Hersonissos on ka vanemaid Kreeta asundusi looduslikult kaunis regioonis, kus türkiissinised mereveed kohtuvad kütkestavate Lassithi kaljudega. Nimetus «Hersonissos» tuleneb kreekakeelsest „poolsaarest“, mis kõrgub läänest Malia lahe kohal. Esmakordselt asuti siia elama juba Minose ajajärgul, umbes 1500 aastat enne meie ajaarvamist. Supelrannal, Anissarases, lääne pool Hersonissose sadamast oli Minose ajastu asundus. Siin avastati tolle aja unikaalsed leiud.
Vanaaegne maaliline külakohake Hersonissos asub kahe kilomeetri kaugusel sadamast lõuna pool kõrgendikul, kust avanevad vapustavad vaated merele. Siin on tavalised majakesed kõrvuti rohelusse uppuvate tänavate, meistritöökodade ja kohvikutega, väikeste kirikute ja tavernidega, kus kuurordi külalised võivad maitsta rahvusroogi ja -jooke. Hersonissose ajakohane sadam on kuurordi teine osa, selle ümber on reastunud nii luksuslikud kuurordikompleksid kui ka väikesed mugavad apartemendid. Iidsete teatrite jäänused, mosaiik, paleokristlik basiilika, rooma sadam ja vanaaegne kalareservuaar − need on tänapäeva Hersonissose peamised vaatamisväärsused.
Kuurordis on mini-golfiväljak, karting ja väike veepark, rahvusliku olme muuseum lahtise taeva all ja ratsabaas, kaks meditsiinikompleksi ja talassoteraapia keskus, veealuse ujumise klubi ja mitmed veespordikeskused supelrannal. Kauplused töötavad poole ööni, tavernid ja diskobaarid (muide tasuta sissepääs) – kuni hommikuni välja.