• Eesti
  • Русский
  • English (UK)
Tel: 585 32 585
Tbilisi

Tbilisi ( „Tbili“ – soe, linna lähedal on soojad allikad) – üks kõige vanadest maailma linnadest, siin elasid inimesed juba IV-III sajandil eKr. Väljavenitatud peenikese ribaga Kuri jõeorus (Mtkvari) ja külgnevate mägede nõlvadel, Tbilisi täht-tähelt on täis ainulaadse rahvusliku koloriiti. Pealinna Ajaloo tuumik on Vanalinn, mis asub Mtatsminda mäejalami kõrval ja täis ehitatud 2.-ja 3.-korrulise kivi- ja tellismajadega, millel on tunnuslik „ Tbilisi arhitektuur“, galerii ja graveerimise puurõduga, mis rippuvad üle kitsaste tänavate. Ligi kõik hooned siin kujutavad endast ajaloolised ja kultuursed monumendid, just need kujundasid kuuluse Gruusia õue kujundit, korduvalt tehtud kuulsaks kirjandusteoses.

Mtsheta

Mtsheta on Gruusia iidne pealinn oma kuuluse Dzvari kloostriga( „Rist“, 585-604 a.) – tõeline kristluse kujunemise sümbol Gruusia maal. Pärimuse järgi, Dzvari oli ehitatud üle puuristi, asetatud mäel, Kuri ja Aragvi St. Nina(austatud pühavaim) jõgide ühenemise kõrval. Veel üks paeluv keskus linnas on üks peamistest katedraalitest Gruusia õigeusu kirikutest – hiigelsuur katedraal Svetitshoveli („Elustav sammas“). Kaasaaegne pühamu on püstitatud Gruusia esimese kristluse kiriku kohal(IV). Mtshetast Lääne poole on Shio-Mgvime kehtiv klooster(IV), mis sai gruusia kloosterite taassünni keskuseks pärast NSV liidu lagunemist.

Kutaisi

Borjomi on ka oma mineraalveega kuulus, mis asub maalilises Kuri orus. Siin Te võite nii ravida ja puhata õivases looduses, kui ka näha viimase vene imperaatori suvilat,Timotes Ubani kloosterikeskust, suurepärasi parke, palju sanatooriume ja head koduloomuuseumi. Lähedal on unikaalne Borjomi looduskaitseala, mida arvestatakse mitte ainult rohkearvuliste taimestiku ja loomastiku varjupaigaks, kui ka parimaks ökoloogiaturismiks Kaukaasias.

Ahaltsihe

Vanaaegne linn, mida ehitati samanimelise kindluse ümber 12. sajandil ja oli Ottomani impeeriumi kontrollitud pikaajaliseks. Säilitasid mošee, medese varemed, ja teised huvitavad keskaegsed hooned. Peale selle, kindluse sees tegutseb „ Džavahetija muuseum“, mis hoiab suure ja huvitava arheoloogija leidude, piltide ja antiiksete vaibade kogud. Tänapäeva Ahaltsihe on tähtsam transiitpunkt Gruusiast Türgisse, aga üle piiri minek „Vale“ on ainult 10km kesklinnast lõunasse asutud.

Gori

Gori on Kuri ja Liakhi jõgide ühenemisel maalilises Kartli orus asutud, ja on VI sajandist tuntud. Siin on palju huvitavaid vaatamisväärsusi. Need on Ajaloo-rahvateaduslik muuseum, S.A. Kamo ja I.V. Stalini, keda mälestuse kohalikud elanikud endiselt austavad, maja-muuseumid, Goritsihe jõulise keskaegse kindluse varemed(Vi s.), samuti Goridžvari vesiravikuurort. Linna peaväljakul, valitsuse elegantse hoone ees kõrgub Staalini suur pronksifiguur, üks neist, mis maailmas säilitasid. Tasub külastada värvingu raudteejaama hoone, mis on ka kaunistatud Staalini büsti ja portreega.

Musta mere kallas

Regiooni pealinn – Batumi linn, kus on huvitavad Suveteater, tuntud “ Laulavad purskaevad“, delfinaaarium, Mereäärne park palmisaluga, lisaks sellele on ka suurepärane Gruusia teaduste akadeemia rahvuslik botaanikaaed, kuhu sisalduvad rohkem, kui 5000 subtroopiliste kliima liiki. 24km linnast on üks Kaukaasi parimatest kuurortidest – Kobuleti, mis on oma mineraalvee ja „Sakartvelo“ kardioloogijasanatooriumiga tuntud. Ka „Roheline mõis“ ja „ Mahindžauri“ kuurordid on toredad.

Helista meile

(+372) 60 41 765
(+372) 585 32 585

Narva mnt.13A
9.00- 17.00
esmaspäev-reede


(+372) 66 17 312,
(+372) 66 17 315
info@albamare.ee
 

kiire reisiparing

 

Telli parimad pakkumised e-mailile!

Meie Facebookis

lastminute ee logo

Narva mnt.13A, kolmas korrus, 10151 Tallinn, Eesti (+372) 66 17 312 info@albamare.ee

Copyright © 2011-2014. All Rights Reserved.