Austria on imeliselt mitmekülgne turismimaa.

Austria on  turismimaa.

Austria on imeliselt mitmekülgne turismimaa, mis suudab võrratuid elamusi pakkuda nii suvel kui talvel, linnades kui maapiirkondades, lauskmaal ja mägedes. Viimastel aastatel külastab Austriat suvisel hooajal ja talvisel hooajal ligikaudu sama palju turiste. Turismi tippkuud on talvel veebruar ning suvel juuli ja august. Aastas külastab Austriat enam kui 20 miljonit turisti

Suvel on turistide seas kõige populaarsemad Viin ja Salzburg. Pealinnas paiknevad mitmed uhked kirikud (sh Püha Stefani Katedraal) ja arhitektuuripärlid, sh Schönbrunni loss, mis koos parkidega kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse ja mida külastab igal aastal enam kui 2,5 miljonit turisti; aga ka nt maailma vanim loomaaed (kus muuhulgas võib ühena vähestest loomaaedadest maailmas imetleda ka hiidpandat) või suur hulk rõõmuküllaseid õlle- või veinipubisid. Klassikalise muusika huvilistele on ületamatud Viinis ja mitmel pool mujal Austrias toimuvad lugematud kontserdid ja muusikafestivalid. Austria suuruselt neljas linn Salzburg on Mozarti sünnipaik ja palju sealseid vaatamisväärsusi ja üritusi on seotud selle maailmakuulsa muusikuga.

Talvisel hooajal on Austria, eriti maa lääneosa, suusaturistide paradiis. Alpides asuvad suusakuurordid on ülemaailmse kuulsusega. Suvisel ajal on Alpides aga väga populaarne mägironimine ja mäestikujalgratastega sõitmine.

Hallstatt
Hallstatt 2

Reisitingimused

Eesti kodanikule on Austriasse reisimine viisavaba. Juhul, kui Eesti kodanik soovib Austriasse elama, tööle või õppima asuda või seal tööd otsida, peab ta riigis viibimise registreerima. Registreerimiseks tuleb pöörduda kohalikku omavalitsusse, mitte hiljem kui kolme kuu möödudes riiki sisenemise päevast arvates. Töötamiseks on vajalik tööluba, mille taotleb tööandja.

Melk, Austria.
Melk

Eesti saatkond Viinis:

Wohllebengasse 9 – 13, 1040 Wien
tel. +431 503 7761
http://www.estemb.at/
Saatkond on avatud tööpäeviti 9.00 – 17.00

Austria Saatkond Tallinnas:

Vambola 6, 10114 Tallinn
tel. (372) 627 87 40, 627 87 45
e-mail: tallinn-ob@bmeia.gv.at

Passi kaotuse korral võib ühendust võtta ka Eesti aukonsulitega Austrias .

Hallstatt, Austria.
Hallstatt

Täiendav info

  • Riigikeel: saksa keel, piirkondlikud keeled horvaadi, ungari ja sloveeni
  • Pealinn: Viin
  • Rahvaarv: 8 402 900 (2011)
  • Rahvuslik valuuta: euro (EUR)
  • Usk: ateistlik
  • Ajavöönd: Kesk-Euroopa aeg

Uudiskiri

Albamare infolehed tutvustavad Teid uutele kuumadele sihtkohtadele ja annavad teada soodsatest puhkusereisidest. Olge reisiuudistega kursis ja tellige oma postkast!