid – on koondunud Bakolodi, mida nimetatakse «naeratuste linnaks», samuti saare suuruselt teise linna – Dumaguetesse. Bakolodis viiakse igal aastal läbi suurejoonelist festivali (MassKara nime all), mida teatakse naeratavate maskide karnevalina.

Borakai

Borakai
Borakai

Borakai on Filipiinide hinnaline pärl! See imetilluke troopiline saareke on kõige populaarsem turistide seas, kes tulevad Filipiinidele, kuid hämmastab see, et siin puhates te seda ei tunneta! Mingit suurt rahvahulka te siin ei näe, vaid vaikus ja rahu, ja nimelt sellepärast siia tullaksegi – et puhata sulnilt kaunitel lumivalgetel liivarandadel.

 

 

 

Bohol

Bohol
Bohol

Bisaia saarte südames asuval Boholil ootavad teid Šokolaadikünkad (Chocolate Hills), kristalselt puhas vesi ja vaiksed lahesopid, lahked inimesed ja fantastiline veealune meremaailm (daivsaidid). See saar on ideaalne igat masti daiveritele: siin on kohad kallaka põhjaga ja püstloodis kaljud, suurepärane vee-alune maailm, piiramatud võimalused vee-aluste fotode tegemiseks!

 

 

Mindoro

Mindoro
Mindoro

Filipiinide suuruselt seitsmes saar Mindoro on sõna otseses mõttes looduseiluga üle ujutatud. Piki ebatasast rannikuäärt asub palju daivsaite. Mindoro roosakaspunased supelrannad, vaiksed lahesopid, madalad karid, meresügavusse peitunud karide nõlvad ja lugematud koralliaiad muudavad saare meresukeldujate paradiisiks.

 

 

 

Palavan

Palavan
Palavan

Nii Palavan kui ka sellele lähedalasuvad väiksemad saared on puutumatu looduse kuningriigiks. El Nido väiksed ja vaiksed abajad on maailma paremaid kohti veealuseks (maski ja akvalangiga) ujumiseks, korallikaljude ja karide vahel elutsevate kalade vaatlemiseks. Tõustes karstisaarte tippu, võite sealt näha suurepäraseid maastikke, samuti unikaalseid linde ja loomi, kes elutsevad üksnes siin.

Divingut (merepõhja sukeldumist) Palavanil ja eriti Tubbatahi kaljul (tunnistatud JUNESCO ülemaailmseks pärandiks) loetakse üheks paremaks maailmas. Te näete palju koralliliike (rohkem kui kusagil mujal maailmas), erinevaid molluskeid ja vähjalisi, koralli- ja ookeanikalu, sh valaskalu Honda lahes. Palavani kuurorte loetakse ideaalseks kohaks mesinädalate veetmiseks ja rahulikuks perepuhkuseks.

Puerto Galera

Puerto Galeras
Puerto Galeras

Kuhu poole te Puerto Galeras viibides ka iganes suunduks, leiate igal pool kümnekonna kilomeetri raadiuses kümneid lahtesid ja vaikseid kohti, väikseid ja suuri saari. Sadu aastaid tagasi põgenesid siia hispaania galeoonid, praegu on enamus saari arenenud turismikeskusteks.

Puerto Galera asub 150 km kagusel Manilast, Mindoro saare lääneneemel.

 

 

Sebu

Sebu
Sebu

Lõuna-Filipiinide kuningana tuntud Sebu saar on vanim ja maa suuruselt teine saar. Kuulus oma kaunite liivarandade, vanade kaitseehitiste, tormilise ööelu ja külalislahkete elanike poolest. Sebu saar tunneb õigusega uhkust oma suurepäraste daivsaitidega, mis asuvad vaid mõne minuti kaugusel Mactani lennuväljalt. Luksuslikes kohalikes hotellides on veealuseks seiklemiseks kõik vajalik olemas.

Riigi see piirkond on kuulus oma looduse ja rikkaliku kultuuripärandiga. Nimelt siin randus kuulus meresõitja Magalaesh, kes avastas Filipiinid eurooplastele.

Uudiskiri

Albamare infolehed tutvustavad Teid uutele kuumadele sihtkohtadele ja annavad teada soodsatest puhkusereisidest. Olge reisiuudistega kursis ja tellige oma postkast!