• Eesti
  • Русский
  • English (UK)
Tel: 585 32 585

Partnerid

BTA kindlustus
Liisi Laen
Salva kindlustus
TUI Baltics
Tez Tour
Novatours
Kidy Tour Estonia
St. Peterline
Cruiserline

Ekskursioonid mööd Eestit

Ekskursioonid mööd Eestit

1. Ekskursioon Rakverre, rüütlilossiga linna

Ühepäevane auto- või bussiekskursioon

Rakvere on väike linn, mis asub saja kilomeetri kaugusel Tallinnast. Ajaloolaste arvates kirjutas Läti Henrik aastal 1226 Liivimaa kroonikas esimest korda Tarvanpää kindlusest (tarvan pää – härjapea). Siiamaani on Rakvere linna sümboliks härg. Mälestusmärk härjale ehib linna juba üle 700 aasta! Härjapea ilutseb samuti vanaaegsel linna vapil.

Rakvere vaatamisväärsused: lossivaremed, kirik vanalinnas, endine kohtuhoone ja linna ait (18.sajand). Linnas on oma teater, linnakodanike seisuste muuseum, koduloomuuseum, Püha Jumalaema Jõulukirik (Moskva patriarhaat). Muidugi tuleb Rakverre sattudes kindlasti ära käia vanaaegses lossis. Täieline sisseelamine keskaega jääb teile kauaks meelde. Kui koputate tugevale puidust uksele, avaneb luugike ja vaatab välja vuntsidega munk, sõrmede vahel palvehelmeid mudides tunneb ta väga tõsiselt huvi teie visiidi eesmärgi üle. Kindluse õuel on keskaegne õhustik... Sealses kõrtsis pakutakse teile toite XVI.–XVII.sajandeist, kus pole kartulit ega muud meile tuntud toidust. Lossiõuel patseerivad ringi lambad. Siin on üles seatud keskaegsed spordiriistapuud — keerlevad tugipostid odaviske või mõõgatera töötlemiseks, hobune ratastel, hernehirmutised laskmise harjutamiseks ja palju muud. Õues asuvad ka vana-aegsed käsitöökojad – pottsepatöötuba, sepikoda. Iga soovija võib kasutada endisaegseid tööriistu ja teha oma jõu kohaselt midagi kasulikku.

2. Ekskursioon mööda ülikoolilinna Tartut

Ühepäevane auto- või bussiekskursioon

Tartu on Eesti ülikoolilinn! Vaatamata sellele, et Tartu on tuhandeaastase ajalooga, näete siin enamuses ehitisi 18.sajandist. Varem ehitatud hooned hävisid 1775.aasta tulekahju ajal. Me külastame Raekoda, näeme Rootsi kuningas Karl XII-le püstitatud ausammast, romantilisi paiku Ülikooli pargis Toomemäel, 13.sajandi katedraali varemeid, observatooriumi, „Professorite treppi", Tartu Ülikooli Botaanikaaeda (soovi korral võib käia Mänguasjade muuseumis, A. Le Coq´i õllemuuseumis). Kindlasti tunnetate selle elegantse linna kordumatut aurat, kus salapärane keskaegsus segunemas tudengitavade romantikaga.

3. Ekskursioon Haapsallu Valge Daami otsinguile

Ühepäevane auto- või bussiekskursioon

Enamus kohalikke armastuslegende on „armastusest, mis vastastikune või vastuseta, võimeline tõstma taevani või saama hirmsa patu palga». Legendiga Valgest Daamist – kõigi armunute kaitsjast – tutvustab teid reis Haapsallu. Armas kuurordilinnake, unikaalne puunikerdustega Kuursaal, lai promenaad, piiskopiloss. Peatus tehakse Padisel, mis tegelikult on tutvus iidse katoliku kloostri ajalooga.

4. Parunite mõisad Eestis

Ühepäevane auto- või bussiekskursioon

Teil avaneb võimalus tutvuda Palmse ja Sagadi parunite mõisatega, näha kloostri müürikive, viibida kalurikülas, soovida midagi Õnnemäe juures, proovida firmalikööri Kiiu loss-kindluses ja veeta terve päev Lahemaa Rahvuspargis, visata vette õng ja maitsta omapüütud forellist sealsamas valmistatud kalarooga või lõunatada rahvuslikus kõrtsis.

5. Pärnu on Eesti suvepealinn

Ühepäevane auto- või bussiekskursioon

Vanalinn, ümbritsetud iidsete bastionide rõngaga. Liivased mererannad ja mereäärne park, möödunud sajandi aristokraatlik vaim ja kaasaegsed kuurordikompleksid – see kõik on Eesti suvepealinn. Võimalus juua tassike kohvi või lõunatada Villa Amendes.

