• Eesti
  • Русский
  • English (UK)
Tel: 585 32 585

Maldiivid

Maldiivide lipp

Maldiivid on kordumatu paik maailmas. Isegi kogenud rännumehed, kes on viibinud isegi kõige eksootilisemates paikades, ihkavad siia korrakski tagasi tulla. Reis igavesse muinasjuttu ei väsita, muljed ei kustu, ja mis kõige hämmastavam − puhkust meenutades avaneb see iga kord mingis teises valguses. Palju aega hiljem kerkivad vaimusilma ette uuesti kõik need unustamatult sulnid mälestused − lainete tasane kohin loojangu ajal, lumivalge liiv, ilusad korallikarid.

Maldiivide Vabariik asub Lõuna-Aasias, Maldiivide arhipelaagis, kujutades endast kahekümnest atollist (umbes 2000 korallisaart) koosnevat ketti India ookeani ekvatoriaalvetes, Šri Lanka saarest edela pool.

Maldiivid on muhameedlaste maa ja kuigi islami traditsioonid on tugevad, pimedat fanatismi siin ei kohta. Asustatud punktides ei soovitata siiski ei lühikestes pükstes ega miniseelikus ringi käia, liibuva maikasärgi asemel olgu seljas õhuke pluus.

Maldiividel on troopiline kliima, ekvaatori läheduse tõttu ilma tähelepanuväärsete temperatuurikõikumisteta kogu aasta jooksul. Parimad ilmatingimused on alates novembrist kuni aprilli lõpuni (kirdemussoon): meri on rahulik, ilm päiksepaisteline ja kuiv. Alates maist kuni oktoobrini on ilm ettearvamatu. Edelamussoon võib kaasa tuua lühiajalist vihma, suure niiskuse ja rahutu mere. Sel perioodil ei ole aga nii kuum. Kokku on aastas umbes 2700 päikselist tundi. Tormid ja lainetus merel esinevad tõenäolisemalt juunis. Vee temperatuur alates +24 kuni +27°С aasta läbi.

Maldiivide põhjapoolsesse saarestikku kuuluvad Male ja Seenu (Addu) atollid. Need on väga ilusad saared, millel võib leida mõningaid ajaloomälestisi, sõita paadiga, vaadelda delfiine, ujuda maskis ja sukelduda veesügavusse, et seal imetleda kaheksajalgseid, vaalu, kilpkonni, samuti arvukaid vee-aluse maailma erksavärvilisi elanikke.

Gaana saar sobib ideaalselt purjelauasõitjatele (surfajatele), Maradul ja Feidul saab külastada kookoseistandusi.

Saarestiku keskosas on palju hotelle. Päris saare keskel asub pealinn Male, kust rahvusvaheliselt lennuväljalt saab sõita hotellideni kaatril või veelennukil.

Maldiivide lõunaosa pakub vaiksemat puhkust ja neitsiliku looduse võlu. Saarestiku lõunaosas suhteliselt lähedal rannikule võib näha skatte ja valaskalu oma loomulikus keskkonnas. Maldiivid on üks kaunemaid kohti maakeral. Puhkusest Maldiividel võib kirjutada lõputult. Turismifirmade statistika kinnitab, et väga suur protsent inimesi tahab siia uuesti tagasi tulla. Puhkus Maldiividel ja unustamatud muljed jäävad südamesse kauaks ajaks!

 

Täiendav info

  • Riigikeel:maldiivi
  • Pealinn:Male
  • Rahvaarv:395 000 inimest.
  • Rahvuslik valuuta:ruupia (MVR)
  • Usk:islam
  • Ajavöönd:+6

Helista meile

(+372) 60 41 765
(+372) 585 32 585

Narva mnt.13A
9.00- 17.00
esmaspäev-reede


(+372) 66 17 312,
(+372) 66 17 315
info@albamare.ee
 

kiire reisiparing

 

Telli parimad pakkumised e-mailile!

Meie Facebookis

lastminute ee logo

Narva mnt.13A, kolmas korrus, 10151 Tallinn, Eesti (+372) 66 17 312 info@albamare.ee

Copyright © 2011-2014. All Rights Reserved.