• Eesti
 • Русский
 • English (UK)
Tel: 585 32 585

Sloveenia

Sloveenia lipp

Sloveenia Vabariik asub Kesk-Euroopa lõunaosas. Piirneb Itaalia, Austria, Ungari ja Horvaatiaga. Riigil on väljapääs Aadria merele.

Põhjas paiknevad Ida-Alpide mäeharjad – Pohorje, Karavanka, Savinski Alpid, Juliani Alpid Sloveenia kõrgeima mäetipu – 2863 meetri kõrguse Triglavi (Terglau) mäega. Maa lõunapiirkonna hõivab Dinaari mäestiku põhjapoolne osa. Lauskmaa on üksnes läänes, Aadria mere rannikul ja maa idaosas.

Valdava osa elanikkonnast moodustavad sloveenid. Sloveenias elab kaks miljonit inimest. Elanikkonna enamus räägib inglise, itaalia, saksa ja vene keelt.

Sloveenias on kolm kliimavööndit: mõõdukas-kontinentaalne, alpiaasade ja vahemerekliima. Kliimavööndite segunemine on loonud eeldused arvukate ravimikrokliima keskuste moodustamiseni. Suvel on õhu keskmine temperatuur +25 kraadi, talvel – 0 kraadi, Aadria mere rannikul talvel umbes +7 kraadi. Parimaks ajaks puhkuse jaoks mägedes loetakse prioodi septembrist maikuuni. Suvi kestab tavaliselt juuni algusest oktoobri lõpuni. See on suplushooaeg siinsetel meredel ja järvedel. Mäesuusatamise hooaeg algab detsembris ja lõpeb aprillis.

Sloveenia on huvitava ajalooga maa, täis kohti, mis pakuvad turistidele erakordselt suurt huvi.

Sloveenia peamiste vaatamisväärsuste, ajalooliste ja kultuurimälestusmärkide, kaubanduskeskuste kirjeldus

Iga ajalooepohh on vajutanud oma pitseri Sloveenia arhitektuuri ja kunsti stiilile. Rohkearvuliste ajalooliste paikade külastamine annab piisava ettekujutuse maa huvitavast ajaloost. Sloveenia linnad on paljuski alal hoidnud keskaja koloriidi. Valdavas osas on kitsad tänavad kahekorruseliste ehitistega, säilinud on iidsed linnamüürid, raekojad, arvukad lossid. Ljubljana on tähelepanuväärne vanalinna osa kolme sillaga, millest üks viib Raekoja juurde (1718 ), mis on ehitatud barokkstiilis purskkaevu ja kahe avatud siseõuega. Küngastikul kõrgub vanaaegne loss ja Ljubljana kirik, milles on säilinud vanad freskod. Huvitavad on Linnamuuseum, Rahvusmuuseum, Rahvusgalerii, Linnagalerii, kaasaegne Kunstigalerii, Püha Kirilli ja Mefodi kirik. Mariboris on kaunis kirik ja loss, ehitatud XII.sajandil. Piranis asub huvitav meremuuseum, raekoda ja kohtuhoone, Püha Georgi kirik (1344), Koperis – Gooti katedraal (XV.sajand) ja Pretori loss (1452).

Blendi loss on endine piiskopi residents. Ptui (Pettau) linnas on säilinud rooma varemed, see on traditsiooniliste karnevalide koht. Sloveenia kõige kõrgema mäetipu Triglavi (2863 m) juures paikneb rahvuspark, mille territooriumil asuvad mäesuusatamise kuurordid Bohinži, Bovets ja Kranjska Gora. Balneoloogilised kuurordid Rogaška-Slatina, Portorož, Tšatež.

Täiendav info

 • Riigikeel:sloveeni
 • Pealinn:Ljubljana
 • Rahvaarv:2 040 800 inimest
 • Rahvuslik valuuta:euro (EUR)
 • Usk:katolik
 • Ajavöönd:=eesti aeg

Helista meile

(+372) 60 41 765
(+372) 585 32 585

Narva mnt.13A
9.00- 17.00
esmaspäev-reede


(+372) 66 17 312,
(+372) 66 17 315
info@albamare.ee
 

kiire reisiparing

 

Telli parimad pakkumised e-mailile!

 • Moravske Toplice

  Moravske Toplice
  Moravske Toplice asub Sloveenia kirdeosa kõige kaugemas piirkonnas – Prekmurjes, seal, kus mä ...
 • Rogaška Slatina

  Rogaška Slatina
  Rogaška Slatina asub Sloveenia idaosas 228 meetrit üle merepinna. Kaugus Ljubljanast on 108 km. ...
 • Portorož

  Portorož
  Portorož on kõige populaarsem kuurort Sloveenias. Asub Aadria mere rannikul. Võluv linnake kul ...

Meie Facebookis

lastminute ee logo

Narva mnt.13A, kolmas korrus, 10151 Tallinn, Eesti (+372) 66 17 312 info@albamare.ee

Copyright © 2011-2014. All Rights Reserved.