• Eesti
  • Русский
  • English (UK)
Tel: 585 32 585

Tallinn

Tallinn

Tallinn on Eesti pealinn. Suur reisi- ja mereveosadam. Aastal 2011 oli Tallinn Euroopa kultuuripealinnaks. See on tänapäevane euroopalik linn sajanditepikkuse ajalooga, kus on põimunud omavahel nii muinasaegne kui ka uued moevoolud. Tallinn on erinevatel aegadel kuulunud taanlastele, sakslastele, rootslastele, venelastele, siin on muistseid mälestusmärke rohkem kui teistes Euroopa linnades.

Selle tunnistustuseks on Tallinna ajaloolise keskuse – vanalinna lülitamine JUNESCO maailmapärandi nimekirja. Romantikahõngulises linnas on tunda ajalugu kõikjal: tõrvikute leegis, mis heidab saladuslikke varje sammaldunud kivimüüridele; munakivisillutises ja kirikute teravatipulistes tornides; Kadriorus – pargis, mille rajas vene tsaar Peeter I Katariina auks, ja isegi Balti mere lainemurrus. Tallinnal on suurepärane hästisäilinud keskaegne linnaosa. Linna peaväljakul asub Raekoda, mis on ehitatud gooti stiilis, aga Tallinna sümbol – linnavahi kuju Vana Toomas seisab alates 1530.aastast selle torni tipus. Raekoja vastas asub nõukoja apteek, mida on mainitud juba aastal 1422, ning mis on üheks vanemaks apteegiks terves maailmas.

Linnas on palju ilusaid kirikuid, näiteks Püha Nikolause kirik, mis on ehitatud XIII.sajandil, vene õigeusu kiriku Aleksandr Nevski katedraal oma kaugelt nähtavate bütsantslike kuplitega. Huvitav on samuti Oleviste kirik, ka ehitatud XIII.sajandil ja mida teatavasti loeti XIX.sajandi lõpuni kõige kõrgemaks ehitiseks maailmas. Isegi tänapäeval on muljetavaldav selle terav tipp, mis kõrgub taevasse 124 meetri kõrguseni, kirik ise aga on saanud üheks Tallinna sümboliks. Suvisel ajal võite ronida mööda peadpööritavat keerdreppi kirikutorni vaateplatsile ja imetleda Tallinna vanalinna. Linnas on rohkesti muuseume, alates tavalistest ajaloo- ja kunstimuuseumidest kuni küllaltki huvipakkuvate kitsa temaatikaga muuseumideni, näiteks fotoaparaatide, muusikariistade ja nukumuuseumini, võite näha isegi meremiinide ekspositsiooni.

Tallinn on peaaegu tuhandeaastase ajalooga linn, tänapäeval tuntud suure tööstuskeskusena siin on arenenud linnamajandus ja elanike heatasemeline teenindus, mitmekülgne kultuurielu.

Linn on pidevas arengus: ilmuvad uued pangad, kinoteatrid ja teatrid, uued hooned, linn pürgib pidevalt kõrgusesse ... «Tallinn ei saa kunagi valmis» – nii räägib sellest eesti linnast väga vana legend... Tallinna iga elaniku püüd on teha linn ilusamaks ja tänapäevasemaks. Ja selle vilju on kõikjal ka näha: hotellid, konverentsikeskused, kaubanduskeskused – neid võib lugeda Põhja-Euroopa paremateks. Viimastel aastatel on kõrvuti traditsioonilise turismi arenguga saanud Tallinn ka konkurentsivõimeliseks konverentsi- ja ärikeskuseks. Tallinna kui MICE suunale vastava keskuse tunnustamise kasuks räägivad sellised faktid, nagu soodus geograafiline asukoht, kuluuuritraditsioonid, samuti oma arhitektuurilise terviklikkuse ja „muinasjutulisusega“ muljet avaldav vanalinn, linna kompaktsus ja kiiresti arenev infrastruktuur. Tallinnas on kõrgeltarenenud hotellimajandus. Külalisi ootavad siin luksuslikud mugavad tornmajad-hotellid, samas ka väikesed keskaegse linna võõrastemajad.

Tallinn on riigi majandus- ja kultuurielu keskus. Aastaringselt toimuvad Tallinnas näitused, festivalid ja kontserdid. Linnas on palju euroopaliku teenindustasemega ööklubisid, kasiinosid, baare ja restorane. Me soovitame teile, kuhu minna oste tegema (aga ütleme ka, millisel aastaajal on kõige kasulikum šoppama tulla). Tallinna kultuuriprogrammis on küllaga huvitavaid üritusi, rohkesti laatu, tänavaetendusi, laulufestivale, nagu Õllesummer, vanalinnapäevad, Jaanipäev, Jõululaat Raekoja esisel väljakul jm.

Tulge Tallinnasse – muinasjutulinna, oma unistuste linna

Viimati muudetud Reede, 27 Märts 2015 13:56

Helista meile

(+372) 60 41 765
(+372) 585 32 585

Narva mnt.13A
9.00- 17.00
esmaspäev-reede


(+372) 66 17 312,
(+372) 66 17 315
info@albamare.ee
 

kiire reisiparing

 

Telli parimad pakkumised e-mailile!

Meie Facebookis

lastminute ee logo

Narva mnt.13A, kolmas korrus, 10151 Tallinn, Eesti (+372) 66 17 312 info@albamare.ee

Copyright © 2011-2014. All Rights Reserved.