Bulgaaria

Vali reis Bulgaariasse!

Sofia

Alexander Nevsky Cathedral
Sofia

Sofias, ühes Euroopa kõige vanemas linnas, on arvukalt kirikuid, ajaloolise arhitektuuri suurepäraseid näidiseid. Enamus linnaekskursioone algab Aleksandr Nevski katedraali müüride juurest (Alexander Nevsky Cathedral), mis on ehitatud kahesaja tuhande vene sõduri auks, kes hukkusid võitluses Bulgaaria vabastamise eest Türgi ikkest. See on Bulgaaria suurim kirik ja samuti suurim õigeusukirik Balkani poolsaarel. Pealinna üheks huvitavamaks vaatamisväärsuseks on rooma rotonda kohal punasest telliskivist laotud Püha Georgi kirik (Church of St. George), mis on vanimaks Sofia kirikuks.

Kupli siseküljel on säilinud freskod, millest kõige varasemad on kümnendast sajandist, väljaspool on alles jäänud iidse Serdica (Sofia rooma-aja nimetus) tänavate jäänused. Linn on nii rikas ajaloo poolest, et rooma varemetes asub osa kaubamaja hoonest linna keskel, aga 1800-aastane Püha Georgi kirik (mida on kasutatud rooma sauna ja mošeena) asub Sheratoni – ühe Bulgaaria pealinna hotelli siseõuel.

Veliko Tarnovo

Veliko Tarnovo
Veliko Tarnovo

Veliko Tarnovo – linn-looduskaitseala – on Teise Bulgaaria Keisririigi iidne pealinn (1185–1393) ja üks maalilisematest Bulgaaria linnadest, asudes Vana Planina põhjapoolsel jalamil Yantra jõe mõlemal kaldal. Veliko Tarnovo meelitab turiste ligi kogu maailmast ja kutsub neis esile vaimustuse nii oma amfiteatritaolise paigutuse – linna majakesed on astmeliselt nagu üksteise otsa ehitatud otse järsaku serval, mille all sügaval voolab Yantra jõgi, kui ka oma arvukate vanade arhitektuurimälestusmärkidega, nagu keisripalee, maalilised Patriarhi ja Baldwini tornid (The Baldwin’s Tower); Tsarevitši (Printsi) kindlus samanimelisel künkal, mille juures regulaarselt viiakse läbi etendust “Heli ja valgus”, mis pajatab linna ajaloost.

Siin asub Kirilli ja Mefodi Ülikool – suuruselt teine riigis, samuti toredad Teise Bulgaaria Keisririigi muuseum ja Renessansi ajastu muuseum, arvukad kunstigaleriid ja palju koloriitseid rahvuslikus stiilis hooneid. Linna lähistel kõrguvad maalilised Stara Planina (Iidne mägi) mäeharjad paljude koobaste ning suurepäraste võimalustega mägironimiseks ja jalgsimatkadeks.

Gabrovo

Gabrovo
Gabrovo

Linn on imekena oma puhta mägismaa õhu ja rikkaliku roheluse poolest. Üleilma kuulus oma „Nalja ja Huumori lossiga“. Üleüldse on huumor saanud gabrovlaste lahutamatuks osaks: Gabrovot peetakse maailma „naljapealinnaks”. Linn on huvitav on traditsioonide poolest ja asub 49 кm kaugusel Veliko Tarnovost.

Etaris (9 кm Gabrovost) asub etnograafiamuuseum lahtise taeva all, kus võib tutvuda traditsioonilise rahvakäsitööga, omapärase rahvusköögi ja kommetega.

 

 

Varna

Varna
Varna

Varna on üks Euroopa vanematest linnadest ja Bulgaaria kolmas linn elanike arvu poolest. Suurepärased supelrannad, esinduslikud turismikompleksid, ajakohane rahvusvaheline lennuväli, riigi kõige suurem meresadam, jahtklubi ja Varna regiooni soojad mineraalveeallikad – kõik see on muutnud linna riigi suvepealinnaks. Varna keskuseks loetakse

Püha Uspenje Jumalaema Katedraali (The Dormition of the Theotokos Cathedral) 1880-1910), mis on kuulus oma freskode, patriarhi trooni ja ikoonide unikaalsete puunikerdustega.

Uudiskiri

Albamare infolehed tutvustavad Teid uutele kuumadele sihtkohtadele ja annavad teada soodsatest puhkusereisidest. Olge reisiuudistega kursis ja tellige oma postkast!