• Eesti
  • Русский
  • English (UK)
Tel: 585 32 585
Sofia

Sofias, ühes Euroopa kõige vanemas linnas, on arvukalt kirikuid, ajaloolise arhitektuuri suurepäraseid näidiseid. Enamus linnaekskursioone algab Aleksandr Nevski katedraali müüride juurest (Alexander Nevsky Cathedral), mis on ehitatud kahesaja tuhande vene sõduri auks, kes hukkusid võitluses Bulgaaria vabastamise eest Türgi ikkest. See on Bulgaaria suurim kirik ja samuti suurim õigeusukirik Balkani poolsaarel. Pealinna üheks huvitavamaks vaatamisväärsuseks on rooma rotonda kohal punasest telliskivist laotud Püha Georgi kirik (Church of St. George), mis on vanimaks Sofia kirikuks.

Veliko Tarnovo

Veliko Tarnovo – linn-looduskaitseala – on Teise Bulgaaria Keisririigi iidne pealinn (1185–1393) ja üks maalilisematest Bulgaaria linnadest, asudes Vana Planina põhjapoolsel jalamil Yantra jõe mõlemal kaldal. Veliko Tarnovo meelitab turiste ligi kogu maailmast ja kutsub neis esile vaimustuse nii oma amfiteatritaolise paigutuse – linna majakesed on astmeliselt nagu üksteise otsa ehitatud otse järsaku serval, mille all sügaval voolab Yantra jõgi, kui ka oma arvukate vanade arhitektuurimälestusmärkidega, nagu keisripalee, maalilised Patriarhi ja Baldwini tornid (The Baldwin's Tower); Tsarevitši (Printsi) kindlus samanimelisel künkal, mille juures regulaarselt viiakse läbi etendust "Heli ja valgus", mis pajatab linna ajaloost.

Gabrovo

Linn on imekena oma puhta mägismaa õhu ja rikkaliku roheluse poolest. Üleilma kuulus oma „Nalja ja Huumori lossiga“. Üleüldse on huumor saanud gabrovlaste lahutamatuks osaks: Gabrovot peetakse maailma „naljapealinnaks". Linn on huvitav on traditsioonide poolest ja asub 49 кm kaugusel Veliko Tarnovost.

Varna

Varna on üks Euroopa vanematest linnadest ja Bulgaaria kolmas linn elanike arvu poolest. Suurepärased supelrannad, esinduslikud turismikompleksid, ajakohane rahvusvaheline lennuväli, riigi kõige suurem meresadam, jahtklubi ja Varna regiooni soojad mineraalveeallikad – kõik see on muutnud linna riigi suvepealinnaks. Varna keskuseks loetakse

Helista meile

(+372) 60 41 765
(+372) 585 32 585

Narva mnt.13A
9.00- 17.00
esmaspäev-reede


(+372) 66 17 312,
(+372) 66 17 315
info@albamare.ee
 

kiire reisiparing

 

Telli parimad pakkumised e-mailile!

Meie Facebookis

lastminute ee logo

Narva mnt.13A, kolmas korrus, 10151 Tallinn, Eesti (+372) 66 17 312 info@albamare.ee

Copyright © 2011-2014. All Rights Reserved.