6. Saaremaa ja Muhumaa – Eesti saared

Ühepäevane auto- või bussiekskursioon

Laevaliiklus Virtsu–Kuivastu. Muhu saar, kohalik Koguva külake, toonekurefarm. Ülesõit mööda tammi Saaremaale. Tuuleveskid ja saarlaste eriline olme. Allalangenud metoriidist tekitatud ümmargune Kaali järv. Saaremaa pealinn – muinasjutulinn Kuressaare, raekoda, piiskopiloss.

7. Lahemaa Rahvuspark

Ühepäevane auto- või bussiekskursioon

Lahemaa on kõige suurem rahvuspark Eestis. Lahemaal kasvab ligi 800 taimeliiki ja elab üle 200 liigi linde. Siin ootavad meid Viitna järv, Palmse ja Sagadi mõisad. Viibime Altja kalurikülas. Käsmu poolsaarel aga näeme, kuidas on liikunud jääliustikud.

8. Peipsiäärne

Ühepäevane auto- või bussiekskursioon

Kas soovite tutvuda vanausuliste asunduse imepärase ajalooga 17.sajandil? Ekskursiooni käigus külastame vanausuliste muuseumi, sõidame mööda maalilist järvekallast. Näeme vanausuliste omapäraseid maju, tutvume Kallaste ja Mustvee linnaga, Peipsiääre vanausuliste – kalurite ja sibulakasvatajate – tänase eluga, soovi korral ootab teid lõunasöök. Jätkates seejärel ekskursiooni Lääne-Virumaal, sõidame Muugale (K.-T. F. Neffe mõis) ja Roelasse (F. Wrangeli mõis).

9. Reis mööda Setumaad

Ühepäevane auto- või bussiekskursioon

Setud on üks Eesti etnilisi ja lingvistilisi vähemusi oma unikaalse keele ja leelotusega. Setude asunduses (Obinitsa) tutvume setu olme, traditsioonide, kohaliku rahva kommetega. Kas olete kunagi käinud liivakoobastes? Piusa koopad siin asuvadki. Me näeme Mooste juugendstiilis mõisahoonet, Räpina aedlinna ja mineraalveelinna Värskat.

10. Põlevkivikaevandus Kohtla-Nõmmel

Ühepäevane auto- või bussiekskursioon

Kohtla-Nõmmele sõites näeme Jägala koske, kõrget Ontika paekallast ja Valaste veejuga – kõige kõrgemalt laskuvat veejuga Eestis. Viitnal näeme vana kõrtsihoonet. Eesti rikkus on põlevkivi. Et teada saada, kui palju annab meile põlevkivi (soojus, elektrienergia, ehitusmaterjal, keemiatööstuse tooraine...), on vaja suunduda kaevurite linna Kohtla-Järvele. Te võite minna üheksa meetri sügavusele maa alla, näha põlevkivikombaini, konveiereid, vagonette....

11. Ekskursioonid Kuremäe (Pühtitsa) kloostrisse (Uspenski kirikusse)

Ühepäevane auto- või bussiekskursioon

Kuremäe (Uspenski) nunnaklooster on ainus tegutsev klooster Eestis.

Kui saabute siia, siis antakse teile alustuseks vaba võimalus ise kloostriga tutvuda, soovijad võivad viibida jumalateenistusel Uspenski kirikus. Teenistuse lõppedes korraldatakse ekskursioon mööda kloostri valdusi ja tutvustatakse selle ajaloo, kommete ja nunnade elu-oluga. Kuremäe on eriline koht, kus võite kokku puutuda imettegevate ikoonidega, juua pühitsetud vett, supelda puhtas allikavees. Tagasiteel, lahkudes kloostrist, pöördute tagasi ilmalikku ellu: külastate Ontika supelranda ja Valaste juga...

Viimati muudetud Pühapäev, 08 Juuni 2014 16:27

Helista meile

(+372) 60 41 765
(+372) 585 32 585

Narva mnt.13A
9.00- 17.00
esmaspäev-reede


(+372) 66 17 312,
(+372) 66 17 315
info@albamare.ee
 

kiire reisiparing

 

Telli parimad pakkumised e-mailile!

Meie Facebookis

lastminute ee logo

Narva mnt.13A, kolmas korrus, 10151 Tallinn, Eesti (+372) 66 17 312 info@albamare.ee

Copyright © 2011-2014. All Rights Reserved.