Iisrael asub Lähis-Idas. Läänest piirneb Iisrael Vahemerega, idast Süüria−Aafrika murdekohaga, lõunast − Punase merega. Iisraeli naaberriigid on Liibüa, Süüria, Jordaania ja Egiptus.

Salapärane Iisrael

Iisraelis on vahemerekliima kuuma ja kuiva suvega (aprill-oktoober) ja suhteliselt pehme talvega (november-märts). Surnud mere äärsetes kuurortides kestab aastaringselt suvi.

Iisrael meelitab inimesi ligi paljudel põhjustel. Mõnele tähendab Iisrael päikselist kliimat, teisele aga ajalooliste, arheoloogiliste või religiooniga seotud vaatamisväärsuste poolest rikast paika.

Iisrael on kaasaegne maa, kus keeruline ajalugu on ühinenud kõrgeltarenenud infrastruktuuriga turismiks, mis pakub puhkust igale maitsele. Iisraeli toretsevad rannad, linnamelu, looduskaitsealad, ravikuurordid, religioossed pühapaigad, kaubakeskused, turud, kunstnike, kolooniad, kontserdid parkides − see kõik on Teie teenistuses.

Wall of Jerusalem in Israel
Jeruusalemma müür Iisraelis

Iisrael on pühapaikade ja ajalooliste mälestusmärkide maa, olnud paljude maailmasündmuste areeniks, ja seetõttu on siin kõik lihtsalt läbi imbunud vaimsusest ja harmooniast. Siin on Jeruusalem, maailma kolme religiooni keskus oma kuulsa Nutumüüri, Davidi tsitadelli, paljude kloostrite, kirikute, sünagoogide ja mošeedega. See maa on üleilmse tsivilisatsiooni häll, paljude ajalooliste ja arhitektuuri mälestusmärkidega.

Erilise võlu puhkusele Iisraelis annab vaimse rikkuse suurepärane kooslus looduslikuga. Siin on tervistav isegi õhk, rääkimata Iisraeli Surnud mere „ravipärlivetest”. Nimelt sellepärast sõidavadki inimested kõigist ilmakaartest ravima end Iisraeli riiki.

Iisraeli kolm kuurordivööndit Vahemere, Punase mere ja Surnud mere rannikul on laitmatu mugavuse näiteks. Tel-Aviv, Netanya, Caesaria, Hertsliya, Haifa, Eilat − kõik need Iisraeli linnad ja kuurordid pakuvad turistidele tohutu palju meelelahutusi, alates talispordiliikidest kuni sukeldumise, surfamise, deltaplanetarismi ja purjespordini. Veepargid, delfinaariumid, okeanaariumid − Iisraeli turismi vaatamisväärsustel lõppu ei tulegi.

Täiendav info

  • Riigikeel: heebrea ja araabia
  • Pealinn: Jeruusaleem
  • Rahvaarv: 7 695 000 inimest
  • Rahvuslik valuuta: uus Seekel
  • Usk: islam
  • Ajavöönd: = Eesti aeg
Tel Aviv coastline with Israel Flag, Israel
Tel Avivi rannajoon Iisraeli lipuga, Iisrael

Puhkus Eilatis

Eilat tähendab rohelisi palme, liivaseid randu, suurepärast merd, puhtusest läikivaid võõrastemaju ja päikest, mis paistab aasta läbi ja meelitab siia turiste kogu maailmast.

Eilati lahe süvaveed soodustavad vee stabiilset temperatuuri peaaegu kogu aasta vältel. Tänu sellele, aga ka oma soolasusele, on Punane meri üheks maailma rikkalikumate korallikolooniate, merefloora ja fauna asukohaks. Suurepärased rannad pehme kuldse liivaga kümne kilomeetri ulatuses − on üheks Eilati peamiseks vooruseks.

Peale ligimeelitavate sametliivadega randade ootab Eilatis turiste rohkesti meelelahutusi ja võimalusi veeta oma puhkus aktiivselt. Veealune jaht ja suplus maskiga Punase mere ilusamates veevoogudes, surfamine, purjesport, merekalapüük, safari džiipidel, merekruiisid − see pole kaugeltki täielik nimekiri sellest, mida Eilat pakub oma külalistele. Tuul, mis puhub rannikul aasta läbi, loob suurepärased tingimused surfamiseks ja jahisõitudeks. Punase mere rannikul on delfinaarium otse lahtise taeva all, kus saab vaadata huvitavaid etendusi ja ujuda koos delfiinidega.

Eilat pakub samuti rohkesti ekskursiooniprogramme: pühasse Jeruusalemmi, iidsesse Petri linna, Surnud mere rannikule ja teistesse selle maa paikadesse. Kohalik atraktsioonide park «King’s City» ei anna alla Euroopa meelelahutusparkidele ja seda külastavad meelsasti igas vanuses turistid. Populaarne on Eilati meremuuseum, kus suurtes akvaariumides elutsevad Punase mere loomad ja seal kasvavad meretaimed.

Igal aastal toimub Eilatis džässifestival, mitu klassikalise ja rokkmuusika kontserti, mis meelitavad siia maailmakuulsaid interpreete ja nende austajaid.

Eilat on tõeline kalliskivi Iisraeli linnade “kaelakees”.

Israel
Iisrael

Uudiskiri

Albamare infolehed tutvustavad Teid uutele kuumadele sihtkohtadele ja annavad teada soodsatest puhkusereisidest. Olge reisiuudistega kursis ja tellige oma postkast!