• Eesti
  • Русский
  • English (UK)
Tel: 585 32 585
Bangkok

Bangkok on Taimaa pealinn ja ühtlasi riigi kõige suurem linn. Bangkok laiub Chao Phraya idakaldal Siiami lahe kaldal. Esialgu kujutas linn endast väikest kaubanduskeskust ja sadamat, tookordse nimetusega Bang Kok − "koht, kus kasvavad oliivipuud". Tänane Bangkok on moodne urbaniseerunud linn, kuid seda enam hoiab linn hardalt alles Siiami mineviku unikaalset pärandit. See on leidnud väljenduse linna kultuuris, eksootilises arhitektuuris, tõelises buddalikus rahus ja tailikus külalislahkuses.

Pattaya

Pattaya on üleilmse tähtsusega kuurort, kus võetakse aastas vastu peaaegu miljon turisti. Oma nimetuse on Pattaya saanud samanimeliselt tuulelt, mis puhub selles paikkonnas. Asudes saja viiekümne kilomeetri kaugusel Bangkokist, on Pattaya saanud rikaste tailaste armastatuimaks puhkekohaks ja seda peetakse ka Aasia Riveiraks.

Phuket

Phuketi saar asub Taimaa lõunaosas ja on oma pindalalt võrdne Singapuriga. Nimetus „Phukhet“ tähendab malaisia keelest tõlgituna „mäge“. Phuket on tõesti sarnane mäega, mis kerkiks justkui merest. Tai edelapoolset rannikut, mida ümbritsevad valged liivarannad ja uhuvad Andamani mere soojad lained, loetakse troopikaparadiisiks. Siin on maailma oivalisemad supelrannad ja parimad kuurordihotellid.

Phi-Phi

Kaks Phi Phi saart (Phi Phi Don ja Phi Phi Laem) asuvad 20 kilomeetri kaugusel Phuketist edela suunas ja nende vahel on sisse seatud parvlaevaliiklus. Neitsilikud lumivalged rannad, türkiissinised laguunid ja majasteetlikud kaljurahnud meelitavad igal aastal siia tohutul hulgal turiste. Saared paistavad silma looduse algse ilu puutumatusega. Siin võib leida nii vaikseid nurgakesi, sinist merd ja lopsakaid troopilisi taimi kui ka üksikuid kaljurünkaid, mis demonstratiivselt väljuvad merest kuni saja jala kõrgusele. Siin on palju "söödavaid linnupesi“, millest valmistatakse toitu: need on väga hinnatud hiina gurmaanide seas. Kaljudel ja koobastes võib näha spetsiaalseid bambusrajatisi, mida mööda ronivad ohtlikkusse kõrgusesse hulljulged linnumunade korjajad.

Samui

Samui on Taimaa suuruselt kolmas linn. Idast läände läbib seda maaliline mäeahelik, põhilise osa maastikust moodustavad tiheda metsaga kaetud mäekünkad. Saareni saab Bangkokist sõita lennukil. Reis kestab umbes ühe tunni, aga saab sõita ka Pattaia lennuväljalt: selleks kulub umbes 40 minutit.

Krabi

Mandril Phuketi vastas Krabi jõe kaldal asub väike Krabi linn. Erilise šarmi sellele kohale annavad lubjakivikaljud, mis raamivad Phra Nangi poolsaart. Selle endise väikse kaluriküla, praeguse maailmakuurordi nimetus tuleneb tai sõnast "mõõk“ – „krabi". Legendi järgi oli siin kusagil leitud vanaaegne mõõk.

Koh Chang

Koh Changi saar (tai keeles "коh“ on „saar“) asub 300 kilomeetri kaugusel Tai pealinnast Bangkokist. Tõlkes tähendab see „elevandi saart“. Ta kuulub saarte gruppi, mis koosneb 52-st saarest, hajutatud piki Trati provintsi rannikut. Turistid ja kohalikud elanikud nimetavad seda kohta tõeliseks ökoloogiliseks paradiisiks. See on tõepoolest metsiku, peaaegu puutumatu loodusega, mida pole rikkunud inimtegevus. Kohalikud elanikud eelistavad puhata Changi saarel. Viimasel ajal on see koht turistidele saanud armsaks arvukate lumivalge liivaga supelkohtade tõttu. Rannaliiv on tõepoolest rabavalt helevalge. Liivale on laiali paisatud justkui vääriskive – need on miljonid mitmevärvilised teokarbikesed ja korallid, mida rannale uhab tõusev merelaine. Ruttamata roomavad suured krabid. Üldse on meremaailm nende paikade peamine vaatamisväärsus. Meri paistab kohati läbi kuni 30 meetri sügavuseni, aga veealune maailm on esindatud lugematu hulga eksootiliste kalade, molluskite, kilpkonnade ning isegi väikeste haide ja raikaladega, kes ujuvad loendamatute korallirahnude keskel. Süvasukeldujate paradiis.

Helista meile

(+372) 60 41 765
(+372) 585 32 585

Narva mnt.13A
9.00- 17.00
esmaspäev-reede


(+372) 66 17 312,
(+372) 66 17 315
info@albamare.ee
 

kiire reisiparing

 

Telli parimad pakkumised e-mailile!

Meie Facebookis

lastminute ee logo

Narva mnt.13A, kolmas korrus, 10151 Tallinn, Eesti (+372) 66 17 312 info@albamare.ee

Copyright © 2011-2014. All Rights Reserved.