• Eesti
  • Русский
  • English (UK)
Tel: 585 32 585

Korfu saar

Korfu saar

Legendaarne Korfu (Kerkyra) saar, mida on ülistanud vana-kreeka poeedid Apollion Rhodos ja Homeros, asub Kreeka kirdeosas, ja seda uhuvad Ioonia mere vood. Saart nimetatakse õigustatult väikeseks maapealseks paradiisiks, Korfu loodus ja maaastikud on väga laiali paisatud.

Saar upub oliivisalude ja sidrunipuuaedade rohelusse, seal on nii mäed kui lausmaa, kaljused rannad, kuldsed rannaliivad ja laguunid vees ujuvate lindudega, järved ja maalilised jõed. Paljude lahtede ja grottidega läbi lõigatud rannavöönd, liivased ja kaljused rannad, lilledega ülekülvatud mäenõlvad, Ioonia mere puhas smaragdroheline vesi annavad saarele romantilise ilme ja jätavad kustumatu mulje. Korfu on vallutanud paljude suurmeeste südame, nagu Goethe, Oscar Wilde, Gerald ja Lawrence D´Arelli, kunstnikud Alfred Sisley ja Edward Lear, kes on ülistanud selle ilu paljudes muusika- ja kirjandusteostes, jäädvustanud saare kordumatut võlu maalidel, skulptuurides ja gravüüridel.

Omapärase ilu Korfu saare samanimelisele pealinnale annavad üksteisest täiesti erinevad arhitektuurilised elemendid, saarel õitsenud erineva kultuuri jäänused, mis on põimunud harmooniliseks tervikuks.

Vanalinn on kõige suurem Kreeka „elav“ keskaegne kompleks. See on riikliku kaitse all. Tänavate asetus on korratu, maalilised kitsad tänavad – kantunjad – on ainult jalakäijatele: need viivad mälestusmärkide, bütsantslike kirikute, veneetsia treppide ja kivisse rüütatud allikate juurde.

Korfu on kahe kindluse linn. Ühest küljest on saar piiratud Vana kindluse ehk Merekindlusega – bütsantsi kindlusega, mille veneetslased ümber ehitasid ja tugevdasid. Teiselt poolt asub Vana sadama juures Uus ehk Rannakindlus, mis on ehitatud linna kaitseks türklaste võimaliku rünnaku vastu.

Erinevad kultuuriüritused, mida toimub saarel pidevalt, meelitavad siia palju külalisi kogu maailmast. Korfut on huvitav külastada igal aasta-ajal tänu saare filharmoonia, selle puhkpilliorkestri kontsertidele, mida võite kohata kõikjal, samuti regulaarsetele pidustustele ja festivalidele.

Vaikust armastavad turistid võivad asuda kaugematesse saare soppidesse, et nautida Korfu rohelusseuppunuid maalilisi maastikke. Saarel kasvab 43 liiki metsikuid liiliaid, arvutult on oliivipuusalusid, datlipalme, granaatõunapuid, viinamarjaistandusi ja palju muid haruldasi taimi. Saare üheks peamiseks pärliks on muidugi saare kaldapealne, mis kulgeb 217 кilomeetri pikkuselt, selle supelrannad, mida uhavad sädelevad ja vahutavad Ioonia mere lained. Siin võib leida vaikse lahe isegi tipphooajal, kui idaranniku ülerahvastatud kuurordid on turistidega üle ujutatud. Kõige ilusamad ja sädelevama kuldkollase liivaga rannad on sellistes kohtades, nagu Agios Gordios, Lagune Korsis, Agios Georgios, Marafia, Kassiopeia, Sidari, Roda jm.

Korfu saar on ideaalne koht rahulikuks pere- ja eliitpuhkuseks.

Viimati muudetud Pühapäev, 08 Juuni 2014 15:55

Seotud kirjed

Helista meile

(+372) 60 41 765
(+372) 585 32 585

Narva mnt.13A
9.00- 17.00
esmaspäev-reede


(+372) 66 17 312,
(+372) 66 17 315
info@albamare.ee
 

kiire reisiparing

 

Telli parimad pakkumised e-mailile!

Meie Facebookis

lastminute ee logo

Narva mnt.13A, kolmas korrus, 10151 Tallinn, Eesti (+372) 66 17 312 info@albamare.ee

Copyright © 2011-2014. All Rights Reserved.