Maldiivid on kordumatu paik maailmas.

Unistus – Maldiivid

Isegi kogenud rännumehed, kes on viibinud isegi kõige eksootilisemates paikades, ihkavad siia korrakski tagasi tulla. Reis igavesse muinasjuttu ei väsita, muljed ei kustu, ja mis kõige hämmastavam − puhkust meenutades avaneb see iga kord mingis teises valguses. Palju aega hiljem kerkivad vaimusilma ette uuesti kõik need unustamatult sulnid mälestused − lainete tasane kohin loojangu ajal, lumivalge liiv, ilusad korallikarid.

Maldiivide Vabariik asub Lõuna-Aasias, Maldiivide arhipelaagis, kujutades endast kahekümnest atollist (umbes 2000 korallisaart) koosnevat ketti India ookeani ekvatoriaalvetes, Šri Lanka saarest edela pool.

Maldiivid on muhameedlaste maa ja kuigi islami traditsioonid on tugevad, pimedat fanatismi siin ei kohta. Asustatud punktides ei soovitata siiski ei lühikestes pükstes ega miniseelikus ringi käia, liibuva maikasärgi asemel olgu seljas õhuke pluus.

Maldiividel on troopiline kliima, ekvaatori läheduse tõttu ilma tähelepanuväärsete temperatuurikõikumisteta kogu aasta jooksul. Parimad ilmatingimused on alates novembrist kuni aprilli lõpuni (kirdemussoon): meri on rahulik, ilm päiksepaisteline ja kuiv. Alates maist kuni oktoobrini on ilm ettearvamatu. Edelamussoon võib kaasa tuua lühiajalist vihma, suure niiskuse ja rahutu mere. Sel perioodil ei ole aga nii kuum. Kokku on aastas umbes 2700 päikselist tundi. Tormid ja lainetus merel esinevad tõenäolisemalt juunis. Vee temperatuur alates +24 kuni +27°С aasta läbi.

Maldives
Maldiivid

Maldiivide põhjapoolsesse saarestikku kuuluvad Male ja Seenu (Addu) atollid. Need on väga ilusad saared, millel võib leida mõningaid ajaloomälestisi, sõita paadiga, vaadelda delfiine, ujuda maskis ja sukelduda veesügavusse, et seal imetleda kaheksajalgseid, vaalu, kilpkonni, samuti arvukaid vee-aluse maailma erksavärvilisi elanikke.

Gaana saar sobib ideaalselt purjelauasõitjatele (surfajatele), Maradul ja Feidul saab külastada kookoseistandusi.

Saarestiku keskosas on palju hotelle. Päris saare keskel asub pealinn Male, kust rahvusvaheliselt lennuväljalt saab sõita hotellideni kaatril või veelennukil.

Maldiivide lõunaosa pakub vaiksemat puhkust ja neitsiliku looduse võlu. Saarestiku lõunaosas suhteliselt lähedal rannikule võib näha skatte ja valaskalu oma loomulikus keskkonnas. Maldiivid on üks kaunemaid kohti maakeral. Puhkusest Maldiividel võib kirjutada lõputult. Turismifirmade statistika kinnitab, et väga suur protsent inimesi tahab siia uuesti tagasi tulla. Puhkus Maldiividel ja unustamatud muljed jäävad südamesse kauaks ajaks!

Hammock in Maldives
Võrkkiik Maldiividel

Täiendav info

  • Riigikeel: maldiivi
  • Pealinn: Male
  • Rahvaarv: 395 000 inimest.
  • Rahvuslik valuuta: ruupia (MVR)
  • Usk: islam
  • Ajavöönd: +6

Surfamine

Kõige kuulsam kagusuunaline laine Maldiividel tuleb suvel, alates märtsist kuni oktoobrini, saavutades maksimumi juunis–juulis. Vasak laine pikkusega 50−300 m langeb vastu kaljusid. Kiire laine võib kujutada endast ohtu uustulnukatele. Spot Pasta Point on avatud eranditult Dhonveli hotellikülastajatele. Spoti õigused on surfajate klubil „Atoll Adventures“. See tähendab, et keegi teine siia oma jalga ärgu tõstku.

Broneerida tuleb puhkus vähemalt pool aastat varem – soovijaid on palju, kuid surfamisele on kehtestatud kvoot − 25−30 inimest. Palju inimesi lainetele ei lasta, nii et keegi sulle sisse ei sõida, nagu seda juhtub Havail.

Alles paar aastat tagasi ei olnud siin üldse puhkajaid, saarel elasid vaid surfajad ja koha nimi oli Tari Village. Praegugi võib näha maas lebamas hotellide juures purjelaudu, õhtuti loojangu ajal aga laiutavad baari terrassil päiksest rammestunud mehed, joovad õlut, sirutanud pikalt lauale oma plätudes jalad. Sõidavad siin purjelauaga ainult hotelli Dhonveli Beach & Spa 4* elanikud.

Talvel, kui laineid on vähe, võib sõita paadiga spoti lähemasse surfi või spotti, suunduda surfamistuurile Lõuna-Male atollile.

Cottage Above Body Of Water
Suvila veekogu kohal

Pulmad Maldiividel

Maldiivid oma kordumatu atmosfääriga on üks paremaid paiku pulmade pidamiseks. Siin on olemas kõik see, mida unistustes ette kujutatakse: luksuslik hotell, taevasinine ookean ja valge liiv. Tõeline paradiis kahele. Ekstra teie jaoks korraldatakse unustamatu pulm asustamata saarel, aga hotelli naasmisel ootavad pruutpaari ees meeldivad kingitused hotelli poolt. Selle päeva muljed jäävad kauaks mällu.

Olgu teil teada, et pulmatseremoonia Maldiividel ei ole ametlik, mingeid ametlikke dokumente kombetalituse kohta välja ei anta.

Pulmatseremoonia kirjeldus:

Peigmees ja pruut, kes on riietatud maldiivi rahvariidesse või pulmariietusse, tuuakse asustamata saarele traditsioonilisel paadil – donil. Seal viib tavandimeister läbi lühikese, kuid väga meeldiva kombetalituse.

Tseremoonia lõppedes viiakse noorpaar tagasi hotelli. Trummipõrina saatel saadetakse nad lillede ja puuokstega kaunistatud villasse. Igas hotellis on isesugused pulmapidamise traditsioonid.

Uudiskiri

Albamare infolehed tutvustavad Teid uutele kuumadele sihtkohtadele ja annavad teada soodsatest puhkusereisidest. Olge reisiuudistega kursis ja tellige oma postkast!