Kõik huvitavam Eesti kohta – faktid, ajalugu, vaatamisväärsused
Eesti on väikene maa Euroopa kirdeosas, asukohaga Balti mere ääres, Soome lahe lõunakaldal. Eesti põhjapoolsed naabrid on Soome ja Rootsi. Parvlaevaga kulub Tallinnast Helsingisse sõiduks vaid kaks ja pool tundi, kaugus Tallinnast Stockholmini on 401 km. Idapiir läheb mööda Narva jõge ja Peipsi järve, mis on veepiiriks Eesti ja Venemaa vahel. Lõuna-Eestil on maismaapiir Venemaa ja Lätiga.
Vaatamata sellele, et Eesti pindala on Balti riikidest kõige väiksem (põhjast lõunasse veidi üle 300 km, läänest itta umbes 400 km), ei saa kaugeltki iga suur riik end võrrelda temaga vaatamisväärsuste ja kaunite looduslike maastike poolest. Dünaamiliselt arenevad kuurordid kvaliteetse teeninduse ja mõõdukate hindadega meelitavad rohkearvuliselt turiste nii suvisel kui ka talvisel ajal. Siin on mere ääres mugavad hotellid ja sanatooriumid Pärnus, Haapsalus, Kuressaares, Toilas, Narva-Jõesuus, samuti järve ääres Värskal ja Pühajärvel. Rahu ja vaikuse armastajad võivad puhata rohkearvulistes turismitaludes ja -farmides Eesti ääremail ja saartel.
Eesti on tiheda netivõrgustikuga maa, isegi kauged saared on lülitatud üleilmsesse süsteemi. Üle poole elanikkonnast kasutab internetti. Pole vaja imestada, kui näete eesti farmerit, kes figuraalses mõttes ühe käega surfab internetis, teisega lüpsab lehma. Ega pole midagi ka imestada, kui kumbki tegevus eriti hästi välja ei tule.
Eesti on maailmale väga avatud maa, meelitades sellega ligi palju turiste, põhiliselt Soomest. Ehitatakse ajakohaseid hotelle ja kaubanduskeskusi, kuid vanade traditsioonide mõju jääb endiselt suureks. Piisab vaid jalutada Tallinna vanalinnas, et tunnetada varasel keskajal püstitatud taani ja teutooni losside ja müüride kogu võlu. Siin on suurepärased restoranid ja õlle- ja veinikeldrid. Kuid tuleb arvestada, et soov ühineda Euroliiduga kutsus kohe esile järsu hinnatõusu.
EESTI RAHVUSTOIDUD
Eesti rahvuslik köök on võtnud omaks selliste maade, nagu Soome, Saksamaa ja Rootsi kulinaaria traditsioonid. Nimelt Rootsi võimu alla kuulus Eesti peaaegu terve sajandi. Lõplikult kujunesid eesti rahvusköögi isärasused välja XIX. ja XX.sajandi vahetusel. Sellest hoolimata paistavad need silma oma omapära ja iselaadsusega. Eestil nagu teistelgi rahvastel on oma magustoidud. Nende hulgas on leivasupp, samuti õuna-, rabarberi-, jõhvika-, pohla- jm marjasupp, mis oma konsistentsilt on sarnane vene kiselliga. Suhkru asemel lisatakse sinna mett. Peale selle on Eestis nagu teisteski Balti maades erakordselt populaarsed magusad jahutoidud. Viimasel ajal on selline jook nagu kohv saanud tõepoolest eesti rahvusjoogiks. Juuakse seda väga palju ja kõikjal, süües kõrvale kondiitritooteid (magusaid pärmisaiakesi).
MIDA VÕTTA EESTIST KAASA
Nagu kõigis Balti vabariikides, on ka siin merevaik üheks ostetumaks suveniiriks.
Keraamika on Eesti suveniir, tema brand. Keraamikatooted on eesti traditsiooniline käsitöö, valmistatakse palju suveniirtaldrikuid ja õllekruuse. Heaks suveniiriks on ka kõigile tuntud liköör Vana Tallinn ja kondiitrivabriku Kalev maiustused.
Külastage Eestit ja te naudite siin vana-aja ja tänapäeva ootamatult võluvat kooslust!