• Eesti
  • Русский
  • English (UK)
Tel: 585 32 585
Heraklion

Heraklion on Kreeta saare keskmine ja kõige suurem arenenuma infrastruktuuriga turismikeskus. Siin, piki Kreeta mere põhjarannikut asuvad luksulikud hotellid, kärarikkad kuurordikeskused ja kaks veeparki. Iidne Heraklion on linn meresadama, rahvusvahelise lennujaama (3 km linnast ida poole), paljude kaupluste, suveniiriputkade, restoranide ja diskoteekidega.

Hania linn

Hania on Kreeta suuruselt teine linn ja samanimelise noomi pealinn. Kuni 1971 aastani oli Hania linn ka Kreeta pealinnaks. Praegusel momendil koosneb Hania linn vanalinnast ja uuest linnast, mis vähe erineb kaasaegseist euroopalikest linnadest. Hania vanalinn asub peaaegu lagunenud Veneetsia müüride sees.

Hersonissos

Hersonissos, mis asub 26 km kaugusel Heraklionist ja selle lennujaamast (Nikos Kazantzakis), kulgeb piki Malia lahe rannikut. Hersonissos on saareturismi mitteametlik pealinn, üks Kreeta lõbusamaist ja kärarikkamaist kuurordikohtadest.

Stalida

Stalida (Stalis) on tegusalt arenev mereäärne linnake Kreeta kirdeosas, asudes mugavas lahesopis kõrvuti mereäärse Maliaga. Geograafiliselt asub see 32 kilomeetri kaugusel saare pealinnast Heraklionist ja vaid kaheksa kilomeetri kaugusel turistide poolt armastatud Hersonessosest.

Retimno

Kreeta saare lääneosas, Heraklioni ja Hania linnade vahel asub kütkestav Retimno linn oma kordumatu arhitektuuri, kitsaste tänavate, pitsiliste aknaraamide, veneetsia portaalide ja kindlusega, vanaaegse veneetsia sadama ja suursuguse kindlusega rannikul.

Agios Nikolaos

Аgios Nikolaos ehk Püha Nikolaose linn on Kreeta San-Tropez, «linn-kuurort» selle sõna otseses mõttes. Asudes mäelohu nõlvadel ümber ümmarguse Vulismeni järve, ühendatud kitsukese kanali abil merega, vaikne ja rahulik kogu päeva jooksul.

Korfu saar

Legendaarne Korfu (Kerkyra) saar, mida on ülistanud vana-kreeka poeedid Apollion Rhodos ja Homeros, asub Kreeka kirdeosas, ja seda uhuvad Ioonia mere vood. Saart nimetatakse õigustatult väikeseks maapealseks paradiisiks, Korfu loodus ja maaastikud on väga laiali paisatud.

Rodos

Rodos on Lõuna-Sporada (Dodekanis) saarestiku peamine saar, mis asub Egeuse meres, väga lähedal Türgi rannikule. Rodosel ei ole üksnes suurepärane loodus ja kliima, siin on ka palju arhitektuurimärke erinevatest perioodidest, alates Vana-Kreekast kuni tänapäevani.

Lindos

Lindos (asub 50 km kaugusel saare pealinnast) on vana-aegne linn, asutatud juba pronksiajastul. Hämmastav, et selles on tänaseni käigus antiikaja veevõrk, varustades veega kohalikke purskkaeve. Antiikajal oli see kõige võimsam ja õitsev Rodose linn.

Helista meile

(+372) 60 41 765
(+372) 585 32 585

Narva mnt.13A
9.00- 17.00
esmaspäev-reede


(+372) 66 17 312,
(+372) 66 17 315
info@albamare.ee
 

kiire reisiparing

 

Telli parimad pakkumised e-mailile!

Meie Facebookis

lastminute ee logo

Narva mnt.13A, kolmas korrus, 10151 Tallinn, Eesti (+372) 66 17 312 info@albamare.ee

Copyright © 2011-2014. All Rights Reserved.