Itaalia on turistide paradiis.

Paradiis Itaalia

Itaalia оn maailma vanemaid tsivilisatsioone asukohaga Lõuna-Euroopas, hõivates Alpide lõunapoolsed nõlvad ja kogu Apennini poolsaare. Siin võib igamees leida midagi meelepärast: valida suvise puhkuse kaunil supelrannal või mäe suusatamise talvel, tutvuda muuseumide ja ajalooliste paikadega igal aastaajal või lihtsalt mööda kauplusi ringi tuiata.

Itaaliasse on koondunud umbes 60% Euroopa kultuuriväärtustest. Iga itaalia linn kujutabki endast väikest ajaloomuuseumi lahtise taeva all. Peale arvukate kultuurimälestusmärkide ja Vana-Rooma tsivilisatsiooni varemete on sellel maal suurepärased looduslikud tingimused − Alpide lumivalged nõlvad, Aadria ja Vahemere ranniku kaunid supelrannad, hurmavad järved. Et Itaalia on ümbritsetud meredega, siis pika rannikujoone ja suurepärase vahemerekliima tõttu on Itaalias rohkesti kuurorte neile, kes soovivad nautida rannamõnusid.

Täiendav info

  • Riigikeel: itaalia
  • Pealinn: Rooma
  • Rahvaarv: 60.92 million (2012)
  • Rahvuslik valuuta: euro (€)
  • Usk: katolik
  • Ajavöönd: Kesk-Euroopa aeg
Rome, Italy.
Rome, Italy.

Sitsiilia

Sitsiilia on imeline, mitte millegagi võrreldav maailm: taevasinine meri ja suitsevad vulkaanid, apelsinisalud ja lagedad stepid; rahustavate kreeka templite lepitav maailm, turuplatside lärmakus, kreeka filosoofide ja araabia vallutajate maailm. See on vastuolude maailm, mis on põimunud suureks muinasjutuks, mille nimetus on Sitsiilia. Saarel asub toimiv Etna vulkaan, mis on Euroopa kõige kõrgem ja aktiivsem. Sitsiilia kliima on tüüpiline vahemerekliima − kuuma suve ja lühikese pehme talvega.

Sitsiilia oli üks suurematest vana-kreeka kunsti keskustest. Tähelepanuväärsemad on rangelt suursugused doorlaste templite varemed Agrigentos, Segestes, Selinuntes. Vana-rooma kunsti mälestusmärkidest paistavad silma mosaiigid, mida on leitud rooma villas Piazza-Armenias.

Palermo on Sitsiilia regiooni peamine linn, samanimelise provintsi keskus. Kärarikas ja elav Palermo oli keskajal üheks arenenumaks linnaks Euroopas, tänapäeval aga meelitab turiste ligi oma arhitektuuri ja mälestusmärkidega. Siin võite külastada Massimo teatrit ja Nukumuuseumi. Kahtlemata tasub käia vanalinna Quatro-Cantti keskväljakul, varem tuntud Teatro del Sole nime all. Väljak asub linna kahe peatänava ristmikul. Siin ehitati 17.sajandil neli lossi, mis sümboliseerisid nelja aasta-aega.

Vaatamata ajalooliste vaatamisväärtuste mitmekesisusele, ei oota turiste Palermos ainult selline igavõitu puhkus, vaid siin on küllaga ka ekstremaalseid lõbustusi. Jutt on akvalangiga sukeldumisest, veealusest jahist ja peadpööritavatest jalgsimatkadest. Et Sitsiilia veed on üsna puhtad, saar aga pole ligipääsetav tänapäeva hukatusliku progressi tegevusele, võite Palermos nautida seda loodust, milline oli Itaalias sajandeid tagasi.

SPA-puhkus üleilma kuulsates kuurortides

Igaüks meist püüab saavutada elus maksimaalseid kõrgusi, kuid mingi võit pole võrreldav sellise hindamatu aardega nagu tervis. Tervise eest tuleb hoolitseda. Organismile tuleb anda puhkust. Ja selles aitab teid sanatoorne kuurordiravi. Paljud on arvatavasti lugenud Jerome K. Jerome «Kolmekesi paadis. Peale koera» (Jerome K. Jerome «Three men in a boat»).

Selles raamatus on suurepärane rännukirjeldus tervise otsinguist. «Kõik, mis meile vaja – see on puhkus.

