• Eesti
  • Русский
  • English (UK)
Tel: 585 32 585

Partnerid

Salva kindlustus
BTA kindlustus
Liisi Laen
TUI Baltics
Tez Tour
Novatours
Kidy Tour Estonia
St. Peterline
Cruiserline

Rannapuhkus

Rannapuhkus

Kui ihkate äkki oma elus vaheldust, kui näete unes lumivalgeid supelrandu ja taevasinist merd, siis on viimane aeg pakkida kohver, panna kaasa supeltrikoo, rannajalatsid, panama, päikesekreem ja ... sõita mere äärde nautima rannapuhkust! Et puhkus mööduks hästi, tuleb teada, mille poolest reisid üksteisest erinevad, millised on nüansid. Näiteks erineb puhkus lastega mere ääres perepuhkusest merel teineteisest suuresti. Sest mereäärsel lastepuhkusel on mitmeid erinõudeid, nagu lõbustusparkide olemasolu, madalvesi.

Aadria mere äärsed populaarsed kuurordid on:

Horvaatia, Tšernogooria, Iskia saar ja Veneetsia Riveira (Itaalia), Sloveenia.

Punase mere äärsed populaarsed kuurordid on:

Egiptus, Iisrael, Jordaania. Punane meri on väga soe ja soolane, selles on erakordselt palju mikroskoopilisi merevetikaid, mis annavad merele punaka varjundi.

Surnumere äärne populaarne kuurort on:

Iisraelis. Selle legendaarse mere vesi sisaldab kümme korda rohkem mineraalsooli kui maailma ookeani veed. Ebatavaliselt puhas õhk suhtleliselt madala niiskusega, mis on äärmiselt rikas hapniku ja broomiühendite poolest, loob kõrgendatud õhurõhu juures unikaalse tervistava mikrokliima. Oma panuse sellesse annavad termaalne muda ja väävli-kuumaveeallikad.

Vahemere äärsed populaarsed kuurordid on:

Türgi, Hispaania, Itaalia, Monako, Malta, Tunis, Prantsusmaa. Vahemerd loetakse üheks soojemaks ja soolasemaks mereks. Praegu peetakse seda klassikalise talassoteraapia kodumaaks.

Balti mere äärsed populaarsed kuurordid on:

Saksamaa, Leedu, Läti, Poola, Rootsi, Eesti.

Mustamere äärsed populaarsed kuurordid on:

Bulgaaria ja Rumeenia. Musta mere vesi sisaldab rohkesti soola ja joodi, kuid ka ravimuda ja mineraalvett. Õhk on erakordne − peaaegu sajaprotsendilise niiskusega.

Egeuse mere äärsed populaarsed kuurordid on:

Kreeka ja Türgi. Vahemerest lahutavad Egeuse merd vaid mõned väinad ning küllap seepärast pole siin vesi nii soolane. Kliima, kuigi kuiv ja üsna kuum, on kohati pehmem.

spa 01

 Kaugeltki kõik populaarsed kuurordid ei sobi rannapuhkuseks talvel, kusjuures enamus sobivaid kohti asub küllaltki kaugel. Kõige lähemal võib nautida talvist puhkust Egiptuses ja Ühinenud Araabia Emiraatides. Operaatorid pakuvad tšarterreise Tallinnast ja Riiast. Lähimaks piirkonnaks, kus talvel võib arvestada täiusliku rannapuhkusega, on Kagu-Aasia, kusjuures populaarseim koht selleks on Taimaal. Pattaia ja Phuketi kuurortides on talvel suurepärane ilm, alati võib päevitada ja supelda. Samas pole Taimaal puhkus nii kallis kui kaugematel maadel, seal on turismi arenenud infrastruktuur ja rohkesti vaatamisväärsusi, mis aitavad rannapuhkust mitmekesistada. Viimasel ajal pakuvad Taile konkurentsi Vietnami ja Hiina lähedal olevad kuurordid, kuid seni pole neil reisidel suuremat populaarsust. Läheduses asuvas Malaisias saab ka kvaliteetset puhkust, kuid hinnad on tunduvalt kõrgemad.

Veelgi kallim rannapuhkus on Bali saarel Indoneesias, mis pole imekspandav, sest Bali on üleilmselt tuntud ühe eliitturismi keskusena. Kui pole tarvidust rangelt kokku hoida, võib soovitada puhata talvel Malaisias või Indoneesias.

Kariibi meri

on tuntud suurepärase ilmaga talvisel ajal, ja siin saavad turistid puhkamisest täit mõnu tunda. Võib puhata Kuubal, tuntud Varadero kuurordis, mis on veidi odavam, aga võib sõita Dominikaani Vabariiki Haiiti saarel.

 

Viimati muudetud Laupäev, 19 Detsember 2015 00:21

Helista meile

(+372) 60 41 765
(+372) 585 32 585

Narva mnt.13A
9.00- 17.00
esmaspäev-reede


(+372) 66 17 312,
(+372) 66 17 315
info@albamare.ee
 

kiire reisiparing

 

Telli parimad pakkumised e-mailile!

Meie Facebookis

lastminute ee logo

Narva mnt.13A, kolmas korrus, 10151 Tallinn, Eesti (+372) 66 17 312 info@albamare.ee

Copyright © 2011-2014. All Rights Reserved.