• Eesti
  • Русский
  • English (UK)
Tel: 585 32 585

Hiina

Hiina lipp

Hiina on väga suur maa huvitava ajaloo ja maailma suurima elanikkonnaga. Hiina asukoht on Kesk- ja Ida-Aaasias, pindala 9,6 miljonit ruutkilomeetrit. See on suuruselt kolmas maa meie planeedil Venemaa ja Kanada järel.

Hiina territoorium hõivab põhjast lõunasse ja läänest itta tuhandeid kilomeetreid. Hiina Rahvavabariik – nii kõlab Hiina ametlik nimetus, HRV pealinnaks on aga Pekingi.

Hiinas asuvad meile tuttavad lapsepõlvest geograafiaõpikute põhjal Gobi ja Takla Makani kõrbed, aga riigi lääneosas kõrguvad Tiibeti majasteetlikud lumised mäeharjad. Hiinareisid on teistsuguse kultuuri ja imetoreda looduse avastamine: uhuvad ju seda maad Vaikse ookeani mered idapoolt, lõunast aga ümbritsevad Kollane, Lõuna-Hiina ja Ida-Hiina meri, samuti Korea laht. Hiina mereäärsel rannaribal on fenomenaalne pikkus – 14 500 km. Sellele maale kuuluvad Taivani, Makao, Hongkongi ja Hainani saared, mis on saanud rahvusvahelise kaubanduse ja turismikeskusteks. Hiina looduslikuks omapäraks on sujuv üleminek Tiibeti mägismaa lumistelt tühermaadelt, mis asuvad neli tuhat meetrit merepinnast kõrgemal, pehme kliimaga mereäärsetele subtroopilistele vöönditele. Viljakas jõgede äärne lausmaa, mis asub tuhat viissada meetrit allpool merepinda – see on hiina tsivilisatsiooni häll: juba eelajaloolistel aegadel elutsesid siin põlluharijad ja talupojad. Hiina suurimad jõed Huanhe ja Jangtse, paljud teised jõed koos arvukate järvedega moodustavad suure veesüsteemi.

Loodus ja kliima

Hiina maastiku mitmekülgsus ja erinevad looduslikud vööndid on andnud sellele maale looma- ja linnuriigi uskumatult rikkaliku mitmekesisuse. Taimeliikide arvult asub Hiina kolmandal kohal maailmas pärast Indoneesiat ja Brasiiliat. HRV-s võib kohata selliseid haruldasi floora- ja faunaliike, millest paljudel on iidne päritolu ja mida kusagil mujal maailmas ei kohta. Ainuüksi bambuse liike kasvab Hiina metsades mitmeid sadu.

Arktilistele kõrbetele ja alpiaasadele omased taimed, troopilised džunglid ja korallisaared, erinevad okaspuud – need kõik moodustavad selle imetlusväärse maa floora. Puhkus Hiinas, eriti Hainani saarel, pakub suurt naudingut eksootilise looduse armastajaile.

Haruldasi loomi, nagu pandat ja lumileopardi, muskushirve ja kullakarva ahvi – neid kõiki võib sellel maal leida looduskaitsealadel – neis looduslikes paigakestes, kus kõik eksootiline hoolikalt alles hoitakse. Selliseid alasid on Hiinas üle 300. Kõige haruldasemat liiki kured, toonekured, luiged, metsikud haned elutsevad järvedes ja jõgedes, olles riikliku kaitse all.

Hiinal on peaaegu kõik looduslik-klimaatilised vööndid, mida üldse võib ette kujutada. Kuumad kõrbed ja eelmäestike igijääliustike arktiline külm, laialdased mõõdukate ja subtroopiliste vööndite alad esindavad Hiina kliimat. Selle maa lõunaosa ja sealhulgas Hainani saar asuvad troopikavööndis – Havai saarte laiuskraadil ning seal on lopsakas ja imeline troopiline loodus. Populaarsemaks reisiturneeks Hiinas loetakse tavaliselt ekskursiooni mööda Lõuna-Hiina mere rannikut või Hainani saarele.

Peale troopiliste metsade on Hainani saarel eksootiliste puuviljade – mango-, kookose-,ananassi-, kakao- ja kohviistandused. Aasta keskmine õhutemperatuur on seal +24°С, veetemperatuur +26°C. Päike paistab üle 300 päeva aastas, Hainani õhk on puhas ja aromaatne...

 

Täiendav info

  • Riigikeel:hiina
  • Pealinn:Peking
  • Rahvaarv:1 300 000 000 inimest
  • Rahvuslik valuuta:Jüaan(CNY)
  • Usk:budistlik
  • Ajavöönd:+9

Helista meile

(+372) 60 41 765
(+372) 585 32 585

Narva mnt.13A
9.00- 17.00
esmaspäev-reede


(+372) 66 17 312,
(+372) 66 17 315
info@albamare.ee
 

kiire reisiparing

 

Telli parimad pakkumised e-mailile!

Meie Facebookis

lastminute ee logo

Narva mnt.13A, kolmas korrus, 10151 Tallinn, Eesti (+372) 66 17 312 info@albamare.ee

Copyright © 2011-2014. All Rights Reserved.