• Eesti
  • Русский
  • English (UK)
Tel: 585 32 585

Sri Lanka

Sri Lanka lipp

Sri Lanka saart (endise nimetusega Tseilon) võib liialdamata pidada unikaalseks kohaks maakeral. Saart uhuva smaragdrohelise ookeani vesi on soe ja päike paistab siin aastaringselt, kuldse liivaga randadel aga ei näi lõppu tulevatki. Tohutu suurt, eredat ja vilka eluga saart India ookeani Bengaali lahe ääres nimetatakse vahel Indiaks miniatuuris. Loodusliku ilu mitmekesisus, külalislahked ja väga sõbralikud elanikud, kvaliteetne ja veel mitte eriti kallis teenindus. Tänapäeval, kui reisid Sri Lankale on kättesaadavad kui mitte just kõigile, siis paljudele, saame ise oma silmaga näha ja hinnata neid „India ookeani pärli" võlusid.

Sri Lanka on saar, kus on alati suvi ja valitseb hea meeleolu, kus ei kiirustata, kus inimesed on lahked ja sõbralikud, kus kookospalmide kerget sahinat rikuvad vaid ahvide huiked džunglites ja ookeani raugematu kohin. Kuidas küll seda imelist India ookeani saart pole nimetatud! India pisaraks ja Kauniks saareks, Idamaa pärliks ja Drahma saareks, kuid ka kõige vaimustavamaid epiteete jääb väheks andmaks edasi vaimustust, mis haarab igat rändajat, kes vaevalt on astunud sellele maale.

Tõepoolest, kui jumalad juba kedagi armastavad, siis nad ei koonerda. Pole ju see maatükk kes teab kui suur! See on saareriik India ookeanis, asudes ekvaatorist põhja pool ja mitte kaugel India lõunarannikust, millest on eraldatud Manari ja Polksi lahega.

Suurem osa saarest on lauskmaa, lõunaosa on mägine. Mäenõlvad on kaetud lopsakate metsadga, neid mööda voolavad tormised jõed. Sri Lankal on üle tuhande kilomeetri supelrandu, mis meelitavad oma pehme liiva, kookospalmide, korallikaride ja kirevate kalakestega. Uppunud laevad kutsuvad suure huvi esile merepõhja sukeldujate hulgas. Laguunides on loodud elukeskkond mereloomadele ja -lindudele, samuti suurepärased tingimused veespordiks. Novembrist märtsini puhuvad põhjatuuled, seepärast vaikset merd ja sobivat ilma tasub sel ajal otsida saare lääne- ja lõunakaldal. Aprillist oktoobrini puhub läänemussoon, siis leiate vaikset vett ja pilvitut taevast idarannikul.

 

Täiendav info

  • Riigikeel:singali
  • Pealinn:Kolombo
  • Rahvaarv:20 064 800
  • Rahvuslik valuuta:ruupia (LKR)
  • Usk:budistlik
  • Ajavöönd:+7

Helista meile

(+372) 60 41 765
(+372) 585 32 585

Narva mnt.13A
9.00- 17.00
esmaspäev-reede


(+372) 66 17 312,
(+372) 66 17 315
info@albamare.ee
 

kiire reisiparing

 

Telli parimad pakkumised e-mailile!

Meie Facebookis

lastminute ee logo

Narva mnt.13A, kolmas korrus, 10151 Tallinn, Eesti (+372) 66 17 312 info@albamare.ee

Copyright © 2011-2014. All Rights Reserved.