Puhkus ja täielik keskkonna vahetus. Aju ülekoormamine kutsub esile närvisüsteemi üldise nõrgenemise. Keskkonna vahetus ja mõtlemisvajaduse puudumine taastavad vaimse tervise». Võttes vastu otsuse «Kolm paadis, peale koera», suunduti rännakule tervise järele.

Turumajanduse ja konkurentsi tingimustes, mis on meie ajastu iseloomulikeks joonteks, on kujunenud välja kindel suunitlus heale tervisele. Oma haigustest pole enam kombeks rääkida: omavahelistes jutuajamistes käib enamasti jutt sellest, kus paremini puhkust veetes oma tervist parandada: kas SPAs, wellness-keskuses või vanamoodi kuurorti sõites. Sellise puhkuse efekt sõltub paljuski kuurordi valikust. Tervisevetel viibimine on tuntud ammustest aegadest alates. Rooma impeeriumi ajal loeti jõu taastamist võimalikuks kuumaveeallikatel. Sellest ajast on möödunud peaaegu kaks tuhat aastat, kuid jõudude taastamine terminaalides pole kadunud. Euroopa on saanud kuurortide arengus moeloojaks. Kuurortide arengu kuldajastuks võib lugeda perioodi alates XVII.sajandi keskpaigast.

Kuid peaaegu kuni XIX.sajandi lõpuni sõideti haigusi ravima mitte kuurortidesse, vaid just tervisevetele – Euroopasse ja Kaukaasiasse. Mineraalvett joodi kindla metoodika järgi ja kirjutati välja kõikide tõbede leevendamiseks. Ameerikas ja Lääne-Euroopa maades lisatakse koha geograafilisele nimetusele, kus leidub erilise tervistava toimega raviveeallikaid, sõna „SPA“, aga Ida-Euroopas ja Venemaal − tavaliselt sõna „kuurort“.

Positano Resort, Italy
Positano kuurort, Itaalia

Abano Montegrotto termid

Le terme di Abano Montegrotto – Veneto regiooni territooriumil, mis asub Põhja-Itaalias, Veneetsia vahetus läheduses ja Eugani küngaste jalamil, asuvad kuulsad Abano-Montegrotto termid-kuurordid. Abano-Montegrotto termide keskus on Euroopa suuremaid, mis on spetsialiseerunud ka mudaravile ja balneoteraapiale.

Esimesed meenutused termidest kuuluvad XV. − XVI.sajandeisse e.m.a.

Nii tänapäeval kui ka kaks tuhat aastat tagasi upuvad need kohad Eugani küngaste rohelusse, luues ideaalsed tingimused tervistavaks puhkuseks, hinge ja keha lõdvestuseks (relaksatsiooniks). Venetos on antiiksed kolonnaadid (sammaskäigud), keskaegsed kirikud, villad ja lossid, mis loovad üleva meeleolu.

Siin ootavad teid lõbustuspargid atraktsioonidega, muusikaõhtud lahtise taeva all, folkloorifestivalid, teatrietendused ja kontserdid, igasugused näitused. Abano ja Montegrotto termid kerkivad külastajate ette kogu oma aedlinna kõrgis ilus lillepeenarde, vanaaegsete väljakute, purskkaevude, parkide ja laiade tänavatega. Siin on palju restorane, butiike, teatrisaale, kinoteatreid. Linnas on kombeks peatuda hotellides, mille ajalugu ulatub kümnetesse või ka sadadesse aastatesse. Võite hinnata itaalia kokakunsti šedöövreid paljudes väikestes restoranides, proovida kohalikku veini ja juustu, maitsta traditsioonilisi magustoite.

Suurt tähelepanu pööratakse kuurordis külaliste sporditegevusele − tennisemängule, korvpallile, jalgrattamatkale. Abano termide kuumaveeallikatel pole analooge terves maailmas, nende vee koostis on unikaalne. Eugani küngastel asuvate kuurortide Abano ja Montegrotto termide vetes olevate kasulike ainete küllus on toonud neile üleilmse kuulsuse: neid loetakse unikaalseks kogu maailmas.

Amalfi Coast Italy
Amalfi rannik Itaalia

Uudiskiri

Albamare infolehed tutvustavad Teid uutele kuumadele sihtkohtadele ja annavad teada soodsatest puhkusereisidest. Olge reisiuudistega kursis ja tellige oma postkast!