• Eesti
  • Русский
  • English (UK)
Tel: 585 32 585
Istambul

Istambul on maailmas ainus linn, mis asub korraga kahel mandril. Linn on eraldatud kaheks osaks Bosporuse väinaga, olles üheaegselt nii Euroopas kui ka Aasias. Linnal on rikkalikeim ajalugu, ta on riigi majanduse ja tööstuse „süda“. Bütsantsiajastust on säilinud keisrilosside ja võimsate linnamüüride jäänused, maa-alused tsisternid ja kultuslikud rajatised, millest suurem osa on ümber ehitatud mošeedeks.

Ankara

Ankara on riigi pealinn ja suuruselt teine linn, asudes 850 meetri kõrgusel merepinnast Anatolya kiltmaa äärel. Ankara on väga vana linn, selle kindlus oli varjupaigaks ümberkaudsetele elanikele veel hettide ajastul (1200.aastal e.m.a), praegu aga on see ministeeriumide ja saatkondade, ülikoolide ja meditsiinikeskuste linn, samas veinitööstuse keskus ja suur transpordisõlm.

Izmir

Izmir on Homerose kodumaa ja iidne Smyrna – kolmas Türgi linn peale Istambuli ja Ankara, kõige suurem linn Egeuse mere rannikul. Linn on üle elanud mitmeid laastavaid kallaletunge ja maavärinaid, seepärast on linnas endas vähe säilinud vaatamisväärsusi, kuid tänu oma kliimale, mandri- ja mereliiklusele on Izmir muutunud suureks äri- ja turismikeskuseks.

Alanya

Alanya, mille antiikne nimetus on Korakesion, on maaliline linnake, mis asub väiksel kaljusel poolsaarel Torosose mägede jalamil, keset apelsini- ja sidrunipuuaedu. Alanya on kuulus oma iseäraliste kliimatingimustega, smaragdrohelise mere ja liivase ranna, vaiksete puhta veega lahtede, huvitavate ekskursioonide, elava ööelu, kitsaste tänavatega vanalinna, arvukate kalarestoranide ja teejoomiskohtadega piki rannikut.

Marmaris

Marmaris on riigi üks parematest mereäärsetest kuurortidest, asudes lahe kaldal, kus voolavad kokku Egeuse ja Vahemeri. Raske on ette kujutada, et see imepärane linnake, mis asub kolme saarega vaikses lahekeses, maaliliselt raamitud männimetsade ja lõhnavate oleandritihnikuga, oli 70-ndail vaid väike kalatööstusasula. Türklased peavad Egeuse Marmarise rannikut ja Marmarise linna kõige ilusamaks oma maa edelarannikul.

Bodrum

Bodrum on maaliline nurgake Türgi edelaosas, mis tekkis iidse linna Halikarnase kohale (200.aastal e.m.a), tuntud kogu Euroopas oma ajaloo ja kuurortidega. Linn asub Türgi edelaosas Egeuse mere kaldal ja on ajaloolase Herodotose kodumaaks. Linn "on näinud" rohkesti lahinguid, korduvalt käinud käest kätte, olles paljude vanade tsivilisatsioonide nii õitsengu kui ka lagunemise tunnistajaks.

Antalya

Antalyat loetakse Türgi Vahemere turismi pealinnaks, mis meelitab reisihimulisi kokku oma rikkaliku ajaloolise pärandi ja unikaalse loodusega. JUNESCO andmetel on see piirkond tunnistatud kogu planeedi üheks ökoloogiliselt puhtamaks kohaks. See on kõige päikselisem piirkond, tõeline paradiis neile, kes armastavad päevitada, ujuda, surfata, sõita veesuuskadel, tegelda purjespordiga ja matkata mägedes.

Kemer

Kemer on populaarne puhkekoht Antalya rannikul, asudes hubaselt Torossose mägede järskude tippude ja Vahemere puhtaimate vete vahel. Suur Homeros räägib oma „Iliase“ kuuendas raamatus sellest, et nimelt siin elas Kimäär – mütoloogiline elukas kitse keha, draakoni saba ja lõvi peaga. Selle legendi järgi on kuurort saanudki oma nime.

Belek

Belek on Türgi prestiižikas kuurort, mis asub Antalya ja Side vahel. Kuurort on tähelepanuväärne oma kilomeetripikkuste laiade liivaste supelrandadega, millest peaaegu kõik on saanud «Euroopa sinise lipu“ osaliseks, eukalüptide, männimetsade, moodsate nooblite hotellide, hoolitsetud golfiväljakute ja toredate tenniseplatsidega.

Side

Side (vanas kohalikus murdes tähendas granaati) on vana türgi linn, mis asub Antalya kaguranniku maalilisel rohelisel poolsaarel vaikse lahe ääres ja on üks elavamatest Türgi lõunapoolsetest kuurortidest.

Turiste ootavad siin ees soe päikseline ilm, puhas meri, laiad liivarannad.

Helista meile

(+372) 60 41 765
(+372) 585 32 585

Narva mnt.13A
9.00- 17.00
esmaspäev-reede


(+372) 66 17 312,
(+372) 66 17 315
info@albamare.ee
 

kiire reisiparing

 

Telli parimad pakkumised e-mailile!

Meie Facebookis

lastminute ee logo

Narva mnt.13A, kolmas korrus, 10151 Tallinn, Eesti (+372) 66 17 312 info@albamare.ee

Copyright © 2011-2014. All Rights Reserved.