• Eesti
  • Русский
  • English (UK)
Tel: 585 32 585

Partnerid

Salva kindlustus
BTA kindlustus
Liisi Laen
Novatours
Tez Tour
TUI Baltics
Kidy Tour Estonia
St. Peterline
Cruiserline

SPA ja sanatooriumid

SPA ja sanatooriumid

Igaüks meist püstitab endale elus kõrgeid eesmärke, kuid mingi võit pole võrreldav sellise hindamatu aardega nagu tervis. Tervise eest tuleb hoolitseda. Organismile tuleb anda puhkust. Ja selles aitab teid sanatoorne kuurordiravi. Paljud on arvatavasti lugenud Jerome K. Jerome raamatut «Kolmekesi paadis. Peale koera». Selles on suurepärane rännukirjeldus tervise otsinguist. «Kõik, mis meile vaja – see on puhkus.

Puhkus ja täielik keskkonna vahetus. Aju ülekoormamine kutsub esile närvisüsteemi üldise nõrgenemise. Keskkonna vahetus ja mõtlemisvajaduse puudumine taastavad vaimse tervise». Võttes vastu otsuse «Kolm paadis, peale koera», suunduti rännakule tervise järele. Meie ajastule iseloomulikes turumajanduse ja konkurentsi tingimustes on kujunenud välja kindel suunitlus heale tervisele. Oma haigustest pole enam kombeks rääkida: omavahel käib enamasti jutt sellest, kus paremini puhkust veetes tervist parandada: kas SPAs, wellness-keskuses või vanamoodi kuurorti sõites. Puhkuse efekt sõltub paljuski kuurordi valikust.

Tervisevetel viibimine on tuntud ammustest aegadest alates. Rooma impeeriumi ajal loeti jõu taastamist võimalikuks kuumaveeallikatel. Sellest ajast on möödunud peaaegu kaks tuhat aastat, kuid jõu taastamine terminaalides pole kadunud. Euroopa on saanud kuurortide arengus moeloojaks. Kuurortide kuldajastuks võib lugeda perioodi alates XVII.sajandi keskpaigast. Kuid peaaegu kuni XIX.sajandi lõpuni sõideti haigusi ravima mitte kuurortidesse, vaid just tervisevetele – Euroopasse ja Kaukaasiasse.

Mineraalvett joodi kindla metoodika järgi ja kirjutati välja kõikide tõbede leevendamiseks. Ameerikas ja Lääne-Euroopa maades lisatakse enamasti koha geograafilisele nimetusele, kus leidub erilise tervistava toimega raviveeallikaid, sõna „SPA“, aga Ida-Euroopas ja Venemaal − „kuurort“.

Viimati muudetud Neljapäev, 05 Juuni 2014 02:03

Helista meile

(+372) 60 41 765
(+372) 585 32 585

Narva mnt.13A
9.00- 17.00
esmaspäev-reede


(+372) 66 17 312,
(+372) 66 17 315
info@albamare.ee
 

kiire reisiparing

 

Telli parimad pakkumised e-mailile!

Meie Facebookis

lastminute ee logo

Narva mnt.13A, kolmas korrus, 10151 Tallinn, Eesti (+372) 66 17 312 info@albamare.ee

Copyright © 2011-2014. All Rights Reserved.