• Eesti
  • Русский
  • English (UK)
Tel: 585 32 585

Filipiinid

Filipiinide lipp

Filipiinide kuurordid on leidnud kindlalt tee Idamaad armastavate turistide südamesse. Need on üheks ligimeelitavamateks puhkekohtadeks tänapäeva turistile, kes on ära hellitatud Vahemere ja muinasjutulise Euroopaga. Veealune seiklemine (diving) Filipiinidel ja puhkus rannaliival meelitab siia turiste igast ilmakaarest. Filipiinid tähendavad lumivalgeid liivarandu ja läbipaistvat merevett. Siin leiate eest euroopaliku teeninduse kõrgklassi hotellides, palju SPA-salonge, rahvalikke pidustusi ja festivale, naeratusi ja lahke vastuvõtu.

Muidugi ei mahu puhkus Filippinidel kaugeltki igaühe aastaeelarvesse, ja seda põhiliselt väga kauge vahemaa tõttu. Kuid kui te siiski saate endale selle maa külastamist lubada, siis meie arvates – eksootilisemat ja meeldivamat kohta romantiliseks puhkuseks maakeral ei leidu!

Filipiinid on suuruselt teine arhipelaag maailmas, asudes Vaikse ookeani lääneosas ja on Malaisia arhipelaagi üheks osaks. Arhipelaagi naabrid on Taivani saar (põhjas), Ida-Malaisia ja Borneo (edelas) ja Indoneesia (lõunas). Filipiinid asuvad 7107 saarel. Saarte vahel on arvukalt sisemeresid ja lahtesid. Saared paiknevad kolme grupina – põhjapoolne saar Luson ja selle läheduses olevad saared, keskne grupp Visajan (umbes kuus tuhat saart) ja Lõuna-Mindanao seda ümbritsevate saartega. Suuremad saared on Lusson, Mindanao, Negros, Leite, Panai, Mindoro, Palavan, Samar.

Kliima on troopiline – kuum ja niiske, aasta keskmine temperatuur +26,5 С. Filipiinidel on kolm aasta-aega: taginit (tag-aravi) – kohalik suvi, kõige kuumem aasta-aeg (märtsist maini), tagulan – vihmaperiood (juuni–november) ja tai-laming – jahe „talv" (detsember–veebruar). Maist oktoobrini puhub saartel edelamussoon – habakat, aga novembris–aprillis kuivad tuuled – amihan. Enamus mägiseid saari on vulkaanilise päritoluga ja kaetud tiheda troopikametsaga. Maal on küllaltki palju tegevvulkaane.

 

Täiendav info

  • Riigikeel:filipino
  • Pealinn:Manila
  • Rahvaarv:88 570 000 inimest
  • Rahvuslik valuuta:peeso (PHP)
  • Usk:katolik
  • Ajavöönd:+9

Helista meile

(+372) 60 41 765
(+372) 585 32 585

Narva mnt.13A
9.00- 17.00
esmaspäev-reede


(+372) 66 17 312,
(+372) 66 17 315
info@albamare.ee
 

kiire reisiparing

 

Telli parimad pakkumised e-mailile!

Meie Facebookis

lastminute ee logo

Narva mnt.13A, kolmas korrus, 10151 Tallinn, Eesti (+372) 66 17 312 info@albamare.ee

Copyright © 2011-2014. All Rights Reserved.