• Eesti
  • Русский
  • English (UK)
Tel: 585 32 585

Abu-Dhabi

Abu-Dhabi

Abu-Dhabi on riigi ametlik pealinn, emiraatide administratiivkeskus ja presidendi emiraat. See on seitsmest emiraadist kõige suurem. Emiraat avaldab muljet oma ülimoodsate linnaosade ja iidsete idamaiste traditsioonidega. Ühendriigi samanimeline pealinn on üks maailma luksuslikemaist linnadest, kus roheliste haljasalade külluse tõttu on keskmine temperatuur poolteist kraadi madalam kui ümbritsevas kõrbes.

Tulnukat rabab ootamatu rohelus Abu-Dhabis. Hämmastavalt puhtad tänavad, suurepärane kaldaäärne, sajad purskkaevud, taimede ja parkide küllus, suur arv mošeesid, idamaa turg – kõik kokku tänapäeva kosmopoliitiline Abu-Dhabi.

Abu Dhabis on talvel pehme kliima, puhtad supelrannad, luksusliku teenindusega hotellid. Hotellides on külastajate käsutuses basseinid, jõusaalid ja fitnesskeskused. Pakutakse isegi soome sauna ja aurusauna. Enamus emiraadi hotelle on koondunud pealinna. Esindatud on maailma kõik tuntud hotelliketid. Siin on alati eeskujulik teeninduskultuur, mugavad toad, restoranides mitmekesine menüü. Abu Dhabi laht on suurepärane koht igat liiki allveespordiks: nii moodsaks purjelauaga sõiduks kui ka võidusõiduks purje- ja mootorpaatidel. Regulaarselt viiakse läbi regatte traditsioonilistel kaluripaatidel, sõudjate võistlusi puust arbadel. Puhkus Abu Dhabis tähendab ka kunstlikult loodud saare Lulu külastamist, kust avaneb kauneim vaade uuele laguunile. Linna teiselt poolt võib aga imetleda veel teist sama ilusat vaatepilti – punaseid liivaluiteid. Abu Dhabi on turismi- ja kaubanduse-, spordi- ja puhkekeskus. Linna peamiseks vaatamisväärsuseks on Al Husni loss, mida tuntakse ka Vana või Valge kantsi nime all.

Kõrvuti näitusekompleksiga asub Al Musaffahi teel nn kultuuri- ja etnograafiaküla, kus on taastatud maa erinevate alade traditsioonid ja eluolu. Abu Dhabis pakutakse hulganisti huvitavaid ekskursioone: te võite sõita kaameli seljas ja lennata helikopteriga, sooritada kõrbesafari koos ööbimisega tähistaeva all ning sõita erilistel suuskadel mööda liivaluiteid, elada kaasa kaamelite võidujooksule ja võtta osa eksootilisest öisest krabijahist, tulistada eliitses laskeklubis šeihi pihta ja püüda Pärsia lahe vetes kalu. Mineviku, tänapäeva ja tuleviku ühtesulamine avaldub mošeede, muuseumide, tänaste supermarketite, idamaiste turgude, suurte õppeasutuste, kultuuri- ja kunstikeskuste rahulikus kooseksisteerimises.

Viimati muudetud Neljapäev, 05 Juuni 2014 12:06

Helista meile

(+372) 60 41 765
(+372) 585 32 585

Narva mnt.13A
9.00- 17.00
esmaspäev-reede


(+372) 66 17 312,
(+372) 66 17 315
info@albamare.ee
 

kiire reisiparing

 

Telli parimad pakkumised e-mailile!

Meie Facebookis

lastminute ee logo

Narva mnt.13A, kolmas korrus, 10151 Tallinn, Eesti (+372) 66 17 312 info@albamare.ee

Copyright © 2011-2014. All Rights Reserved.