• Eesti
 • Русский
 • English (UK)
Tel: 585 32 585

Partnerid

Liisi Laen
BTA kindlustus
Salva kindlustus
Tez Tour
Novatours
Kidy Tour Estonia
TUI Baltics
St. Peterline
Cruiserline

Kasulik teada

Kasulik teada

Reisimine lemmikloomaga

Kui te otsustasite reisile võtta kaasa oma loomakese, tuleb sellest teatada kindlasti lennupileti broneerimisel või ostmisel hiljemalt 72 enne oma väljasõitu. Loomade vedu toimub ainult lennufirma nõusolekul ja üksnes tingimusel, et koduloomad asuvad konteinerites (puurides), millel on õhu juurdepääs, et loomadel on kaasas riiklikus veteriaarasutuses väljastatud tunnistus, mis lubab neid transportida, samuti muud dokumendid, mida nõuavad transiidi- ja sihtmaad.

Juhime teie tähelepanu sellele, et mõnel riigil on väga ranged piirangud või isegi keeld loomade sissetoomise kohta, seepärast soovitame varakult uurida sihtmaade veoreegleid. Konteineri suurus peab võimaldama loomal tõusta terves kehapikkuses ja pöörata end 360 kraadi. Konteineri põhi peab olema veekindel ja kaetud absorbeeriva materjaliga. Erandkorras võib vedada loomi ja linde tihkelt suletud korvides, karpides, millel on õhuaugukesed. Linnupuurid peavad olema kaetud tugeva valguskindla kangaga. Ärge unustage kaasa võtmast veterinaarapteeki.

Looma ja konteineri veokaal ei kuulu tasuta pagasi veo hulka: selle eest tasutakse kui ülenormilise pagasi eest. Ülevedajal on õigus ühe reisi loomade arvu piirata ja määrata nende transportimise moodus.

Üleveoks lennuki salongis lubatakse reeglina üks kuni kolm looma puuris (kass, koer, lind). Kui looma kaal koos puuriga ületab kaheksa kilogrammi, siis peab ta reisima pagasiruumis. Tasuta veetakse vaid koeri-talutajaid, kes saadavad lennul oma peremehi. Pimeda talutajale koerale ei tehta kaalulisi piiranguid, samuti ei nõuta puure. Koeral olgu kaelas rihm, peas suukorv ja kinni seotud peremehe jalge juures.

Reisijatele koos loomadega registreerimata pagasina (PETC) ei anta kohta lennuki vastavate salongide esimestes ridades. Eksootiliste loomade veotingimustega võite tutvuda lennupileti broneerimisel. Reisimine ja tervis Reisimise ja puhkusega uutes kohtades võivad kaasneda faktorid, millele te varem eriti ei mõelnud, kuid millega tuleb arvestada. Inimesele, kes on harjunud jaheda eesti kliimaga, võib halvasti mõjuda kliima muutus, teine toit ja kodustest erinevad hügieenilised tingimused. Seepärast soovitame vormistada tervise- ja reisikindlustuse.

Suundudes kohtadesse, mis on seotud mingi riskiga, tuleb nõu pidada arstiga 4−6 nädalat enne sõitu, kuna hiljem tehtud kaitsepoogete mõju ei avaldu alati õigel ajal. Konsulteerida on vaja spetsialistiga ka pärast reisi, isegi kui järgmise aasta jooksul tekib kas palavik, nahalööve või kõhulahtisus (haigustel on erinev inkubatsiooniperiood).

Reisiapteek

Apeegi kokkupanekul peab arvestama peale isiklike vajaduste ka kohalikku kliimat ja arstiabi taset. Rasedad ei tohi sõita troopikamaadesse. Sinna tuleb kaasa võtta rohkem ravimeid, kuna arstiabi võib olla kaugel või kättesaamatu.

Ilma Tervishoiuministeeriumi nõusolekuta võib kaasa võtta: - ühe ravikuuri preparaate kuni 5 originaali - erinevaid ravimeid kuni 5 nimetust - psühhotroopseid preparaate manustamiseks kaheks nädalaks - narkootilisi ravimeid ühenädalaseks manustamiseks Suurema ravimikoguse kaasavõtmiseks tuleb taotleda tervishoiuministeeriumi luba ja uurida kohalikke reegleid.

Apteegis peavad olema (olenevalt sihtkohast):

 • igapäevaselt sissevõetavad ravimid (hüpertooniatõve ja diabeedi vastased, psühhiaatrilised preparaadid jm) Eelnevalt tuleb konsulteerida arstiga, näiteks Läände lennates tuleb võtta kaasa üks doos rohkem.
 • malaariavastased profülaktikavahendid, kui ees seisab sõit malaaria-riskiga regiooni (haigust ennetavad tabletid, repellendid) 
 • kuumusevastased
 • põletikuvastased
 • valuvaigistavad vahendid
 • nohu, köha ja kõrvavalu rohud (eriti lastega reisimisel)
 • kõhulahtisuse ja seedehäirete ravimid
 • tabletid merehaiguse ja oksendamise vastu (võtta sisse 1−2 tundi enne reisi)
 • vahendid putukahammustuste vastu (tavaline troopika Off ei sobi. Piisava kaitse annavad DEED-koodiga ravimid)
 • haavatöötlemisvahendid
 • esmaabivahendid mürgituse korral
 • vahendid päiksepõletuse (-piste) vastu (pantenool).

Ärge unustage kaasa võtmast kääre, pintsetti, kraadiklaasi, plaastrit, sidet.

NB! Troopikamaades olgem esmaabi osutamisel tähelepanelikum: jälgige et arstid kasutaksid ühekordseid süstlaid!

Naudi reisi arukalt ja hoia oma tervist!

Viimati muudetud Kolmapäev, 04 Juuni 2014 00:47

Helista meile

(+372) 60 41 765
(+372) 585 32 585

Narva mnt.13A
9.00- 17.00
esmaspäev-reede


(+372) 66 17 312,
(+372) 66 17 315
info@albamare.ee
 

kiire reisiparing

 

Telli parimad pakkumised e-mailile!

Meie Facebookis

lastminute ee logo

Narva mnt.13A, kolmas korrus, 10151 Tallinn, Eesti (+372) 66 17 312 info@albamare.ee

Copyright © 2011-2014. All Rights Reserved.